Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6549
Komentářů: 1884

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Microsoft uvádí synchronizované prohlížení fotek

Sponzorované odkazy:


Multiplatformní novinka se jmenuje XIM a funguje na Androidu, Windows Phone a iOS. Je to docela pecka a nic podobného ve světě neuvidíte. Microsoftu se zase něco povedlo.

XIM představuje na první pohled sdílecí služby, jakých je na Internetu plno, ale umí jednu unikátní věc, která z něj dělá skutečný originál. Pokusíme se vám popsat, jak to funguje. Sdílení nevyžaduje primární instalaci XIM na straně příjemců, protože se vše otevírá v prohlížeči na který vede pouze speciální sdílená URL. Hlavní fičurkou je synchronizace prohlížení.

Ta se projevuje tak, že například listování na řídícím počítači(mobilu, tabletu atd.) se v reálném čase projeví i na ostatních aktuálně sdílejících zařízeních!

K čemu to je dobré? Prakticky se jedná o unikátní í a hlavně univerzální prezentační systém! Možnosti praktického využití jsou velice široké a dnes je možná ani nedokážeme plně ohodnotit. Určitě to nezůstane pouze u společného a komentovaného prohlížení fotografií z dovolené. Takový systém se dá použít i k vzdělávání, k přednáškám, k seminářům nebo ve firemní praxi k různým rychlým radám a instrukcím. Je velice pravděpodobné, že Microsoft na tom vybuduje i sofistikovanější služby. Více Vám ukáže níže uvedené video...

Zdroj zprávy je zde. Aplikaci sice najdete v aplikačních e-shopech výše uvedených platforem, ale je zatím dostupný pouze pro USA. Není to sice nepřekonatelná překážka, když víte jak na to, ale pro většinu uživatelů to zatím oficiálně dostupné není.

Napadá nás i další zajímavost. Aplikace by mohla těžce zasáhnout konkurenční sdílecí služby. Z toho co je prozatím známo, tak služba umožňuje dočasné sdílení bez automatického postoupení práv na fotografie, jak to má nastaveno facebook nebo Google. Pro uživatele by to mohlo znamenat zachování soukromí i lákavou jistotu, že se jeho fotografie nebudou zobrazovat jinde na Internetu atd.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 09.10, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Microsoft uvádí synchronizované prohlížení fotek" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.32 sekund