Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Jak si v roce 2018 vybrat smartphone?: část druhá

Sponzorované odkazy:


V minulé části průvodce jsme se zaměřili na to, jakou roli při výběru nového smartphonu hrají předchozí zkušenosti a rozpočet každého zákazníka. Nyní se společně podíváme na další faktory, které se vyplatí vzít v potaz.

Displej

Po nákupu smartphonu strávíte hodně času tím, že se budete dívat na jeho displej, tak se ujistěte, že se na něj dobře dívá. Lidé obecně považují displeje AMOLED za zlatý standard pro smartphony, to díky jejich živým barvám a širokým úhlům. V jistých situacích – například, když čtete e-knihu s bílým textem na černém pozadí – displeje AMOLED ve skutečnosti prodlužují životnost baterie, protože temné části displeje nezobrazují černou barvu. Místo toho jsou dané pixely kompletně vypnuté.

Na levnějších přístrojích jsou běžnější LCD displeje, protože je levnější je vyrobit, ale to neznamená, že by byly špatné. Ve skutečnosti protože je celý panel podsvícený, je často snažší z displeje číst i v přímém slunečním světle.

Určitě jste si všimli, že displeje smartphonů se zvětšují, ale to neznamená, že samotné smartphony se stávají nepraktickými na zacházení. Displeje s poměrem 18:9 jsou nyní více běžné a umožňují vám zhlédnout více obsahu, aniž byste museli posunovat kurzor dolů. Ba co víc, protože jsou displeje relativně vysoké, samotné smartphony obvykle nebývají širší než běžný průměr.

Rovněž nejsou nezbytně dražší než smartphony s tradičnějšími displeji. Přístroje jako Alcatel 1X vám nabídnou displej 18:9 za něco málo přes 100 dolarů. Samozřejmě platí, že pokud máte menší ruce, se smartphonem s menším displejem – řekněme 13,4 centimetrů úhlopříčně nebo méně – se vám bude lépe manipulovat. Výrobci smartphonů se obvykle do svých přístrojů snaží namáčknout co největší displej, ale stále najdete dostatek přístrojů, z nichž nedostanete křeč do rukou.

Fotoaparát

V dnešní době má skoro každý dražší smartphone dobrý fotoaparát, ačkoliv jejich konkrétní specifika se mohou výrazně lišit. To neznamená, že byste za kvalitní fotografie museli hodně zaplatit. Jeden tip pro vás: Nesoustřeďte se na megapixely. Místo toho zvažte situace, za nichž používáte fotoaparát nejčastěji. Pokud prakticky nefotíte, jediný zadní snímač vám bude bohatě stačit. Nicméně dvojí snímače jsou v těchto dnech velmi populární a nabízejí o něco větší flexibilitu. Pokud rádi fotíte krajinky, pravděpodobně byste využili přístroj se širokoúhlým fotoaparátem, jako je například LG G7.

Přijít na to, jaký typ fotoaparátu chcete, bude snažší, pokud uvážíte několik dalších technických detailů. Pokud například rádi trávíte hodně času v barech a dalších temných místech, měli byste si být vědomi, jak velké pixely mají senzory fotoaparátu vašeho vybraného smartphonu a jak široká je jeho fotografická clona. Čím větší pixely a čím širší clona, tím jasnější pořízené fotografie budou. Některé fotoaparáty rovněž nabízejí optickou stabilizaci fotografií, nebo OIS, což vyváží přirozený třes lidských rukou a zaručí jasnější ostřejší fotografie.

Výkonnost

Lidé, kteří rádi dělají víc věcí najednou nebo je baví na jejich smartphonech hrát nejnovější graficky pečlivě propracované hry, budou potřebovat výkonnější smartphony. Pokud se to týká i vás, zaměřte se na čipovou sadu smartphonu a jeho RAM. Pro situace vyžadující vysoký výkon smartphonu (jako je například již zmíněné hraní nových her), budete potřebovat nejrychlejší a co největší RAM. Pokud chcete zakoupit iPhone, pro co největší výkonnost budete potřebovat koupit si přístroj z nejnovější generace hardwaru: všechny iPhony sdílejí stejnou čipovou sadu, ačkoliv nový XS a XS Max mají řadu vlastností, které levnější XR postrádá.

Co se smartphonů Android týče, je relativně snadné vyřešit, kterou čipovou sadu využít - Android smartphony většinou využívají sady od Qualcommu. Na vrcholu žebříčku stojí série 800, která nabízí nejlepší možnou výkonnost. Prozatím je prvotřídní čipovou sadou společnosti Snapdragon 845, který se nachází uvnitř téměř každého drahého smartphonu tohoto roku. Pokud vám váš rozpočet nedovoluje podobný smartphone zakoupit, předkládáme vám následující jednoduchou matematiku: čipové sady série 600 překonají sérii 400 spadající do nižší střední cenové kategorie, a série 400 je pro změnu výkonnější než série 200 patřící do nízké cenové kategorie.

Dle dosavadních zkušeností, přístroje s procesory série 400 fungují dostatečně pro lidi s nižším rozpočtem, ale jsou to čipové sady ze série 600, které nabízejí nejlepší rovnováhu mezi cenou a výkonností: tyto sady mají dostatek síly na to, abyste si s nimi bohatě vystačili při každodenním používání smartphonu. Rovněž existuje relativně nová série Snapdragon 700, sedm set desítka, která se zdá být vyrobená na míru pro lidi, kteří nechtějí za smartphone utratit tisíc(e) dolarů.

Další část průvodce vyjde zítra.

Zdroj článku je zde.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 19.12, 2018  Autor: Vendula Kreplova   Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Všeobecné a nadplatformní záležitosti

"Jak si v roce 2018 vybrat smartphone?: část druhá" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

CNC Drilling Inserts (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 10.03. 2023 - 05:19:45
Through our convenient online shop you can order products. And when cnmg insert price we say "best", then we mean a carbide inserts that is just as good as the original!We are tnma insert one of cemented carbide inserts the biggest carbide inserts Probus Carbide Threading Inserts high feed milling insert Soafuia manufacturers and offerors in China. A lot of styles with superior quality at an affordable price are in hot sale here.


[ Odpovědět ]


Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund