Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Užitečné tipy pro WhatsApp, které možná neznáte

Sponzorované odkazy:


WhatsApp se za dobu své existence stihl stát velmi oblíbenou službou na komunikaci, a to bez ohledu na vzdálenost mezi lidmi. Ovšem i v případě, že tuto aplikaci často využíváte, stále existují užitečné tipy a triky, které možná neznáte – ale mohly by vám přijít vhod.

Pošlete vaši lokaci kontaktu

WhatsApp umožňuje nejenom vašim kontaktům posílat fotografie a videa, ale také sdílet dokument nebo poslat vaši lokaci. To může přijít vhod zejména, když se setkáváte s kamarádem někde, kde předtím nikdy nebyl a příliš se tam nevyzná.

Prohledejte všechny vaše chaty

Někdo vám možná poslal svou adresu nebo si pamatujete, že jste se bavili o určitém programu nebo filmu, ale nedokážete si vybavit název a nechce se vám prohlížet všechny zprávy, abyste našli to, co hledáte. Na vrcholku všech vašich chatů v iOS je nicméně vyhledávací lišta. A v Androidu je ikona hledání.

Do vyhledávací lišty můžete zadat cokoliv, od jména města, pokud hledáte adresu, až po specifické slovo, a všechny chaty, v nichž se dané slovo vyskytuje, se zobrazí pod lištou jako specifické zprávy. Kliknutím na výsledky pak relevantní část konverzace otevřete.

Prohledejte konkrétní chat

Pokud chcete prohledat konkrétní chat spíše než všechny chaty, i to jde.

iOS: Chat > Konkrétní chat > Klikněte na kontaktní info nahoře > Prohledávání chatu > Pište do vyhledávací lišty, která se zobrazí na vrcholku konkrétního chatu.

Android: Chat > Konkrétní chat > Otevřete horní pravé menu > Hledat > Pište do vyhledávací lišty, která se zobrazí na vrcholku konkrétního chatu.

Podnikněte video nebo hlasový rozhovor

WhatsApp není určen pouze pro psaní zpráv, rovněž umožňuje pořádat video a hlasové hovory. K propojení pak používá vaše internetové připojení.

Zjistěte, s kým mluvíte nejvíc

Kdo je vaše opravdu oblíbená osoba? Možná je to někdo jiný, než si myslíte. Existuje způsob, jak zjistit, komu posíláte nejvíce zpráv, a kolik paměti zprávy s jednotlivou osobou zabírají.

iOS & Android: Nastavení > Data a použití paměti > Použití paměti > Vyberte kontakt.

Zjistěte, kolik dat využíváte

Jestliže si lámete hlavu s vaším využíváním dat, můžete zjistit, kolik dat přesně využíváte. Obdržíte přesný počet odeslaných a obdržených zpráv, stejně jako odeslaných a obdržených dat.

iOS & Android: Nastavení > Účet > Použití dat > Použití sítě.

Používejte WhatsApp online a na ploše počítače

WhatsApp není omezen pouze na váš mobil. Existuje webová aplikace, která synchronizuje vše na vašem mobilu, a existuje rovněž aplikace určená na plochu vašeho počítače. Běžte na https://web.whatsapp.com/ nebo si stáhněte deskovou aplikaci z whatsapp.com/download/.

Poté budete potřebovat WhatsApp otevřít na vašem mobilu > Nastavení > WhatsApp Web/Desktop > Naskenujte QR kód v prohlížeči nebo deskové aplikaci > Následujte instrukce.

Oboje webová a desková aplikace budou schopné zahájit chaty a upozornit vás na nové zprávy, takže budete moct rychle a snadno odpovědět. Váš mobil nicméně bude muset být připojen, aby to fungovalo, takže pokud ztratíte připojení, webová aplikace ukončí synchronizaci, dokud nebude spojení obnoveno.

Odemykejte WhatsApp pomocí Face ID nebo Touch ID

Jestliže chcete zdvojnásobit bezpečnost vašich WhatsApp chatů, pro iOS uživatele je možné nastavit jejich účet tak, aby vyžadoval Face ID nebo Touch ID ověření, když aplikaci otevíráte.

Stále budete schopní odpovědět na zprávy z notifikací a odpovědět na hovory, pokud je WhatsApp zamknutý. Je také možné nastavit dobu, za kterou chcete, aby se obrazovka zamknula (okamžitě, za minutu, po patnácti minutách nebo za hodinu).

Schovejte profilový obrázek

Možná nechcete, aby každý viděl váš profilový obrázek. V takovém případě si můžete vybrat, jestli všichni, nikdo nebo pouze lidé ve vašich kontaktech uvidí vaši fotografii.

iOS & Android: Nastavení > Účet > Soukromí > Profilové foto.

Jak zablokovat kontakt

Existuje spousta důvodů, proč byste mohli chtít zablokovat určitý kontakt. Pokud tak učiníte, nebudete schopni posílat nebo dostávat zprávy nebo hovory od nich. A dokonce, i když blokování zrušíte, neuvidíte žádné zprávy, které vám poslali, zatímco jste je blokovali.

iOS & Android: Chaty > Konkrétní chat > Klikněte na kontakt nahoře > Sjeďte dolů > Zablokovat kontakt.

Odkažte na konkrétní zprávu

Už jste si někdy povídali o více věcech v chatu a potřebovali odkázat na konkrétní zprávu? WhatsApp umožňuje odpovědět na konkrétní zprávu, což činí pro lidi nebo člověka, s nímž si povídáte, snadnějším vidět, na co vlastně odpovídáte.

iOS: Chaty > Konkrétní chat > Konkrétní zpráva > Přejeďte zleva doprava na zprávu > Napište vaši odpověď a klikněte na odeslat.

Android: Chaty > Konkrétní chat > Konkrétní zpráva > Dlouze stiskněte > Zvolte možnost odpovědět.

Odpovězte na skupinovou zprávu soukromě

Je možné odpovědět na skupinovou zprávu soukromě v chatu jeden na jednoho, aniž byste museli vyhledávat předchozí soukromý chat s danou osobou.

iOS: Stiskněte a podržte zprávu ve skupinové konverzaci > Vyberte více > Odpovězte soukromě.

Android: Stiskněte a podržte zprávu ve skupinové konverzaci > Zvolte tři tlačítka v pravém horním rohu > Odpovězte soukromě.

Pište slova tučně, kurzívou nebo přeškrtnutá

Někdy jistá slova potřebují zdůraznit. V takovém případě vám WhatsApp umožňuje psát tučným písmem, kurzívou nebo slova přeškrtnout.

iOS & Android: Přidejte hvězdičku na každou stranu slova pro tučné písmo. Přidejte podtržítko na každou stranu slova pro kurzívu. Přidejte vlnovky na každou stranu slova pro přeškrtnutí.

Pošlete hlasovou zprávu

Nemáte čas napsat zdlouhavou odpověď na zprávu nebo se vám prostě nechce psát? Žádný problém. WhatsApp dovoluje posílat hlasové zprávy vašim kontaktům, což je skvělé například v případě, že zrovna někam jdete a chcete odpovědět, ale nemůžete psát.

iOS & Android: Chaty > Konkrétní chat > Poklepejte na mikrofon na pravé straně zpráv > Stiskněte a podržte mikrofon, zatímco nahráváte zprávu. Ale pozor, zpráva se automaticky odešle poté, co zdvihnete prst z tlačítka.

Označte chaty za nepřečtené

Občas se stane, že si přečtete zprávu v chatu a pak zapomenete odpovědět. V takovém případě můžete zprávu označit za nepřečtenou, abyste věděli, že se k ní máte vrátit později.

iOS: Chaty > Přejeďte zleva doprava > Označit za nepřečtené.

Android: Dlouze stiskněte chat > Otevřete menu > Označte za nepřečtené.

Zálohujte vaše chaty

Abyste se ujistili, že neztratíte žádné chaty, pokud ztratíte mobil nebo ho změníte za jiný, zálohujte chaty do iCloudu nebo na Google Drive. Ale pokud přecházíte mezi iOS a Androidem či obráceně, neexistuje žádný jednoduchý způsob, jak chaty přesunout, tak se připravte na to, že o ně přijdete. Rovněž si pamatujte, že zálohované chaty již nejsou šifrované.

iOS & Android: Nastavení > Chaty > Záloha chatu > Zálohovat nyní.

Vymažte všechny chaty

Chcete na WhatsApp začít s čistým štítem? Můžete tak učinit díky vymazání všech dosavadních chatů. To však nevymaže pouze obsah chatů, ale i chaty samotné, takže budete muset zahájit novou konverzaci pro každý váš kontakt.

iOS: Nastavení > Chaty > Vymazat všechny chaty.

Vymažte konkrétní zprávu v chatu

Stejně jako můžete vymazat všechny chaty, můžete rovněž vymazat konkrétní zprávu v chatu. Můžete ji rovněž vymazat pro všechny, ale na to máte časový limit jednu hodinu, osm minut a šestnáct vteřin.

