Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6471
Komentářů: 1787

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

V ČR poškodilo za poslední dva roky svůj chytrý telefon 32 % uživatelů

Sponzorované odkazy:


PRAHA, 3. listopadu 2014 - Společnost SquareTrade®, přední poskytovatel pojišťovacích služeb, dnes prezentovala evropskou studii zaměřenou na nehody chytrých telefonů v jednotlivých zemích. Podle této studie reprezentují nejvíce nešikovné země Řecko, Španělsko a Itálie, nejméně nešikovní jsou lidé v Polsku. Češi jsou, pokud se týká poškození chytrých telefonů, na evropském průměru.

Zatímco v posledních dvou letech svůj poškodilo svůj chytrý telefon v Řecku 40 %, ve Španělsku 39,8 % resp. V Itálii 38,9 % uživatelů, na opačném konci spektra se nacházejí středoevropské země jako Polsko (24,3 %), Belgie (24,9 %) a Švýcarsko (26,3 %). V České republice poškodilo svůj chytrý telefon 32,2 % uživatelů.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Rozvoj a dynamický růst počtu chytrých telefonů v posledních letech přinesl také prudký nárůst nehod, jejich poškození či dokonce zničení. Lidé je využívají pro stále více činností – kromě telefonování také pro kontrolu e-mailů, fotografování, využívání sociálních sítí, surfování po internetu apod. A i když se výrobci snaží uvádět na trh odolnější verze, jako např. nejnovější iPhone 6, poslední případ s ohýbáním telefonu iPhone 6 Plus ukazuje na to, že ani nejdražší zařízení nejsou odolná pro poškození.

Další zajímavé údaje o českých majitelích chytrých telefonů:
U uživatelů pod 45 let existuje více než dvakrát vyšší riziko poškození chytrého telefonu než u lidí nad touto věkovou hranicí; Riziko, že rodiče poškodí svůj smartphone, je o 21 % větší než u bezdětných uživatelů; Majitelé domácích zvířat poškodí chytrý telefon o 14 % pravděpodobněji než ostatní; Češi utratili za posledních 7 let za opravy či výměnu chytrých telefonů již přes 10 miliard korun.

„I když se procento nehod různí podle jednotlivých zemí, je zřejmé, že počet poškozených chytrých telefonů strmě roste,“ řekl Kevin Gillan, managing director SquareTrade v Evropě. „Dokud jsme jen telefonovali, vše bylo jakž takž v pořádku. Ale jakmile uživatelé začali psát zprávy, chatovat či sledovat sociální sítě za chůze či dokonce během řízení automobilu, pozornost se zaměřuje na displej a riziko nehody prudce narůstá. Zdá se, že čím chytřejší telefony máme, tím hloupěji se občas chováme.“

Studie vznikla na základě dotazování 13 000 majitelů chytrých telefonů v Evropě, kteří odpovídali na dotazy týkající se nákladů na opravy, výměnu a zacházení se smartphony.

O SquareTrade
SquareTrade je předním poskytovatelem služeb rozšířené záruky, kterou využívá milióny zákazníků pro svou rychlost a kvalitu. SquareTrade poskytuje ochranu mobilních zařízení, notebooků, tabletů a dalších produktů spotřební elektroniky před následky poruch, náhodných poškození a běžných incidentů. Na rozdíl od zastaralých záručních konceptů jsou služby SquareTrade přizpůsobeny potřebám současných zákazníků a využívají inovativních technologií k dodávce služeb s nulovým počtem stížností. SquareTrade má více než 200 000 fanoušků na Facebooku a pravidelně získává oborová ocenění a pětihvězdičková hodnocení za své služby. Přední maloobchodní společnosti po celém světě nabízejí produkty SquareTrade, díky čemuž zvyšují svůj obrat a získávají spokojené zákazníky. SquareTrade je soukromě vlastněná společnost, jejími investory jsou Bain Capital a Bain Capital Ventures. Centrála firmy SquareTrade je v San Francisku a evropské sídlo v Londýně. Pro více informací navštivte  www.squaretrade.com.

SquareTrade je registrovaná ochranná známka společnosti SquareTrade. Metodologie a zdroje dat: 1. Evropská studie společnosti SquareTrade o poškození chytrých telefonů provedená v srpnu 2014 s využitím poskytovatelů online průzkumů, firem ResearchNow a Qualtric. Průzkum byl proveden mezi 13 000 majiteli chytrých telefonů v Evropě. 2. Kurz Euro/CZK byl stanoven na základě kurzovního lístku ČNB ze 4. září 2014. 3. Průzkum Deloitte Global Mobile Consumer, červenec 2013. 4. World Factbook prostřednictvím portálu CIA.gov. 5. Průzkum Google Our Mobile Planet Smartphone z roku 2013. 6. GSMA Intelligence.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 03.11, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: PR články
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

PR články

"V ČR poškodilo za poslední dva roky svůj chytrý telefon 32 % uživatelů" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: V ČR poškodilo za poslední dva roky svůj chytrý telefon 32 % uživatelů (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 17.11. 2018 - 02:43:12
ling12
undangan pernikahan modern [www.undangancinta.com]
undangan pernikahan online [www.undangancinta.com]
undangan pernikahan [www.undangancinta.com]
undangan pernikahan amplop surat [www.undangancinta.com]
undangan pernikahan simple [www.undangancinta.com]
undangan pernikahan murah [www.undangancinta.com]
undangan pernikahan unik [www.undangancinta.com]
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.38 sekund