Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6511
Komentářů: 1858

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Facebook má mít příští rok vlastní kryptoměnu!

Sponzorované odkazy:


Již v prvním čtvrtletí příštího roku spustí Facebbok vlastní kryptoměnu. Její přesný název není zatím znám, pracovně se jí říká GlobalCoin.

Co lze čekat od GlobalCoinu

Společnost Facebook vytvořila vlastní kryptoměnu, kterou bude možné platit i bez bankovního účtu. Pracovní název této nové kryptoměny je GlobalCoin. Tato nová kryptoměna bude fungovat napříč aplikacemi.

GlobalCoin bude snadno dostupný a bude možné s ním jednoduše platit za zboží i služby. Je totiž vytvořen s cílem být konkurencí všem platebním systémům. Facebook na to má díky pokročilému technologickému zázemí, nové technologii blockchainu i díky obrovskému množství svých uživatelů.

O chystaném nástupu GlobalCoinu na trh během prvního čtvrtletí příštího roku svědčí i jednání společnosti Facebook s prvními burzami o jeho obchodování.

Společnost Facebook zatím neprozradila žádné bližší detaily. Jedno je však jisté – GlobalCoin nebude klasický kryptoměna, jako je například bitcoin. GlobalCoin na rozdíl od btcoinu nebude mít proměnný kurz. Jeho hodnota bude pevně svázaná s dolarem nebo jinou měnou. Nebude v tom první, například kryptoměna Tether je svázán s hodnotou dolaru.

Facebook to chce rozjet ve velkém

GlobalCoin nemá být jednou z velké řady kryptoměn. Její tvůrce, společnost Facebook totiž už začala spolupracovat s některými společnostmi, zaměřenými na peněžní převody, jako je například Western Union. Rovněž jedná o spolupráci s e-shopy.

Cílem Facebooku je, aby všichni měli pouze GlobalCoin a neměli potřebu ho měnit na dolar, euro či jinou národní měnu.

Konkurence je silná

Přestože je Facebook velice silný, jedná se o největší sociální síť na světě, které patří také Instagram, Messenger, WhatsApp, čeká jí v prosazení své kryproměny tvrdý boj. Kromě dalších kryptoměn se bude muset utkat s dalšími způsoby digitální platby.

Velice rozšířený je platební systém PayPal, u jehož zrodu stál Elom Musk. V Číně je standardem pro platby Alipay a WeChat Pay. Facebook nebude jedinou společností, která má vlastní platební systém. Ten má i Google (GoogelePay), Amazon i Apple.

Králem kryptoměn je Bitcoin

V čele krytpměn stále stojí a pravděpodobně bude stát Bitocin. Patří k nejrozšířenější kryptoměně. Na rozdíl od GlobalCoinu je decentralizovaný veřejný blockchain s danými pravidly. GlobalCoin se však bude řídit pravidly svého tvůrce a majitele, společnosti Facebook.

Odborníci na kryptoměny tvrdí, že síla kryptoměn spočívá v jejich důvěře. I to je důvod, proč je v čele kryptoměn stále Bitcoin. Bitcoin má důvěru mnoha lidí, to se však o Facebooku nedá říci a tím ani ne o jeho kryptoměně.

Do jaké míry se prosadí nové kryptoměna od společnosti Facebook, ukáže čas.

Zdroj:e15.cz svetandroida.cz zive.cz

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 30.05, 2019  Autor: Evzenie Janovska   Téma: Šeptandy a spekulace
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Android

"Facebook má mít příští rok vlastní kryptoměnu!" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 1.55 sekund