Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Jak si v roce 2018 vybrat smartphone?: část třetí

Sponzorované odkazy:


Již jsme v průvodci stačili probrat rozpočet, fotoaparát, displej a další faktory, které by měl člověk před nákupem nového smartphonu uvážit. V třetí a závěrečné části průvodce se podíváme na zbývající faktory, jimž se vyplatí věnovat pozornost.

Paměť

Jen máloco tak dokáže naštvat jako snažit se rozhodnout, které aplikace si na mobilu ponechat a které vymazat, protože vám dochází paměť. Nevyplatí se kupovat mobil s méně než 32GB paměti, proto si pořiďte tolik paměti, kolik vám jen váš rozpočet dovolí a hlídejte si možný nákup microSD karty. Ta vám umožní levně přidat dodatečnou paměť pro vaše aplikace, aniž byste si museli kupovat zbrusu nový smartphone nebo se rozhodnout, které fotografie si budete muset přetáhnout do počítače nebo do cloudu.

Životnost baterie

Nikdo si nechce koupit nový smartphone a následně zjistit, že mu neustále dochází baterie. Stejně jako v případě RAM a paměti platí, že byste si měli najít co největší baterii, kterou vám váš rozpočet dovolí. Jen si zapamatujte, že v případě baterie je důležitých víc faktorů, než jen její velikost. Smartphone s HD displejem o 720 pixelech, čipovou sadou Snapdragon série 400 a baterií o velikosti 2,800mAh může klidně vydržet déle než smartphone s displejem o 1080 pixelech, silnějším procesorem a mnohem větší baterií.

Když budete vyhledávat životnost baterie, uvidíte, že lidé často zmiňují, jak dlouho smartphone dokáže napájet displej bez jediného dobití. Opět platí, že čím déle, tím lépe. Čas strávený v módu standby (odpočinkový mód) je rovněž třeba uvážit. Jde o dobrý indikátor toho, jak dlouho baterie vydrží, i když zrovna smartphone aktivně nepoužíváte.

Moderní smartphony se naštěstí nabízejí rychle: pro několik hodin baterie navíc vám často stačí pouhých třicet minut nabíjení. Většina dražších smartphonů má podporu pro technologii rychlého nabíjení Qualcomm, ačkoliv jak rychle se daný smartphone nabije, záleží na tom, s jakou verzí Qualcommu pracují. Samsung pak má vlastní adaptivní rychlé nabíjení a iPhony podporují specifikaci USB PD pro rychlé nabíjení.

Extra vychytávky

Kromě obvyklých oblastí, na které se výrobci smartphonů zaměřují, často do výsledného mixu přihodí extra vychytávky navíc pro lidi se specifickými potřebami. Pokud například trávíte hodně času poslechem hudby, zvažte nákup smartphonu s vnitřním zabudovaným analogovým convertorem nebo DAC. Tímto způsobem vám výrobci smartphonů nabízejí větší flexibilitu a kontrolu nad tím, jak hudba na vašem smartphonu bude znít. Pera a jim podobná nyní nejsou příliš běžná, ale série Samsung Galaxy Note a Stylos od LG jsou zvláště vhodné pro lidi, kteří rádi malují a zapisují si poznámky místo toho, aby je vyťukávali na klávesnici.

Pokud se vám zamlouvá myšlenka úpravy vašeho smartphonu více než koupě nového, přístroje jako například série Motorola Z nabízejí takzvané Moto Mods – dodatečné přístroje, jako jsou baterie, projektory a reproduktory, které připevníte k mobilu magneticky. A jak se hraní her na mobilu stává stále populárnějším, stále více smartphonů si přivlastňuje typicky herní rysy, jako jsou například aplikace, které zabrání upomínkám a notifikacím přerušit rozehranou hru. Ne všechny tyto bonusy jsou nutně klíčové pro určení celkové hodnoty smartphonu, ale může být fajn je mít a mohou vám usnadnit vaše rozhodnutí ohledně koupě smartphonu.

Načasování

Pokud jste svůj smartphone ztratili nebo rozbili a potřebujete náhradu, pak není co řešit. Pokud ale máte pouze náladu na upgrade a plánujete svůj výběr s předstihem, zapamatujte si, že některá roční období jsou lepší pro nákup smartphonů než jiná. To se týká především nejdražších přístrojů: nové Galaxy smartphony od Samsungu jsou obvykle uvedeny na jaře a Apple představuje řadu nových iPhonu v září, přičemž série Pixel od Google následuje přibližně měsíc poté.

I když zrovna neplánujete utratit hodně peněz za nový smartphone, znát toto načasování se vyplatí kvůli případným slevám, které dopravci smartphonů často nabízejí v měsících a týdnech předcházejících uvedení nových modelů.

Frekvence aktualizací

Co se načasování týče, rovněž se vyplatí vědět, jak často váš smartphone obdrží aktualizace. Přístroje jako iPhone a Google Pixely mají přístup k nejnovějším softwarům ihned po jejich uveřejnění.

Pokud ovšem máte přístroje Android od jiných výrobců, na aktualizace si chvíli počkáte. Největší aktualizace softwarů jsou obvykle nejdřív zdokonaleny samotnými výrobci smartphonů a rovněž procházejí testováním a certifikací. Jinými slovy si budete muset počkat, než bude aktualizace veřejně dostupná. Před nákupem nového smartphonu si proto udělejte menší online výzkum a zjistěte, jak si daný který výrobce vede z hlediska rychlosti aktualizací.

Závěr

Vybrat vhodný nový smartphone může být těžké, ale pokud máte ucelenou představu o svém rozpočtu a ujasněné priority, jde o poměrně přímočarý proces. Co víc, smartphony se stávají tak kvalitními, že je těžké učinit vyloženě špatné rozhodnutí. Jen si dejte na čas, vše si pečlivě rozmyslete, prozkoumejte názory jiných uživatelů na internetu a poraďte se s přáteli.

Zdroj článku je zde.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 20.12, 2018  Autor: Vendula Kreplova   Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Všeobecné a nadplatformní záležitosti

"Jak si v roce 2018 vybrat smartphone?: část třetí" | Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Jak si v roce 2018 vybrat smartphone?: část třetí (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 24.12. 2018 - 10:48:09
After reading about memory, battery life, timing and update frequency regarding smartphone, I would like to read your all previous blog for budget, camera, display and other factors that a person should consider before buying a new smartphone. It is sharable information with my students who seeking nursing assignment help - http://www.assignmenthelpfolks.com/nursing/ [www.assignmenthelpfolks.com] at Assignment Help Folks, as they want to buy new smartphone which also help them as an education purpose.


[ Odpovědět ]

carbide insert quotation (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 10.03. 2023 - 05:19:42
You might be satisfied with buying best Shoulder Milling Inserts carbide inserts from our website. We carbide wear rods are dedicated to supplying the very best and newest best carbide inserts at a reasonable cost.The first-rate parting tool inserts carbide inserts Store make sure that you are in relation to modern trends cdbp cnc insert and the latest creations in the Tungsten Steel Inserts up-grade class.


[ Odpovědět ]


Tpmx Inserts (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 25.08. 2023 - 11:14:01
We http://worthy.blog.jp/ [worthy.blog.jp] http://salegoods.blog.jp/ [salegoods.blog.jp] carry https://turninginserts.bloggersdelight.dk http://itime.blog.jp/ [itime.blog.jp] a full stock of carbide http://wide.blog.jp/ [wide.blog.jp] inserts for steel inserts turning, tungsten carbide stock milling, threading, drilling and high feed milling insert grooving, milling inserts factory with competitive Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund