Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6480
Komentářů: 1827

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Telefony s nejlepší výdrží baterie v roce 2018

Sponzorované odkazy:


Pokud hledáte telefon, o kterém víte, že se vám nevypne během dne z nedostatku baterie, nebo chcete-li se vyhnout nákupu telefonu se špatnou životností baterie, potřebujete ty parametry znát.


Testovali jsme všechny nové telefony, které jsou v roce 2018 k dispozici, a zjistili jsme, že životnost baterie závisí nejen na velikosti baterie, ale i na řadě dalších softwarových záležitostech, a také samozřejmě na kvalitě displeje a dalších optimalizací.


Měření délky životnosti baterie je komplikované a mění se v závislosti na způsobu používání telefonu. Pro OLED obrazovky je každý pixel důležitý a pokud se podíváte na obrázek, kde je hodně bílé barvy, baterie se vyčerpává víc než fotografie s tmavšími barvami, protože každý jednotlivý pixel spotřebovává energii, na rozdíl od jednoho podsvícení pro LCD displeje. A pak je tu pohotovost, která je také tématem diskuze. Provedli jsme test benchmarku, který byl u všech zařízení stejný, a nastavili jsme jas obrazovky na stejnou úroveň, abychom zajistili stejné podmínky. Zde jsou výsledky, které máme:Top 4 telefony s nejdelší životností baterie


BlackBerry Motion a KeyOne - 4 000 mAH a 3 500 mAh


Nevíme přesně, proč tomu tak je, ale systémový čip Snapdragon 625 je jediným kusem hardwaru, o kterém prostě každý ví, že přinese vynikající životnost baterie. BlackBerry Motion a BlackBerry KeyOne jsou vybaveny čipem Snapdragon 625 a není žádným překvapením, že se v roce 2018 považují za telefony s nejlepší výdrží baterie.


Pokud jde o výkon, Snapdragon 625 uvnitř telefonů Motion a KeyOne je čip série Snapdragon 8xx. Tento čip je velmi úsporný a telefon vám snadno vydrží celé dva dny na obou telefonů BlackBerry. Motion je vybaven baterií, která má kapacitu 4 000 mAh, zatímco KeyOne s menší obrazovkou vlastní baterii s kapacitou 3 500 mAh.Huawei Mate 10 Pro - 4 000 mAh


Toto zakázané ovoce, Huawei Mate 10 Pro, velký telefon čínské společnosti Huawei, má také neuvěřitelnou výdrž baterie a je schopen přežít celé dva dny do dalšího nabíjení (pro průměrného uživatele).


Na rozdíl od dvou BlackBerry telefonů používá Mate 10 Pro čip vlajkové lodi: vyroben samotným Huaweiem - Kirin 970. Huawei dokáže udržet svou spotřebu energie na rozumné úrovni a také vybavil telefon s velkou baterií o kapacitě 4 000 mAh. Všechny tyto faktory se odráží v úžasné životnosti baterie.Samsung Galaxy S8 Active - 4 000 mAh


Samsung mohl tento telefon rovnou pojmenovat jako "Robustní Galaxy S8 Active" nebo jako "Galaxy S8 Extra Battery", protože tento telefon vydrží mnohem víc než jeho modely vlajkové lodi - Galaxy S8 a S8 Plus.


Větší tělo telefonu umožňuje společnosti Samsung vybavit ho mnohem kvalitněji než obvykle, a to například baterií s kapacitou 4 000 mAh. Hardwarově se pak už příliš neodlišuje od běžného Samsungu S8: také má systémový čip Snapdragon 835 a další identické součástky. Vypadá to, že robustní S8 Active nemusí být zrovna šálek čaje pro každého, ale pokud hledáte praktický telefon, který vydrží dlouho, S8 Active je skvělá volba.Apple iPhone 8 Plus - 2 700 mAh


Apple iPhone 8 Plus má nejmenší kapacitu baterie ze všech pěti zmíněných telefonů, které jsme v tomto seznamu vyzdvihli, ale díky pečlivým optimalizacím v iOSu skutečně přináší velmi dobrou životnost baterie.


S iPhonem 8 Plus se můžete vrhnout i do velmi náročného dne, během kterého telefon vydrží značně dlouho, a přestože občas nemusí mít dostatek baterie na celý den, stále se řadí do prvních pěti nejlepších telefonů podle životnosti, a to je skvělý úspěch. Série iPhone 8 a X jsou také prvními zařízeními iPhonu, která podporují rychlé nabíjení, takže nemusíte čekat více než tři hodiny, než se telefon nabije z 0 na 100%.Telefon s nejhorší životností baterie


LG G6 - 3 300 mAh


Cenu za telefon s nejhorší baterií v roce 2018 vyhrává... LG G6!


LG G6 byl vydán na začátku roku 2017 a byl jediným vlajkovým modelem mezi předními výrobci smartphonů, který měl již starší čip Snapdragon 821. To je pravděpodobně také jeden z hlavních faktorů, který výdrži telefonu moc neprospěl, protože Snapdragon 821 jednoduše nevypadá, že by byl dostatečně optimalizovaný, jako třeba Snapdragon 835. Dalším faktorem může být poněkud slabší kapacita baterie – 3 300 mAh, což je vzhledem k úhlopříčce 5,7 palců a vysokému rozlišení 2 880 x 1 440 pixelů jeho IPS panelu poměrně málo.


V reálném životě, pokud budete telefon aktivně používat, vám mobil nevydrží ani do večera, pokud ho nenabijete ještě během dne. Celkově je G6 rozhodně podprůměrný, co se jeho výdrže týče. Doufáme, že se LG poučí ze své chyby a LG G7 vydá v roce 2018 s mnohem lépe optimalizovanou baterií.Zdroj:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 28.02, 2018  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: 
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.27 sekund