Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6480
Komentářů: 1827

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

5 způsobů, kterými může být váš telefon jedinečný

Sponzorované odkazy:


Existuje několik věcí, které by výrobci mohli letos udělat, aby pomohli svým dalším výrobkům vyniknout.

Odlišný tvar obrazovky


Kdo říkal, že "bezel-less" telefony musí být velmi tenké po celém obvodu? Toto již bylo demonstrováno s telefony Essential Phone, Sharp Aquos S2 a iPhone X. Určitě to není univerzálně milovaný designový nápad, ale nemůžete popřít, že tyto telefony vyčnívají pro svůj jedinečný vzhled.


Je zde určitě prostor pro zlepšení těchto návrhů, aby byly atraktivnější. Existuje také dostatek prostoru pro prozkoumání trochu více asymetrických návrhů, které mohou nabídnout silnější horní nebo spodní rám. Xiaomi vydal telefon s řadou Mi Mix s poměrně dobře vypadajícími výsledky, ačkoli umístění kamery uprostřed na atraktivnosti ubírá. Tento přístup by mohl fungovat ještě lépe v mírně menším formátu - 5 palců nebo méně, kde by velikost tlustého rámečku vypadala robustnější na pohled, ale stále by dokázala poskytnout místo pro sensory, kamery atd.

Vyzkoušejte nové/staré materiály

Jestliže už jsou tenké telefony okoukány, v tom případě jsou okoukány i skleněná záda. Sklo vypadá docela hezky, ale v podstatě každý telefon se skleněnými zády je kluzký a špinavý od našich otisků prstů. Existuje ještě mnoho dalších životaschopných možností.


Kov byl kdysi velmi milovaným materiálem. Špičkové návrhy firem, jako je HTC, kov skutečně využily. Nicméně dnes už se kov vytratil, neboť čím dál více telefonů je nyní vodotěsných a nabíjí se bezdrátově.


Ale to nejsou jediné dvě možnosti - dřevěné designy se v minulosti osvědčily. Motorola Droid Turbo experimentoval s nylonovou teturou na zádech. A existuje další spousta možností, které stojí za zkoumání.


Dokonce i plast může být velmi pěkný, lehký materiál. Když už o tom mluvíme, proč vlastně uživatele omezovat ve výběru materiálu? Výměnné kryty z různých materiálů by byly velkým odlišením dnešního trhu smartphonů.


Kryty a zábavné barvy


OnePlus sice není největší značkou pro smartphone, ale může mít jeden z nejoblibenějších prvků, a to jeho vyměnitelné kryty. Kdyt z bambusu OnePlus One StyleSwap byl téměř trvale vyprodaný a řada dalších krytů poskytla telefonu neuvěřitelně jedinečný vzhled. Zdá se, že vyměnitelné kryty vypadly z módy, jakmile se zavedly neodnímatelné baterie a nepromokavé sluchátka, ale stáje je možné nabídnout výměnné kryty a zachovat IP rating.


Společnost OnePlus nebyla jedinou společností, která předtím nabízela vysokou úroveň přizpůsobení. Zastaralý Moto Maker nabídl širokou škálu barevných zadních krytů pro starší mobilní telefony společnosti Motorola.


Ikdyž výrobci nechtějí zachízet tak daleko a nabízet celou řadu estetických doplňků, nabízejí alespoň někteří zajímavé barevné varianty, což je dobrý začátek. Černobílé, šedé a bílé telefony jsou všude, ale najít nějakou originální barevnou variatu může být poměrně obtížné. Ale například LG V30 a jeho Moroccan Blue a Raspberry Rose jsou velmi zajímavé možnosti. A také nesmíme zapomenout na kárnou zelenou Emerald Galaxy S6 Edge.


Modularita

Pokud bude přední strana všech smartphonů letos vypadat do značné míry shodně, pak bude hardwaerová inovace k nalezení na zadní straně. Přidáním modularity se nejen otevírá nová řada funkcí, ale telefony tak mohou také vypadat víc zajímavě.


Modularita v minulosti nemusela být tak úspěšná, ale zdá se, že Motorola má nějaký úspěch. Díky přidáním nových funkcí fotoaparátu, výkonných reproduktorů, fyzických klávesnic a různých dalších modů mohou zákazníci svůj telefon přizpůsobit svým specifickým potřebám.


Tlačítka a interakce


Home buttony a čelní skenery pro otisky prstů umožňují maximalizovat poměr obrazovky k tělu. Hledání nových a vylepšených způsobů, jak mohou zákazníci komunikovat se svými mobilními telefony, bude velkým odlišením.


S tímto jsme se již mohli setkat u několika modelů z roku 2017. Například snímač otisků prstu byl u některých mobilů nahrazen pomocí rozpoznávání obličeje. Tyto myšlenky ovlivňují nejen způsob, jakým spotřebitelé používají své telefony, ale i to, jak vypadají.


Další potenciální oblastí inovace jsou další tlačítka. Tlačítko Bixby nemusí být zvláště populární, ale Convenience Key BlackBerry je mnohem flexibilnější v jeho použití. Zdá se, že spotřebitelé mají rádi přizpůsobení jak v oblasti hardwaru, tak i softwaru, a přepínač, který lze přeměnit, je pravděpodobně zapotřebí hlouběji prozkoumat, pokud mají OEM zájem o diferenciaci.


Zdroj:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 22.01, 2018  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: 
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Doplňky

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.29 sekund