Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

4 tipy, jak smartphone chránit proti chladu

Sponzorované odkazy:


Ať už se vám to líbí nebo ne, nízké teploty jsou součástí života, a to znamená přizpůsobit se sněhu, dešti a dalším nepříznivým podmínkám. Ale chladné počasí příliš nepřeje bateriím smartphonů, a s příchodem zimy se může stát, že baterie vašeho smartphonu nevydrží tak dlouho.

To však naštěstí nemusí být i váš případ. Podívejme se tedy, co udělat, aby váš smartphone déle vydržel v chladném počasí.

Proč k tomu dochází?

Jednoduchá odpověď zní – věda. Ale podívejme se na složitější odpověď. Všechny baterie smartphonů jsou vyrobeny ze série kovových plátů – rozdělených mezi pozitivní a negativní – a ty jsou následně umístěny do chemického roztoku. Přesná chemie ležící za fungováním baterií je složitá, ale jednoduše řečeno, nabíjení vašeho mobilu naplní negativní kovový plát (anodu) elektrony a pozitivními iony z pozitivního kovového plátu (katody). Jakmile je baterie nabitá, elektrony a pozitivní iony se pokusí vrátit k anodě, ale v tom jim zabrání chemický roztok mezi oběma kovovými pláty. Částice se rovněž pohybují odlišným směrem: skrze systém smartphonu. Průchod elektronů a pozitivních ionů skrze váš smartphone mu poskytuje energii, kterou potřebuje k fungování.

Extrémní teploty, a to v obou směrech, narušují opatrnou rovnováhu, kterou tyto systémy vyžadují, aby řádně fungovaly. V tomto případě extrémní chlad zvýší odpor, sníží množství elektronů a pozitivních ionů, které cestují skrze smartphone – a tím sníží kapacitu baterie vašeho smartphonu. Nejhorší na tom je, že vědci zcela nerozumí, jaká rovnováha je potřeba, takže výrobci smartphonů nejsou schopní změnu vzít v potaz – což vysvětluje, proč občas indikátor stavu baterie smartphonu neodpovídá skutečnosti.

Chladné teploty pod nula stupňů Celsia způsobí problémy pro baterii vašeho smartphonu. Ani iPhony nejsou výjimkou. Apple doporučuje iPhony udržovat v teplotě mezi nulou stupňů až třiceti pěti stupni Celsia, potažmo maximálně čtyřiceti pěti stupni. Proto byste neměli nabíjet svůj smartphone za teploty klesající pod bod mrazu, jinak mu způsobíte permanentní poškození.

Co můžete udělat?

Takže když teď víte, proč baterii vašeho smartphonu ovlivňuje chladné počasí, co s tím můžete udělat? Počasí sice nemůžete změnit, ale existuje několik kroků, které zajistí, že vaše baterie vydrží o něco déle i v tom nejkrutějším počasí.

Aktivujte mód šetření baterie

První dobrý tip na zajištění dlouho trvající baterie je váš smartphone přepnout do módu šetření baterie. Přesný postup, jak toto uděláte, se liší přístroj od přístroje. Na Samsungu Galaxy například budete potřebovat zpřístupnit sekci baterie pod údržbou přístroje. Většina Android smartphonů vám nicméně umožní zapnout mód šetření baterie v rychlém nastavení. A na iPhonu najdete tento mód pod Settings > Battery > Low power mode.

Udržujte smartphone v teple

Další prostý, ale zároveň funkční tip, je váš smartphone udržovat v co největším možném teple. Takže jestli si ho musíte vzít ven v chladném počasí, ponechte ho v kapse a mimo dosah větru, jak jen to bude možné. Držet smartphone poblíž těla je rovněž dobrý nápad, protože přirozené teplo vašeho těla smartphone udrží teplý. Odolejte nicméně pokušení použít externí ohřívač, jako je například ohřívač rukou, abyste smartphone udrželi v teple. Zatímco ohřívače mohou fungovat na vaše ruce, náhlý vzrůst teploty vašim smartphonům víc uškodí, než prospěje – přehřát baterii je stejně tak špatné jako vystavit ji přílišnému chladu.

Pokud jste ovšem ochotni utratit trochu peněz, existují další způsoby, jak baterii vašeho smartphonu ochránit od mrazu.

Využijte pouzdro

Stejně jako byste si oblékli kabát, umístit bariéru mezi váš smartphone a vnější svět, je skvělý nápad, jak smartphone udržet ve větším teple. Na internetu najdete řadu voděodolných pouzder, která zaručí, že se k vašemu smartphonu nedostane ani chlad, ani voda. Vybírejte však pečlivě.

Pořiďte si lépe chráněný smartphone

Toto je mnohem extrémnější řešení, a měli byste ho zvážit jedině v případě, že se pravidelně ocitáte na mrazu, ať už kvůli práci nebo vašemu koníčku. Mnoho dražších smartphonů má extra ochranu proti extrémním změnám počasí, a pravděpodobně si v chladu povedou mnohem lépe než jiné smartphony.

Co nedělat?

Nebalte si přenosnou nabíječku

Popadnout přenosnou nabíječku se může jevit jako skvělý nápad, protože nejlepším řešením na nedostatek energie je přece více energie! Ale nabíjení v mrazu může permanentně poškodit lithium-ionové baterie – a smartphone se navíc nejspíš ani pořádně nenabije. Přenosná nabíječka může mnohdy pomoc, ale ujistěte se, že jste svůj smartphone a nabíječku nahřáli nad teplotu aspoň jednoho stupně, než se smartphone pokusíte nabít.

Zdroj článku je zde.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 22.10, 2019  Autor: Vendula Kreplova   Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Všeobecné a nadplatformní záležitosti

"4 tipy, jak smartphone chránit proti chladu" | Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: 4 tipy, jak smartphone chránit proti chladu (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 25.10. 2019 - 15:00:34
Souhlasím s udržováním smartphonu v teple. Když mám iphone v zimě (a ne jen v mínusových teplotách), přestane fungovat! aura-soma


[ Odpovědět ]

Special Inserts (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 10.03. 2023 - 05:07:54
People tend to fall for these new products due to the classic and timeless Carbide Drilling Inserts looks carbide insert shims they crm carbide inserts demonstrate. Its goods Deep Hole Drilling Inserts come with preeminent design and TKF Turning Inserts perfect details.The first-class carbide inserts simple design demonstrate the low-key cheap with connotation.


[ Odpovědět ]


Parting Tool Inserts (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 25.08. 2023 - 10:54:21
You might be http://high-quality.blog.jp/ [high-quality.blog.jp] satisfied with carbide insert buying best tungsten derby weights carbide carbide rod stock inserts from milling inserts factory our website. We are dedicated to supplying the very grooving inserts manufacturers best and newest bta drilling tool best carbide inserts tungsten tig rods carbide insert quotation at carbide rod blanks a reasonable cost.The first-rate carbide inserts Store make sure tungsten carbide insert

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund