Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6603
Komentářů: 1934

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Česká pošta má novou aplikaci pro Android

Sponzorované odkazy:


Oficiální a bezplatná aplikace PoštaOnline se ve verzi 1.0 objevila v minulém týdnu. Vyžaduje Android OS 2.3 a výše, takže by měla fungovat i na starších přístrojích.

Jedná se o klienta nové služby www.postaonline.cz, kterou provozuje Česká pošta. V únoru 2012 jsme udělali podrobnou recenzi Geniální aplikace Česká pošta pro Android! (recenze) od firmy eMan s.r.o.. Tato aplikace je stále dostupná na Google Play a má poslední aktualizaci z 8.8.2013. Aplikace PoštaOnline je nová věc a více zaměřena na komunikaci s poštou, nastavování služeb a tak podobně. Na to se pochopitelně podíváme dále v recenzi...

Instalace je standardní a práva odpovídají poslání aplikace. Hlavní stránka aplikace obsahuje 6 ikonek, které se snadno ovládají jednou rukou (stejně jako zbytek aplikace). První tlačítko umožní vyhledat zásilku na cestě, a to podle čísla, pomocí skeneru čárového kódu (aplikace trvá na programu Barcode Scanner), ze seznamu (ikonka tužky v horní liště) nebo pomocí doručené SMS. Další užitečnou funkcí je vyhledání pošty, což lze podle aktuální polohy díky GPS nebo textově podle názvu obce atd. U každé vyhledané pošty jsou uvedeny kontakty, adresa, otevírací hodiny, rozsah poskytovaných služeb i takové praktické specialitky jako je například signální zařízení k přivolání obsluhy pošty pro vozíčkáře. tato funkce rovněž ukazuje polohu vyhledané pošty na mapě, což dokáže ikonka v horní liště. Je tam dokonce i ikonka na spuštění navigace...

Další důležitou funkcí je vyhledávání PSČ. Opět stačí zadat lokalitu a aplikace najde. Bohužel zde chybí reverzní vyhledávání, tj. vyhledání názvu obce nebo části obce, které přísluší konkrétní PSČ. To se hodí například pro zjištění, odkud zásilka pochází, když doručovatelka nezastihne adresáta a zanechá mu ve schránce oznámení. Tam se obvykle uvádí pouze PSČ a někdy i číslo podací pošty. Aplikace má pěkně zpracovanou nápovědu, která je podrobná a srozumitelná a objevuje se kon textově na horní liště v podobě kruhové ikonky s "i".

Další volbou je tlačítko Užitečné informace, které obsahuje 5 dalších možností. Jednou z nich je ověření dostupnosti některých služeb pro konkrétní lokality. Stačí se proklikat seznamy obcí, ulic a čísel popisných a program řekne, jestli je služba pro toto místo dostupná.

Dalšími funkcemi jsou Nápověda, Rady a návody, Nastavení nebo odvoz balíků...

Nastavení obsahuje pouze povolení nebo zakázání sběru dat. Předposlední volbou je samostatné tlačítko pro změnu doručovací adresy. Ověření proti zneužití se řeší potvrzením přes mobil nebo e-mail na který přišlo původní info o zásilce. To je docela dobře vymyšleno. Poslední volbou je pak zpětná vazba pro tvůrce a provozovatele aplikace, kam lze směřovat případné připomínky nebo prostě jen pochválit...

Užitečná aplikace se snadným a příjemným ovládáním, která se bude hodit. Program ušetří čas a zbaví nutnosti se přihlašovat na PC, když jke třeba objednat službu, zjistit stav zásilky nebo vyhledat potřebné informace. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet!

Aplikaci můžete zdarma stahovat z Google Play.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 01.12, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Android
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Android

"Česká pošta má novou aplikaci pro Android" | Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Česká pošta má novou aplikaci pro Android (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 01.12. 2014 - 10:24:42
díky za tip.


[ Odpovědět ]

Re: Česká pošta má novou aplikaci pro Android (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 01.12. 2014 - 10:42:28
Vyzkoušeno a funguje OK. Na starém androidu jsem měl tu první, ale po přechodu jsem zapomněl, že existuje. Nekolikrát jsem ji použil.


[ Odpovědět ]

Re: Česká pošta má novou aplikaci pro Android (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 01.12. 2014 - 12:46:48
Stará i nová pošta mi přijdou stejné. Nevidím tam moc rozdílů Ta nová je snad trochu hezčí, ale obě supr užitečné. Nesnáším zbytečné fronty na poště a tohle mě několika ušetřilo. Takže 1*


[ Odpovědět ]

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund