Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6514
Komentářů: 1873

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Nasypali vám něco do pití?

Drogy nasypané do nápojů jsou oblíbenou kratochvílí zločinců v různých zemích a na diskotékách, v klubech a barech po celém světě může nic netušícího zákazníka číhat skutečně vážné nebezpečí. Může v takových případech pomoci mobil?

Nebezpečí číhá na ženy i na muže. Může jít o sexuální zneužití, okradení a také může jít i o život. Tyto metody totiž používají i obchodníci s nelegálně odebranými orgány na transplantaci, obchodníci s "bílým masem", únosci, vyděrači a další gauneři. Nasypat oběti omamnou látku do nápoje je relativně snadné, protože hluk, různé strkanice v přeplněných místnostech nebo rozhovory s jinými lidmi odvádějí pozornost. Stačí jen chvilka a může být zle.

Osobní analyzér nápojů Personal Drink ID vypadá na první pohled jako trochu větší fleška, ale dokáže rozpoznat Rohypnol a další "znásilňovací" a omamné drogy.

Zařízení Personal Drink ID se spáruje s chytrým mobilem (prozatím iPhone, ale počítá se i s Androidem aj.) a na základě databáze nápojů a drog, která se neustále rozšiřuje, dokáže identifikovat nepovolené příměsi a varovat. Analyzér to provádí pomocí spektrální analýzy, odporové analýzy a měření teploty. Pomocí kombinace těchto tří metod dokáže software určit i velmi malé množství drogy a ochránit tak uživatele nebo uživatelku před traumatizujícími zážitky a hrozivými následky.

Použití je snadné. Stačí ponořit část do nápoje a počkat si na reakci LED. Pokud bude svítit červená, je na místě okamžitý ústup a možná i přivolání Policie...

Zařízení má vlastní baterii, která na jedno nabití vydrží 30 až 40 použití. Producenti plánují výrobu v dubnu příštího roku, pokud se jim podaří zajistit financování. Cena kapesního analyzéru by se měla pohybovat od 75 do 100 USD (cca 1.500 až 2.000 Kč).

Stránky projektu jsou zde.

Články na podobné téma:
Publikováno: 22.07, 2014  Autor: Jan Jurek   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Nasypali vám něco do pití?" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.30 sekund