Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Co dělat, když vám někdo ukradne smartphone?

Sponzorované odkazy:


Jestli jste se někdy stali obětí krádeže nebo jste ztratili smartphone, víte, jak nepříjemné to může být. Nejenom kvůli hodnotě smartphonu, ale také kvůli ztrátě údajů, které jste na něm měli. Je nicméně důležité jednat rychle, jestli smartphone chcete zpátky. Podívejme se na první kroky, které byste po krádeži nebo ztrátě smartphonu měli podniknout.

Kde se zloději pohybují?

Podle výzkumu provedeného IDG se zdá, že bary a restaurace jsou oblíbená místa pro zloděje smartphonů. Jedním z nejběžnějších triků je položit na váš smartphone umístěný na stole mapu nebo noviny a následně smartphone sebrat, zatímco vás zloděj rozptyluje povídačkou o tom, jak se ztratil či něco podobného. To se vám pochopitelně může častěji stát ve velkých městech.

Dalším oblíbeným lovištěm pro zloděje smartphonů je hromadná veřejná doprava. Spousta lidí si po vstupu do autobusu nebo metra vytahuje své smartphony, což z nich činí očividný cíl.

Jak najít váš smartphone?

Android nabízí několik způsobů, jak najít váš odcizený nebo ztracený smartphone. Nejlepší z nich je funkce Find My Device (Najdi můj přístroj) od Google, kterou lze otevřít ze stránky Androidu na vašem počítači nebo skrze Google Play Store.

Existují i další aplikace a služby, které vám pomohou smartphone najít. Jednou z nich je Cerberus Phone Security, která vám poskytne více možností, jako je dálkové ovládání, pořízení fota zloděje, nahrávání zvuku a podobně. Pokud se vám často stává, že svůj smartphone někam odložíte a kvůli tomu ho někdo ukradne, mohla by vás tato služba zaujmout.

Najděte smartphone pomocí hodinek

Užitečný nástroj, jak smartphone najít, představují chytré hodinky, které spárujete se svým smartphonem. Pouze aktivujte Google Assistant a řekněte “Find my smartphone”. (Najdi můj smartphone.) Hodinky následně vyhledají spárovaný smartphone a zapříčiní, že smartphone vydá alarm, dokonce i když je zvuk jinak ztlumený. Tato funkce ovšem bude fungovat hlavně u ztracených smartphonů nebo těch, které jste někam založili, protože v případě krádeže by zloděj musel být stále poblíž, jelikož funkce využívá Bluetooth propojení.

Jestliže jste ztratili smartphone v hromadné dopravě, je rovněž dobrý nápad zkontaktovat vedení podniku, jestli se náhodou nenašel. Místní policie by ho pro vás mohla přechovávat, pokud se našel poctivý nálezce, který smartphone odevzdal.

Jak vymazat údaje ze smartphonu dálkově?

Pokud nedokážete smartphone získat zpět, Android poskytuje možnost vymazat data na smartphonu dálkově díky službě Find My Device. Resetovat smartphone zabere pouze pár vteřin a zloděj nebude schopný tento proces zastavit, jakmile začne, ale nelze ho zvrátit, tak pečlivě zvažte své možnosti, než tento krok podniknete. Z tohoto důvodu se vždycky vyplatí mít zálohu důležitých dokumentů, fotografií a dalších.

Jak nahlásit smartphone jako ukradený?

Pokud vám ukradli smartphone, je důležité krádež policii nahlásit co nejdříve (maximálně během 48 hodin). To je velmi důležité zejména v případě, že máte smartphone pojištěný proti krádeži. Policejní zpráva umožní autoritám smartphone zablokovat proti používání na jiných sítích.

Abyste mohli krádež smartphonu nahlásit, je vhodné mít k dispozici následující údaje: IMEI číslo vašeho smartphonu, které můžete najít na krabičce nebo v sekci popisu nastavení menu vašeho smartphonu. Jde o 15-číselné licenční číslo pro váš smartphone. Raději si ho tedy někam zapište.

Model vašeho smartphonu a jakékoliv ukradené doplňky. Zaznamenejte si značku, verzi a barvu smartphonu.

Vaše telefonní číslo a jméno vaší mobilní sítě.

Okolnosti krádeže, včetně data, času a místa, kde ke krádeži pravděpodobně došlo.

Pokud máte smartphone pojištěný vůči krádeži, je důležité pojišťovací společnost o krádeži informovat co nejdříve, abyste si byli vědomi postupu, jaký bude následovat, a věděli přesně, na jaké odškodnění máte nárok.

Zdroj článku je zde.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 30.09, 2019  Autor: Vendula Kreplova   Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Všeobecné a nadplatformní záležitosti

"Co dělat, když vám někdo ukradne smartphone?" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

CNC Steel Inserts (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 10.03. 2023 - 05:08:29
The products offers unparalleled elegance appealing only the the Carbide Grooving Inserts most demanding of clients, the ones that demand only the cnc insert material finest.All the original details, style and mechanisms grooving inserts manufacturers have been exactly to in tpgh insert our product. But the most unbelievable thing is their price - APKT insert The bests from our site are manifold much cheaper.


[ Odpovědět ]


Sandvik Turning Inserts (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 25.08. 2023 - 10:55:19
The cast iron inserts mechanical http://web5.blog.jp/ [web5.blog.jp] clamping type carbide rod manufacturers tungsten carbide stock avoids the influence and Cermet turning inserts limitation special inserts of the carbide rod canada welding carbide round rod process, facilitates the selection of inserts of http://standard.ldblog.jp/ [standard.ldblog.jp] various materials tungsten honing according threading inserts to the proc

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund