Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Jak poslat SMS zprávy z počítače

Sponzorované odkazy:


Posílat SMS zprávy z vašeho počítače je extrémně užitečné ve více situacích. Třeba jste ztratili váš mobil a potřebujete někomu poslat zprávu, možná jste překročili měsíční limit na SMS a stále se musíte s někým spojit, nebo jednoduše nesnášíte psát na maličké klávesnici. Ať už máte jakýkoliv důvod, poslat SMS zprávy z vašeho počítače je snadnější, než byste si možná mysleli. Na internetu existují stovky online služeb určených přesně k tomuto účelu, ale následující z nich jsou jednoduché na používání a spolehlivé.

Jak posílat SMS zprávy skrze iMessage (iOS a MacOS)

Ačkoliv iMessage původně zvládal posílat pouze iMessages, novější verze operačního systému od Apple zahrnuje možnost přesunout posílání SMS zpráv přímo na váš Mac nebo jiný iOS přístroj. Jakmile dokončíte nastavení, budete schopní rychle posílat SMS zprávy z vašeho počítače na jakékoliv známé číslo, a to za použití aplikace zpráv na vašem přístroji. A stejně tak budete moct SMS zprávy obdržet, aniž byste museli jedinkrát pohlédnout na váš mobil.

Krok 1: Abyste nastavili iMessage a přeposílání SMS zpráv na vašem iOS přístroji, zpřístupněte nastavení a klikněte na “zprávy”.

Krok 2: Zapněte iMessage a ujistěte se, že jste přihlášení do stejného iCloud účtu jako na všech ostatních přístrojích používajících zprávy. Rovněž se ujistěte, že všechny vaše přístroje jsou připojeny ke stejné Wi-Fi síti.

Krok 3: Klikněte na “přeposílání zpráv” (Message Forwarding), zapněte přepínač toho Apple přístroje, na který chcete zprávu poslat, a poté zadejte šestimístný číselný kód zobrazený na přístroji. Tímto způsobem potvrdíte, že chcete odesílat a dostávat SMS zprávy z vašeho iPhonu na váš Mac.

Jakmile je vše nastaveno, můžete posílat SMS zprávy kliknutím na ikonku tužky umístěnou nad seznamem kontaktů, zadat příjemce zprávy a poté zprávu napsat tak, jak byste klasicky učinili na iPhonu. Nicméně pamatujte si, že rozsah standardní SMS zprávy zůstává totožný i v tomto případě, a delší SMS zprávy se vám rozdělí do dvou či více zpráv.

Jak posílat zprávy skrze Android Messages (Android)

Android Messages umožňují majitelům Android smartphonů posílat SMS zprávy přímo z webového rozhraní, a to bez ohledu na to, jaký přístroj zrovna používají. Funguje to na stolních počítačích, laptopech a dokonce i na iOS přístrojích. Musíte nicméně nastavit Android Messages jako výchozí aplikaci na vašem smartphonu, tak se ujistěte, že jste tak učinili předtím, než se pokusíte zprávy poslat.

Krok 1: Běžte na domovskou stránku Android Messages.

Krok 2: Otevřete aplikaci Android Messages na vašem smartphonu.

Krok 3: Klikněte na menu a zvolte možnost “Messages for Web”.

Krok 4: Klikněte na “Scan QR code” a naskenujte QR kód z domovské stránky aplikace Android Messages. To propojí váš přístroj a váš vyhledávač, a SMS zprávy společně s kontakty se objeví i na dalších vašich přístrojích, jak dojde k jejich synchronizaci.

Krok 5: Použijte webové rozhraní k tomu, abyste si povídali s přáteli a s rodinou, stejně jako byste učinili na vašem Android smartphonu.

Pokud chcete zachovat synchronizaci mezi přístroji, abyste QR kód nemuseli skenovat pokaždé, zapněte možnost “pamatovat tento počítač” (Remember this computer) ve vašem webovém prohlížeči.

Jak poslat SMS zprávy skrze Cortanu (Windows)

Pokud používáte Android smartphone (nebo starý Windows mobil) a Windows 10 na vašem počítači, můžete snadno poslat SMS zprávu za použití Cortany. Pokud máte Windows mobil, jednoduše začněte psát slovo “text” do vyhledávací lišty Windowsu 10 a přidejte jméno osoby, kterou chcete zkontaktovat. Za předpokladu, že váš počítač a váš mobil jsou oba připojeny ke stejnému Microsoft účtu, Cortana pochopí, komu chcete napsat, a zeptá se vás, co byste chtěli danému člověku sdělit.

Zastánci Windowsu 10, kteří Cortanu používají na svých Android smartphonech, mohou rovněž posílat a dostávat SMS zprávy obdobným způsobem, a v nejnovějších modelech je vám dokonce může přečíst A.I.

Krok 1: Abyste poslali SMS zprávu skrze Cortanu na stolním počítači, ujistěte se, že její příjemce je součástí aplikace People.

Krok 2: Poté otevře nastavení na vašem Windows počítači. V nastavení zvolte možnost “váš mobil” (Your phone). V tomto novém okně budete mít možnost “přidat mobil” (Add a phone). Zvolte ji a zadejte patřičné informace. Windows 10 vám pak pošle SMS zprávu, která vás vybízí ke stažení aplikace Your Phone Companion. Stáhněte ji, podepište a řiďte se instrukcemi k propojení vašeho mobilu s vaším Windows 10 účtem. Ujistěte se, že se přihlásíte na správném Microsoft účtu. Po dokončení tohoto procesu by váš mobil měl být přidán do sekce “váš mobil” v nastavení.

Krok 3: Na vašem Windows 10 počítači otevřete nastavení. Zvolte sekci Cortana. Zde najdete více možností. Podívejte se na levou část menu a zvolte sekci s názvem “Cortana across my devices”. Ujistěte se, že první možnost, “Get phone notifications on this PC”, je zapnutá.

Krok 4: Otevřete aplikaci Cortana na vašem mobilu. Otevřete nastavení a ujistěte se, že funkce “Send phone notifications” je zapnutá.

Krok 5: Jakmile proběhne konfigurace obou platforem, můžete poslat SMS zprávu do kontaktu z vašeho Microsoft účtu tak, že napíšete slovo “Message” do textového pole Cortany v hlavním panelu Windowsu 10. Cortana vám následně poskytne možnost vybrat příjemce zprávy a napsat ji.

Co se přijímání SMS zpráv týče, verze Cortany na Androidu přesměruje SMS zprávy na Windows 10 počítač, a ty se následně objeví jako vyskakovací upozornění v pravém rohu obrazovky. Pokud obdržíte pouze jednu zprávu, můžete na ni odpovědět rovnou skrze upozornění. Jestli dostanete více zpráv od stejného odesílatele, tuto možnost mít nebudete.

Bohužel rovněž nemáte možnost si prohlížet starší SMS zprávy ve Windowsu 10. Jde o skvělý způsob, jak odpovědět na jedinou příchozí zprávu. Tato aplikace nicméně není určená na rozsáhlé konverzace.

Zdroj článku je zde.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 14.10, 2019  Autor: Vendula Kreplova   Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Všeobecné a nadplatformní záležitosti

"Jak poslat SMS zprávy z počítače" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

grooving inserts manufacturers (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 10.03. 2023 - 05:08:07
products are cute. We are glad to give you the opportunity to Buy product best carbide inserts for a Cast Iron Inserts very accessible price.We only sell first-class product that are tungsten carbide stock carefully sourced APKT insert from RCMX Turning Inserts manufacturers that must comply with our stringent quality control insert dnmg standards.


[ Odpovědět ]


Turning Inserts (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 25.08. 2023 - 10:54:42
Because the inserts avoid defects caused by high temperatures in welding and sharpening, parting and grooving inserts the carbide insert geometric parameters of threading inserts turning inserts the tool DNMG Cermet Inserts are deep hole drilling inserts completely tungsten carbide inserts guaranteed by the insert http://say-good.blog.jp/ [say-good.blog.jp] and the insert http://wellwell.blog.jp/ [wellwell.blog.jp] holder, bta drilling Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund