Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6511
Komentářů: 1858

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Jak přesunout fotografie z iPhonu do iPhonu

Sponzorované odkazy:


Možná jste se právě zúčastnili podařené párty nebo jste se dobře bavili s rodinou a někdo vás požádá, abyste mu poslali fotky, které jste pořídili. Pokud oba máte iPhony, můžete fotografie vzájemně jednoduše sdílet. Podívejme se, jak přesunout fotografie z jednoho iPhonu do druhého.

A pokud hledáte způsob, jak přesunout fotografie z vašeho starého iPhonu do nového, i pro to existuje řešení.

Jak přesunout fotografie z vašeho iPhonu do iPhonu někoho jiného

AirDrop od Apple je aplikace určená pro rychlé posílání nebo obdržení fotografií od lidí nacházejících se ve vaší blízkosti. Abyste ji mohli použít, ujistěte se, že oba iPhony mají zapnuté Wi-Fi a Bluetooth a vypnuté Personal Hotspot. Otevřete kontrolní centrum přejetím z dolní části displeje na iPhonu 8 nebo starším, či přejetím dolů z pravého horního rohu displeje na iPhonu X nebo novějším. Abyste zapnuli AirDrop, potřebujete poklepat a podržet kartu nastavení sítě v levém horním rohu kontrolního centra (to je stejné místo, kde uvidíte ikonky Wi-Fi a Bluetooth). Nyní klepnutím zapněte AirDrop a zvolte "pouze kontakty" (Contacts Only) nebo "každý" (Everyone). Pokud člověk, s nímž sdílíte fotografie, je jedním z vašich kontaktů, pak zvolte možnost Contacts Only. Pokud jeho číslo nemáte uložené, zvolte možnost Everyone.

Odesílatel by měl otevřít galerii, najít fotografie či fotografie, které chce sdílet, a kliknout na ikonku "sdílet" (Share) v dolní levé části displeje. Vrchní sekce pod fotografiemi ukáže iPhony v blízkosti. Vyberte ten, s nímž chcete fotografie sdílet.

Příjemce fotografií následně fotografie uvidí na displeji s možnostmi "odmítnout" (Decline) nebo "přijmout" (Accept). Jednoduše zvolte Accept a je hotovo. Fotografie bude přidána do vaší galerie.

Jak přesunout fotografie z vašeho starého iPhonu do nového iPhonu

Nejlehčí metodou je využít iCloud k přesunu vašich fotografií bezdrátově, ale iCloud poskytuje zdarma pouze 5GB úložiště, takže jestli máte hodně fotografií, musíte si buď zakoupit větší úložiště nebo místo toho použít iTunes.

Otevřete nastavení a klikněte na vaše jméno nahoře, poté klikněte na iCloud > Photos a ujistěte se, že iCloud Photos nahoře je zapnutý. Pokud budete tento krok dělat na vašem starém iPhonu, bude chvíli trvat, než se vaše fotografie nahrají.

Přihlašte se se stejným Apple ID na vašem novém iPhonu a opakujte tentýž proces: Nastavení > Vaše jméno > iCloud > Photos a zapněte iCloud Photos.

Můžete si vybrat Optimize iPhone Storage nebo Download and Keep Originals, ale pro ušetření místa je vhodnější první možnost. Chvíli zabere fotografie stáhnout, ale jakmile je to hotovo, budete je mít na místě.

Popřípadě můžete k přesunu fotografií použít iTunes. Jestliže jste doposud nenastavili svůj nový iPhone, vždycky můžete obnovit zálohu vašeho nového iPhonu, což bude zahrnovat i fotografie, během procesu nastavení. Jak na to?

Ujistěte se, že váš počítač nebo laptop má nainstalovanou nejnovější verzi iTunes. Zapojte váš starý iPhone do počítače a otevřete iTunes. Vyberte svůj iPhone v iTunes a klikněte na "Summary" v levém panelu, poté klikněte na "This computer under Backups" v pravém panelu a klikněte na "zálohovat nyní" (Back Up Now). Chvíli to potrvá, ale jakmile bude proces dokončen, pod nejnovější zálohou by se mělo objevit aktuální datum a čas.

Zapněte váš nový iPhone a iOS Setup Assistant vám dá možnost obnovit zálohu z iTunes. Budete muset zapojit svůj nový iPhone do stejného počítače a znovu spustit iTunes. Zvolte svůj nový iPhone v iTunes, klikněte na "Summary" v levém panelu, klikněte na "obnovit iPhone" (Restore iPhone) v pravém panelu, poté klikněte na "souhlasím" (Agree), a je hotovo! Dokončit přenos bude opět chvíli trvat, ale jakmile bude hotový, všechny vaše staré fotografie budou na novém iPhonu.

Poslední možností je použít k přenosu fotografií Finder, a to z vašeho iPhonu nebo iPadu na Mac. Zapojte svůj starý iPhone do Macu nebo MacBooku. Otevřete aplikaci Finder z vaší Mac Dock a vyberte váš iPhone v levé části displeje, kde by měl být v seznamu "přístroje" (Devices). Můžete si potom zvolit ho zálohovat na Mac. Jakmile je záloha dokončená, odpojte starý iPhone, připojte nový iPhone a vyberte možnost "obnovit iPhone", načež zvolte zálohu, kterou jste vytvořili.

Zdroj zprávy je zde.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 08.10, 2019  Autor: Vendula Kreplova   Téma: iPhone
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

iPhone

"Jak přesunout fotografie z iPhonu do iPhonu" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.29 sekund