Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnost



Výsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2033

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Nejlepší aplikace na učení se jazyků

Sponzorované odkazy:


Učení se nového jazyka je obohacující, ale velmi náročná záležitost. Bere nám to čas, vůli a trpělivost, nicméně výhody plynoucí ze znalosti více jazyků často za ten boj stojí.

Pokud máte ambice stát se polyglotem, ale nejste si zcela jisti, kde vlastně začít, máme pro vás dobrou zprávu - váš smartphone se může stát vaším velkým pomocníkem, pokud ho použijete správným způsobem.

V současné době je na trhu mnoho aplikací pro výuku jazyků a věříme, že každá z nich nás dokáže naučit něco nového, v tomto článku se ale zaměříme na ty nejoblíbenější a povíme vám, jak je využívat efektivně, aby se urychlil váš pokrok.

1. Vyberte si všestrannou aplikaci



Memrise



Memrise je aplikace, kterou zná většina studentů - a to z dobrého důvodu. Je to vskutku přínosná "herní" aplikace, která rozšiřuje slovní zásobu zábavným způsobem. Naučíte se nová slova s různými typy cvičení pomocí flashcard, procvičíte si své poslechové schopnosti tím, že uslyšíte mluvit místní obyvatele rodným jazykem, vyzkoušíte si výslovnost a dokonce se naučíte i základy gramatiky - a to vše na vašem telefonu.

K dispozici jsou kurzy pro více než 20 jazyků a nejlepší je, že se aplikace zaměřuje především na užitečná, každodenní slova a fráze, které vám umožní po několika hodinách učení zvládnout základní rozhovor.

Co je ovšem důležité vědět: většina těchto funkcí je ukrytá za placenou verzí - 200 Kč za měsíc, 1 400 Kč za rok nebo 2 300 Kč jako jednorázová platba na celý život. Můžete si však aplikaci stáhnout zadarmo a zahájit týdenní bezplatnou verzi, abyste si vyzkoušeli, zda vám aplikace vyhovuje. Doporučujeme, abyste investovali peníze do Pro verze, jelikož Memrise je opravdu vyleštěná aplikace, která se stále pravidelně aktualizuje a přidává nové užitečné funkce.



Duolingo



Duolingo je již osvědčeným veteránem, který se může pochlubit mnoha funkcemi, které naleznete v Memrise, rozdíl je však v tom, že aplikace Duolingo je zcela zdarma - budete tedy muset vytrpět reklamy pro podporu vývojářů, což je "cena", kterou asi mnozí z vás jsou ochotni zaplatit za plný prožitek aplikace.

Kromě výuky ostatních jazyků je pro Duolingo skvělé, že není určena pouze pro anglicky mluvící. Ačkoli jsou volby pro neanglické řečníky omezené, zrovna český jazyk je v aplikaci dostupný, a vy se tak můžete učit i angličtinu.

Výuka slovní zásoby však není vždy zaměřená na praktické účely, takže pokud cestujete a chcete se učit pouhé základy pro prosté rozhovory, raději sáhněte po Memrise.



Kdy tyto aplikace používat?



Pokud máte potíže najít si čas pro výuku nového jazyka, nejste v tom sami. Mnozí z nás vedou zaneprázdněný život, avšak musíme si přiznat, že obvykle se vždycky najde chvilka volna, která by se dala investovat lépe než nicneděláním. Stačí investovat pouze 10-30 minut za den, abyste viděli pokrok. Může se vám to zdát málo, ale pokud se učíte důsledně, výsledky vás již po měsíci překvapí.

Můžete si udělat čas před snídaní, obědem nebo večeří? Kruci, děláte něco produktivního, když sedíte na toaletě? Doporučujeme vám položit si pár takových otázek a používat poté aplikaci v dobu, která vám nijak nenaruší vaše každodenní plány. Začněte pomalu a zjistíte, že udělat si čas není vůbec obtížné.

Rozhodnutí věnovat více času jazykovému studiu by mělo vycházet z vašeho osobního zájmu a nemělo by být považováno za práci. V opačném případě budete pravděpodobně trpět a nevydržíte.



Naučili jste se pár frází a slovíček. Co dál?



No dobrá, takže už znáte nějaké pozdravy, otázky a hojně užívaná slova v učeném jazyce. A co dál? No, začněte je používat! Chápeme, že byste si možná mysleli, že je příliš brzy a nechcete vypadat jako blázni. Přemýšlejte o tom ale! Pokud nikdy nechcete udělat žádnou chybu, bude pro vás obtížné učit se něco nového a zapamatovat si to. A navíc, máme pro vás aplikace, ve kterých budete komunikovat s lidmi, kteří se také učí a pravděpodobně budou dělat chyby.

HelloTalk



HelloTalk je nejlepší sociální aplikace pro studenty jazyků. S uživatelskou základnou tvořící více než 10 milionů a více než 150 podporovaných jazyků je snadné najít rodilého mluvčího, s nímž můžete komunikovat. Pro dosažení nejlepších výsledků je vhodné chatovat s lidmi, kteří se chtějí naučit váš rodný jazyk.

Tato aplikace velice připomíná WhatsApp a funkce, jako jsou korekční nástroje, které můžete vy a váš společník použít, hlasový chat, překladové a transliterační systémy a dokonce i nástroj pro malování, když slova jednoduše nestačí.

Jedná se o skvělý způsob, jak procvičit nově získané dovednosti, neboť poskytuje osvěžující změnu. Také se naučíte především slova a fráze, které byste se v prostých výukových aplikací vůbec nenaučili.



HiNative



Pokud máte někdy dotaz ohledně jazyka, který se chcete naučit, v aplikaci HiNative se můžete kdykoli zeptat. Tato aplikace trochu připomíná specializovanou verzi Quory, protože vás dokáže spojit s rodilými mluvčími z celého světa. Váš dotaz tak bude zodpovězen, aniž byste museli hledat konkrétního partnera, což je docela pohodlné.

Můžete požádat o překlad, rady o tom, jak vyslovovat slova, vyzdvihnout dialekty a dokonce získat důležité informace o cestování.



Zdroj:

Sponzorované odkazy:




Publikováno: 17.02, 2019  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: 
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund