Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2031

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Tahové zámky obrazovky nejsou tak bezpečné

Sponzorované odkazy:


Na Internetu se objevila analýza, která ruší mýty o bezpečnosti tahových odemykacích obrazovek. Je to hodně zajímavé čtení, které by vás mohlo donutit změnit způsob zabezpečení vašeho smartphone.

Na základě odborné studie použitých vzorců pro odemknutí displeje nebo pro přístup k důležitým aplikacím, která byla základem diplomové práce norské studentky, bylo zjištěno několik zajímavých skutečností. Zjistilo se, že mnoho lidí používá jednoduché a vzájemně si podobné nebo dokonce stejné vzory, takže případný útočník má poměrně velkou šanci zabezpečení prolomit vyzkoušením několika postupů. Například 77% lidí začíná tahem z jednoho ze čtyř rohů.

S rostoucím počtem nastavených tahů pochopitelně roste obtížnost prolomení, ale většina lidí se spokojí s 3-4 tahy. Při útoku to pak to pak vyvolává nižší potřebu kombinací...

Nicméně, tento počet se dá významně snížit právě znalostí zvyků lidí a obvyklých nebo nejčastějších postupů...

Lidé jsou poměrně předvídatelní a údajně existují vzorce, které dokáží popsat jak se chovají osoby s podobnými rysy. Například muži dbají o mobilní bezpečnost mnohem více než ženy, které si volí kratší a jednodušší hesla...

Z celé analýzy plyne, že tahové vzorce by měly být složitější s křižováním a větším počtem tahů...

Zdroj zprávy je zde. Stojí za podrobnější přečtení a minimálně za zvážení, jestli zrovna váš vzorec není až příliš jednoduchý. Pohodlí uživatele jde tady jednoznačně proti bezpečnosti.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 24.08, 2015  Autor: Jan Jurek   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Tahové zámky obrazovky nejsou tak bezpečné" | Přihlásit/Registrovat | 5 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Tahové zámky obrazovky nejsou tak bezpečné (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 24.08. 2015 - 07:07:35
A to gender krávy a kulturní marxisté tvrdí, že pohlaví je sociální konstrukt! :o))))


[ Odpovědět ]

High feed milling insert (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 18.03. 2023 - 10:17:40
products have avantgarde design , which can make you look stylish parting tool inserts and modern dcmt insert in any metal lathe inserts occasion.Numerous cemented carbide inserts returned customers possess a passion to enjoy probably the most product good carbide inserts because of their super quality but carbide insert lowest price.


[ Odpovědět ]


Shoulder Milling Inserts (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 06.11. 2023 - 04:29:54
With over 10 years of experience TPMT Inserts and knowledge, we provide total cutting tool solutions. Complying APMT Milling Inserts SNMG Carbide Inserts to international SNMM Inserts standards, we design MPHT Square Inserts and develop the best quality and cost-effective BTA Deep Hole Inserts CCMT Turning Inserts cermet Tungsten Carbide Inserts inserts solutions for our WNMG Inserts customers. Est

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

Replica Prada Handbags (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 19.12. 2023 - 03:57:33
Carbide insert from Estool is able to bring product Swiss Rolex 3135 Watches manufacturing molds and measuring Replica Louis Vuitton Shoes tools live up to Replica Versace Sweaters twenty to fifty Replica Handbags Breguet Replica Watches times longer than that of Replica T-Shirt alloy steel. Blancpain Replica Watches Aside from that, there s Replica Dolce & Gabbana Belt Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund