Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6549
Komentářů: 1884

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Matematika může dělat Internet 5-10x rychlejší

Sponzorované odkazy:


Dánští a američtí vědci přicházejí se změnou funkce TCP/IP protokolu a místo paketů, chtějí posílat matematické rovnice. To by údajně mělo zrychlit internetové přenosy až 10x, a to včetně mobilních zařízení. První experimenty jsou úspěšné.

Nová technologie je velmi sofistikovaná a upřímně řečeno, ani autor těchto řádek ji příliš nechápe. Důležitější je samozřejmě výsledek, kterým by mělo být podstatné zrychlení Internetu a současně zvýšení bezpečnosti proti nežádoucímu odposlechu paketů. Vědci se dívají na digitální soubory přepravované pomocí internetové spojení zcela jinak, než bylo dosud běžné. Například zobrazení videa z YouTube je samozřejmě digitální sled jedniček a nul, ale právě celý tento sled lze vnímat jako konečné binární číslo, které může být výsledkem matematické rovnice. Místo transportu velmi dlouhé a na pakety rozložené řady jedniček a nul by se tak posílala pouze rovnice. To je jistě revoluční nápad, ale toto primitivní zjednodušení ani zdaleka neobsahuje všechny prvky a složitosti nového přístupu. Vědci z Aalborg University ve spolupráci s americkými univerzitami Massachusetts Institute of Technology (MIT) a California Institute of Technology (Caltech) vyzkoušeli experimentální přenos 4minutového videa na mobil při použití "matematického internetu" a povedlo se jim dosáhnout neuvěřitelného 5tinásobného zrychlení oproti nejrychlejším současným technologiím a výborné výsledky byly při streamování i v kvalitě a počtu chyb.

Zdroj zprávy je zde. Najdete tam podrobnosti, ale s praktickým využitím to jako obvykle asi bude trvat déle. Změna infrastruktury Internetu není proveditelná ze dne na den a může trvat roky, než se nová technologie prosadí a zavede.

Ukázka rychlosti sdílení obrázků pomocí technologie, kterou producentům hardware nabízí společnost Steinwurf, kterou vědci založili...

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 23.07, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Matematika může dělat Internet 5-10x rychlejší" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.35 sekund