Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6509
Komentářů: 1854

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Mobilní Ubuntu bude na Meizu PRO 5

Sponzorované odkazy:


Přestože v hlavním proudu operačních systému na mobilních telefonech se drží především Android, iOS a Windows Phone, existuje celá řada dalších systémů. Jedním z nich je i Ubuntu, známé spíše z prostředí klasických počítačů. Stojí za ním společnost Canonical, která v současnosti spolupracuje s čínským výrobcem telefonů Meizo. A tato spolupráce začíná přinášet ovoce.

Meizu PRO 5 ovšem zdaleka není prvním telefonem se systémem Ubuntu. Již starší Meizu MX4 Ubuntu Edition jej nabídl vedle standardního Androidu na stejné hardwarové konfiguraci. V posledních dvanácti měsících byla ohlášena již pětice telefonů se systémem Ubuntu dle oficiálních informací Canonicalu.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

A jaká bude hardwarová konfigurace? Totožná se zařízením s Androidem, a tedy 5.7“ AMOLED displej s rozlišením 1080p. Zadní kamera nabídne autofokus a rozlišení 21 megapixelů včetně dvojice LED diod pro potřeby blesku. Přední kamera poskytne 5 megapixelů. Celé zařízení bude pohánět čipset Samsung Exynos 7420 disponující osmijádrovým procesorem taktovaným na 2,1 GHz. Doplní jej 3 GB operační paměti RAM, 32 GB uživatelské paměti a možnost připojení dvou SIM karet. Mobilní síť 4. generace samozřejmě nechybí. Otázkou stále zůstává výdrž, neboť nejsou k dispozici širší zkušenosti s touto konfigurací na systému Ubuntu. Ani baterie (3050 mAh) ovšem nebude rozdílná od PRO 5 s Androidem.

Řada uživatelů si v dřívější době stěžovalo na pochybnou plynulost Ubuntu na mobilních telefonech. Jak se osvědčí na Meizu PRO 5 zatím zůstává ve hvězdách. Předobjednávky by měly být k dispozici již příští týden v průběhu Mobile World Congress 2016. Cena zatím nebyla stanovena, stejně jako dostupnost na českém trhu.

Zdroj:GSMArena, Ubuntu

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 18.02, 2016  Autor: Ondrej Dostal   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Linuxové mobility

"Mobilní Ubuntu bude na Meizu PRO 5" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Mobilní Ubuntu bude na Meizu PRO 5 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 16.08. 2021 - 07:19:28
You are travel lovers? Where will you go for the next destination? Let Things to do show you their favorite places with their beautiful photos.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.32 sekund