Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6596
Komentářů: 1908

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Nejlepší programy pro WM za rok 2007!

Sponzorované odkazy:


V dubnu minulého roku jsme začali provádět měsíční hodnocení programů, o kterých jsme psali. Měsíční přehledy byly čtenáři přijaty velmi dobře, což mimo jiné dokazuje jejich čtenost. Rok 2007 skončil a je tedy nejvyšší čas vyhodnotit ty nejlepší aplikace za celé období. Podívejte se s námi na 5 nejlepších freewarových a 5 nejlepších placených aplikací pro komunikátory a PDA s operačním systémem Windows Mobile.

Jednotlivé měsíční přehledy naleznete v rubrice "Nejlepší SW 2007" v levém sloupci Palmserveru. Zatímco při měsíčním hodnocení jsme vybírali nejlepší 3 programy, v celoročním hodnocení vybereme 5 nejlepších programů v obou kategoriích (freeware a placené). S celoročním vyhodnocením jsme měli několik problému, na které by bylo dobré dopředu upozornit. Šlo o to, jak a hlavně z čeho vybírat. Mělo by se vybírat jen z těch nejlépe umístěných programů, tj. z těch, kteří získali první místa? Možná by skutečně bylo nejlepší udělat výběr pouze z vítězů jednotlivých kategorií, ale to sebou nese riziko, že bude pominut lepší program, který se v měsíci, kdy vyšlo více výborných aplikací umístil níže a naopak do celoročního hodnocení se dostane vítězná aplikace z "okurkové sezóny". To nám nepřišlo jako dobré řešení. Nakonec jsme tedy zvolili způsob, kdy jsme vybírali ze všech oceněných aplikací, a to bez ohledu na jejich původní umístění. Tady jsou konečné výsledky, za které nás prosím nekamenujte. Jedná se o naše "subjektivní" hodnocení, vy můžete mít jiné priority...

CENY REDAKCE - Rok 2007 - FREEWARE:

I. místo
První místo absolutního vítěze patří programu pro předpověď počasí - Weather Watcher for PocketPC 1.0.7. Jedná se o velmi kvalitní aplikaci, která konkuruje i placeným programům. Kromě běžných strohých informací nabízí také grafické informace v podobě satelitních a radarových snímků vybrané oblasti. Spolehlivý program, který ocení asi všichni uživatelé.

II. místo
Aplikace Total Commander v 2.5 public Beta 3 je jednou z nejužitečnějších pro správu zařízení s WM. Nahrazuje několik systémových utilit a je nepostradatelným pomocníkem všech zkušenějších uživatelů, kteří alespoň občas potřebují pracovat se soubory. Druhou příčku si jistě zaslouží a určitě mnoho uživatelů by souhlasilo i s lepším hodnocením.

III. místo
Třetí místo si po tuhém boji zasloužil program PocketCM ImageViewer v0.4 beta. Podle našeho mínění se jedná o nejlepší prohlížečku obrázků, jaká je v současné době k dispozici. Její síla je v absolutní jednoduchosti a v extrémně příjemném způsobu ovládání, který byl inspirován Apple iPhone.

IV. místo
Původem český program tMan se může rovnat každé konkurenci. Jde o užitečnou utilitu, která slouží k přepínání mezi programy, k ukončování běhu aplikací a tak podobně...

V. místo
Tady jsme měli problém, jestli vybrat vynikajícího správce obrázků XnView Pocket 1.4, ale nakonec jsme na páté místo zvolili program, který má každodenní, resp. "několikanásobnědenní" použití. Aplikace Today screen clock (Samsung LCD Clock) zobrazuje čas na úvodní obrazovce dnes a jedná se o jednu z nejpopulárnějších aplikací minulého ruku. Někdy máme pocit, že ji mají nainstalovanou snad všichni uživatelé WM 5.0....

CENY REDAKCE - Rok 2007 - PLACENÉ:

I. místo
Jen těžko jsme mohli zvolit jinou aplikaci. Kdo používá program Spb Phone Suite 1.2, tak si asi nemůže představit, že by byl bez něj. Pro komunikátory patrně neexistuje nic lepšího, i když konkurence se také hodně snaží. Aplikace umožňuje pohodlnou práci s profily, nabízí fotokontakty na úvodní obrazovce a mnoho dalšího...

II. místo
Opravdu skvělý program HotButton Plus 3.0 je trochu nedoceněn, a tak jsme mu dopřáli výsluní 2. místa. Pomocí této aplikace můžete svůj přístroj s WM obsluhovat opravdu velice pohodlně a jednoduše...

III. místo
Třetí místo po zásluze dostala nová verze legendární elektronické peněženky eWallet 6.0. Co dodat? Existuje snad známější program na ochranu hesel, PINů a jiných citlivých nebo snadno zneužitelných aplikací? Sotva!

IV. místo
Spb Mobile Shell 1.5 je dalším vynikajícím produktem z dílen Spb. Skvělé uživatelské rozharní umožňuje pohodlné ovládání přístroje bez použití stylusu a navíc musíme ocenit elegantní a pečlivé grafické zpracování...

V. místo
Aplikace Sunnysoft InterWrite 9.5 Fullscreen je výborným doplňkem pro ty, kteří nemají hardwarovou klávesničku a musí se prát se psaním delších textů na dotykovém displeji. Skvělý a velmi použitelný program si svoje místo v celoročním hodnocení určitě zasloužil!

Toto roční hodnocení se týká pouze aplikací, o kterých jsme během roku psali na Palmserveru. Nenahrazuje tedy populární ankety o nejlepší software obecně. Některé aplikace, o kterých zde píšeme se během roku 2007 nebo i v prvních týdnech roku 2008 mohly dočkat nových verzí, ale my jsme museli hodnotit původní verze, o kterých jsme psali. V hodnocení programů budeme samozřejmě pokračovat i v roce 2008. Doufejme, že kvalitních aplikací bude přibývat stejně jako loni.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 14.01, 2008  Autor: Josef Tkáč   Téma: Windows Mobile
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 3
Účastníků: 3

Dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Windows Mobile

"Nejlepší programy pro WM za rok 2007!" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Nejlepší programy pro WM za rok 2007! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 14.01. 2008 - 06:49:05
Z 10ti vašich programů používám 7. Na pořadí až tak nezáleží , to už je spíše takový soutěžní folklór aby bylo o čem psát, ale jinak máte dobré tipy na sw.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund