Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6510
Komentářů: 1856

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Nezajímavý vzhled Lumií, aneb Jak mohla poslední řada vypadat

Sponzorované odkazy:


Pamatujete si na časy, kdy bylo slovo Lumia synonymem pro zajímavý telefon hýřící všemi možnými barvami? Bohužel, tyto časy jsou dávno pryč a dnešní Lumie se na své předky ani při nejmenším nesnaží navázat. V dnešním článku se dozvíte, jak mohly ony dnešní ponuré Lumie vypadat a třeba na vaší tváři vykouzlíme udivený výraz s otázkou "Proč si Microsoft nedal s designem více práce?".

Řada mobilů s názvem Lumia, původně značky Nokia, kterou však odkoupil americký Microsoft, je v dnešní době známou stálicí na trhu s mobilními telefony. Především na trhu s telefony s operačním systémem Windows Phone a potažmo i Windows 10 Mobile. Tato řada se oproti konkurenci nelišila pouze poměrně okrajovým systémem, ale také designem, který konkurence nenabízela. Mobily Lumia byly vždy své, na nic si nehrály a pokud je někdo spatřil, okamžitě věděl, co jsou zač. Takové byly Lumie za časů Steva Ballmera, dnes však vypadají odlišně. S nástupem nového CEO Satyi Nadelly se mobilní odvětví Microsoftu přestalo o design zajímat. Vypovídají o tom alespoň aktuální modely Lumií s Windows 10 Mobile. Proč však Nadella upustil od originálního a líbivého designu, zůstává tajemstvím. V tomto článku vám ukážu, že i dnešní ne příliš vzhledné a ponuré Lumie mohly vypadat jinak. Řeč bude především o modelu Lumia 950.Lumia 950

Při vyhlašování pořadí se většinou začíná od třetího místa, dnes však začneme z opačného konce. Od Lumie 950 a její sestry Lumie 950 XL toho bylo jakožto od nejvyšších modelů očekáváno nejvíce. Po hardwarové stránce se Microsoftu povedly, skóre těmto Lumiím snížil ze začátku nestabilní systém a nezanedbatelnou roli zde jistě sehrál i design, který neměl naprosto žádné ambice jakkoliv oslovit potenciální zákazníky. Podívejme se, jak Lumia 950 vypadá doopravdy.

Mobil bohužel na první pohled ničím neoslňuje, svým neutrálním vzhledem měl tento telefon šanci zaujmout pouze úzkou sortu lidí, například managery firem. Samozřejmě, jak už to bývá snad u každého modelu, na internetu se nachází velké množství konceptů, ať už dobrých, či horších. Jedním z nich je tento koncept z webu Techweez.com

Z obrázku je patrné, že se má jednat o koncept Lumie 940, avšak místo původně zamýšlených devět set čtyřicítek byly na trh uvedeny právě devět set padesátky. Při pohledu na tento obrázek a na obrázek nad ním je jasně patrné, že jsou to dva naprosto odlišné mobily. Tedy alespoň navenek. Oproti mdlému vzhledu Lumie 950 má tento koncept případnému zákazníkovi co říct. Mobil působí na první pohled dojmem oblejších hran, také po bocích displeje jsou patrné zakulacené hrany, což je trend, kterého se v poslední době chytil především Samsung. K eleganci mobilu přispívá také šedá barva.

Jedním z mnohem starších konceptů je koncept s názvem Atlantis, který je k vidění na obrázku výše. Tento koncept pochází z roku 2012, kdy byla Nokia stále ještě Nokií. Z designové stránky se od ní má Lumia 950 co učit, co se však týče hardwarové výbavy, koncept zaostává. Jeho designer Rahul Sharma navrhl 2 GB RAM, což je oproti devět set padesátce o jeden gigabyte méně, stejně tak je tomu v případě 16 Mpx kamery, které oproti kameře finálního telefonu chybí celé 3 Mpx. Dále je z fotky patrné, že je telefon celkově menší. Na druhou stranu je však téměř bez rámečků, což zvyšuje velikost displeje. Kamera Atlantisu je posunutá více do středu telefonu a od ní se směrem dolů rozprostírá zakulacený stříbrný rámeček s informacemi o kameře. Takové logo Nokie by se však v rámečku vyjímalo mnohem lépe.Poslední z konceptů se na internetu ukázal teprve před několika dny. Přišel s ním web Windows Central. Tento návrh mobilního telefonu ve formě videa se však netýká pouze designu, nýbrž i funkcí, které s finálním produktem vůbec nepřišly. Video z roku 2015 nám ukazuje věci jako ovládání telefonu perem, dokonalé spárování s ostatními zařízeními, nebo například trochu jiný Glance Screen. Vše je však jinak. Designem se tento koncept od výsledného mobilu nijak zvlášť neliší, nějaké rozdíly se však pozorovat dají. Povrch telefonu v tomto dva roky starém videu je lesklejší než v případě Lumie 950, což mu dle mého názoru přidává na osobitosti.Lumia 650

Okolo tohoto modelu nebylo ani zdaleka tolik poprasku, jako kolem Lumie 950, v jejímž stínu stál a dodnes bohužel stojí. V poměru cena/výkon sice tento telefon nestojí za moc – cenou se pohybuje kolem hranice 5000 Kč, hardwarovou výbavou se však nijak zásadně neliší od výrazně levnější Lumie 550. Na druhou stranu je však tento telefon z nejnovější řady Lumií ten designově nejpovedenější. Pohled na tento telefon vás jistě nadchne mnohem více, než pohled na Lumii 950 či 550.

Jelikož se nikdy nemělo jednat o některý z těch lepších modelů, designéři se na tvorbu konceptů tohoto telefonu nezaměřili. Naštěstí je však více než patrné, že je 650 velice podobná mnohem očekávanější a ve finále na trh neuvedené Lumii 850.

Stejně jako Lumia 650 má model 850 nápaditý a vcelku líbivý design. Kladné body celkovému dojmu přidává i kovový rámeček, který nejenže ztlumí pády, ale i dobře vypadá.Lumia 550

K tomuto telefonu není co dodat. Koncepty pět set padesátky nejsou k nalezení. Vypadá to, že si s tímto modelem Microsoft hlavu příliš nelámal. Chtěl telefon do nejnižší třídy, který by vyšel levně, a přitom byl použitelný. Telefon vypadá naprosto tuctově a co se hardwaru týče, také nestojí za moc. Za cenu, za níž je nabízen je to však výborná, a především odladěná alternativa k levným Androidům, která výborně obstojí v plnění standartních věcí, jako je sledování videa na YouTube, nebo prohlížení webu.

Zdroje:
[1] Windows Central
[2] Techweez
[3] Softpedia
[4] Softpedia

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 30.05, 2017  Autor: Robert Skvaril   Téma: O chytrých mobilech s Windows Mobile
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Windows Mobile

"Nezajímavý vzhled Lumií, aneb Jak mohla poslední řada vypadat" | Přihlásit/Registrovat | 8 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Nezajímavý vzhled Lumií, aneb Jak mohla poslední řada vypadat (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 24.07. 2017 - 05:39:34
kobe 9 [www.kobebasketballshoes.net]
kobe 11 [www.kobebasketballshoes.net]
kobe sneakers [www.kobesneakers.com]
kobe 9 [www.kobebasketballshoes.net]
kobe 11 [www.kobebasketballshoes.net]
chrome hearts [www.chrome-hearts.us.org]
yeezy shoes
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

Re: Nezajímavý vzhled Lumií, aneb Jak mohla poslední řada vypadat (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 09.09. 2017 - 05:29:31
Burberry Outlet [www.burberrysoutlet.us.com]
Michael Kors Outlet [www.michaelkorsoutletsonline.in.net]
Polo Outlet [www.ralphlaurenoutletpolo.us.com]
Longchamp Outlet [www.longchamp.in.net]
Swarovski Jewelry Outlet [www.swarovski-jewelrys.us.com]
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

2#2 2#A%0'2!5F 2 thaijobcenter.com (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 09.09. 2017 - 09:12:21
me adc9.9
michael kors watches [www.michael-kors.uk]
Prada Shoes - Official [www.pradashoes.net]
Prada Shoes - Official [www.pradashoes.net]
michael kors [www.michaelkorsaustralia.com.au]
louis vuitton [www.louis-vuitton.net.au]

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

20170914 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 14.09. 2017 - 07:54:15
20170914 junda
ugg outlet [www.uggs-outletonline.us.com]
coach outlet clearance [www.coach-outletonlinesale.us.com]
coach outlet online [www.coachoutletonline.us.org]
nfl jerseys [www.nfl-jerseyswholesale.us.com]
jordan shoes [www.jordanshoesclearance.us.com]
mic

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

yezi20160620@163.com (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 16.11. 2017 - 09:58:17
fitflops [www.fitflops.cc]
golden goose sneakers [www.goldengoose.us.com]
michael kors factory outlet [www.michaelkors-factoryoutlet.com.co]
longchamp bags [www.longchamp-bags.us.org]
yeezy boost [www.yeezyboost.com.co]
yeezy b

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

meadc (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 25.11. 2017 - 07:49:23
me adc11.25 louis vuitton [www.louis-vuitton.net.au]
louis vuitton us [www.louis--vuitton.co]
north face sale [www.northfacesaleoutlet.us]
Air Max 95 [www.clevelandbrowns.de]
ray ban erika [www.raybanerika.us]
Oakley Sunglasses [www.oakley-sunglasses.net.au]
moncler outlet [www.moncler-outlet.org]
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

qzz888 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.12. 2017 - 08:24:38
curry 2 [www.stephencurry-shoes.us.com]
nike air max [www.nikeairmax2018.us.com]
lebron 13 low [www.lebron13.us.com]
led shoes [www.ledshoes.us.com]
hogan outlet online [www.hoganoutlet.cc]
yeezy boost 350 v2 [www.yeezyboost35

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

zzz123 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.12. 2017 - 08:31:34
michael kors outlet [www.michaelkorsoutletmichaelkorshandbags.us]
ferragamo shoes [www.ferragamoshoes.us.com]
polo ralph lauren [www.ralph-laurenoutletuk.org.uk]
oakley sunglasses [www.cheap-oakleysunglasses.us.org]
cheap ray ban sunglasses [www.cheapray-banssunglasses.us.com]
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 1.79 sekund