Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6480
Komentářů: 1827

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Matematikus 9  přijímací zkoušky na střední školu bez stresu a nervů

V Google Play se objevila nová česká aplikace Matematikus 9, která slouží zejména k přípravě žáků devátých tříd na přijímací zkoušky z matematiky. Určena je však i všem těm, kteří by rádi vylepšili nebo prověřili své matematické schopnosti.

Spousta žáků základních škol shodně uvádí, že největší překážkou na jejich cestě za vzděláním na střední škole jsou přijímací zkoušky z matematiky. V touze po úspěchu si pořizují různé knihy nebo platí předražené cvičné testy s nedostatečným vysvětlením řešení jednotlivých příkladů. Tým vyvíjející aplikaci Matematikus 9 se spojil s renomovanými matematiky a těm se podařilo vytvořit 500 příkladů, které obsahují vše potřebné, co je třeba k přijímacím zkouškám znát. Přidanou hodnotou je polopatické rozebrání a vysvětlení každého příkladu a každého kroku v něm. Právě díky těmto obsáhlým informacím si žáci snadno osvojí důležité matematické principy a správný způsob uvažování. Pokud budou umět řešit příklady v aplikaci Matematikus 9, pak je na přijímacích zkouškách z matematiky nemůže nic překvapit. Mnoho příkladů je podobných těm, které se v minulosti na přijímacích zkouškách opravdu vyskytly.

Aplikace obsahuje příklady těchto kategorií:

  • Aritmetika, algebraické výrazy, zlomky
  • Procenta
  • Rovnice a nerovnice
  • Geometrické úlohy
  • Poměr, přímá a nepřímá úměrnost
  • Slovní úlohy
  • Převody jednotek

Tyto příklady by mohly být vydány i formou knihy, jejich integrace do chytré aplikace však zvyšuje zábavnost učení a snižuje pravděpodobnost, že zůstanou zaprášené někde v regále, jak by se u knihy mohlo snadno stát. Nudné a sáhodlouhé elaboráty totiž nikoho nebaví.

Výuka v aplikaci probíhá pomocí testů. Každý absolvovaný test je vyhodnocen a díky podrobnému zpracování dosažených výsledků je možné sledovat svůj osobní rozvoj a zpětně zjistit, která odvětví matematiky je ještě potřeba trénovat. V nejvyšší edici aplikace je také umožněno testy libovolně sestavovat, lze například vytvořit test, který bude trvat půl hodiny, bude obsahovat 30 příkladů z procent a geometrie, a navíc budou tyto příklady náhodně seřazeny.

Aplikace byla navržena v moderním Material designu, který používají např. aplikace pro chytrá zařízení od společnosti Google, a je plně přizpůsobena zobrazení na chytrých telefonech i tabletech. Její použití na tabletech je však přeci jen vzhledem k dostupnému místu na obrazovce o něco komfortnější.

Aplikace Matematikus 9 je v základní verzi zcela zdarma a obsahuje 30 podrobně zpracovaných příkladů určených k základnímu procvičení. Přímo v aplikaci lze přejít na některou z vyšších edic a mít tak přístup k až pěti stům příkladů a k dalším rozšiřujícím funkcím. Aplikace je zcela bez reklam a nepotřebuje připojení k internetu.

Více se o aplikaci dozvíte zde: http://www.matematikus9.cz

Na Google Play lze aplikaci stáhnou zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ruxoft.matematikus9
Publikováno: 31.01, 2018  Autor: Josef Tkáč   Téma: PR články
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

PR články

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.29 sekund