Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6514
Komentářů: 1873

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Německá odplata za americké odposlechy

Sponzorované odkazy:


Německo se hodně zlobí na své americké spojence za špiclování a odposlechy, které se proflákly díky zběhlému agentovi Edwardu Snowdenovi a nyní to bude mít i konkrétní hospodářské důsledky a je to dokonce i téma pro mobilní web!

Jde o to, že Německo na základě odposlechů americké vládní agentury NSA odmítlo prodloužit smlouvu, která počátkem roku 2015 vyprší. Stávající smlouva byla uzavřena mezi Německem a americkým mobilním operátorem Verizon, který pro německý stát, resp. nekteré německé státní instituce zajišťoval mobilní a internetové služby. Jelikož NSA prokazatelně odposlouchávala i mobil samotné německé kancléřky Angely Merkelové, je pobouření německé strany pochopitelné.

Podpůrným důvodem pro neprodloužení tak významné smlouvy je i fakt, že Verizon má přímo zákonnou povinnost spolupracovat s NSA. Potvrdil to i mluvčí německého ministerstva Tobias Plate: ""Existují náznaky, že Verizon je ze zákona povinna poskytnout určité věci do NSA, a to je jeden z důvodů , proč spolupráce s Verizon nebude pokračovat."

Pro evropský trh pak mohou mít značný význam i další komentáře, podle kterých se údajně "Berlín" nechal slyšet, že je čas na vytvoření bezpečnější sítě v Evropě, aby se evropské státy nemusely spoléhat na americké internetové společnosti, které spravují většinu elektronického provozu cirkulující po celém světě.

Zdroj zprávy je zde

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 27.06, 2014  Autor: Jan Novotný   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Německá odplata za americké odposlechy" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.32 sekund