Pokud zprávu vymažete pro všechny, vašemu kontaktu se v chatu zobrazí zpráva sdělující, že zpráva byla vymazána, což sice může vypadat podezřele, ale pořád to může být lepší než zpráva, kterou jste předtím nedopatřením poslali nebo si její odeslání zpětně rozmysleli.

iOS & Android: Chaty > Konkrétní chat > Stiskněte a podržte konkrétní zprávu, kterou chcete vymazat > Stiskněte vymazat.

Přidávejte data do kalendáře automaticky

Jestliže máte tendenci zapomínat data zmíněná ve více chatech, je možné na iOS z WhatsAppu automaticky vytvořit událost.

iOS: Stiskněte a podržte datum uvnitř chatu > Vytvořte událost.

Zdroj článku je zde.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 28.10, 2019  Autor: Vendula Kreplova   Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Všeobecné a nadplatformní záležitosti

"Užitečné tipy pro WhatsApp, které možná neznáte" | Přihlásit/Registrovat | 8 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Užitečné tipy pro WhatsApp, které možná neznáte (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 28.10. 2019 - 11:36:42
To hire a hacker to change university grades wont be the final step. What you have to consider is getting your grades up with easy tricks to increase GPA. How to hire a hacker to change university grades is a step to the right direction if you are considering about detection. You can hire a hacker to help you monitor steps to take.

https://ultimatephonespy.com/how-to-hire-a-hacker-to-change-your-grades/


[ Odpovědět ]

https://ultimatephonespy.com/how-to-hire-a-hacker-to-change-your-grades/ (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 28.10. 2019 - 11:38:22
genuine hacker for hire
To hire a hacker to change university grades wont be the final step. What you have to consider is getting your grades up with easy tricks to increase GPA. How to hire a hacker to change university grades is a step to the right direction if you are considering about detection. You can hire a hacker to help you monitor steps to take.


https://ultimatephonespy.com/how-to-hire-a-hacker-to-change-your-grades/


[ Odpovědět ]

https://ultimatephonespy.com/how-to-hire-a-hacker-to-change-your-grades/ (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 28.10. 2019 - 11:39:45
genuine hacker for hire
To hire a hacker to change university grades wont be the final step. What you have to consider is getting your grades up with easy tricks to increase GPA. How to hire a hacker to change university grades is a step to the right direction if you are considering about detection. You can hire a hacker to help you monitor steps to take.


https://ultimatephonespy.com/how-to-hire-a-hacker-to-change-your-grades/


[ Odpovědět ]

Re: Užitečné tipy pro WhatsApp, které možná neznáte (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 30.10. 2019 - 21:27:51
Cure for HSV with doctor Ahmed Herbal roots
Most fake doctors on the internet will claim they have cure for Herpes virus, when you contact them they will end up demanding money from you. I was once a victim of such scam, because I was really curious of finding the cure to my Herpes Virus. A good friend of mine introduced me to a doctor named Ahmed Usman that the doctor cured him from diabetes, at first I refused to contact the doctor because of my past experience. Later that they when surfing the internet I came across a testimony of a young lady who was cured from HSV-1 with the-same doctor Ahmed, so I decided to give the doctor a try, I contacted him and after much deliberation he prepared the Herbal medicine which I paid for and he sent it to me and after receiving it he prescribed the usage for 21 days that I will be cured. Truly after using the Herbal medicine for 21 days I discovered that there was improvement on my health and the outbreaks I used to have were gone I decid

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

Calvin Ramsay (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 07.06. 2022 - 12:26:28
Calvin Ramsay telah menjadi salah satu lampu bersinar bagi Aberdeen saat mereka mengalami musim yang sulit di Liga Utama Skotlandia di mana mereka finis di urutan ke-10 dalam tabel. Tapi tampaknya Liverpool yang memenangkan perlombaan untuk pemain muda nobartv live , piala dunia 2022 nobartv live , berita nobartv live yang dianggap oleh banyak orang sebagai salah satu remaja paling berbakat di sepakbola Eropa. Dia masuk ke tim di musim 2020/21 dan telah membuat 39 penampilan untuk Don secara total dan melakukan debutnya di Eropa dalam kemenangan 5-1 atas tim Swedia BK Hacken pada bulan Juli dalam kualifikasi Liga Konferensi Eropa UEFA, mulai dari bek kanan dan membuat gol pertama. Pada musim 2021/22, ia mencetak satu gol dan sembilan assist di semua kompetisi


[ Odpovědět ]

CNC turning insert (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 10.03. 2023 - 05:07:42
The products is as beautiful and striking as Carbide Turning Inserts it is mechanically distinguished. You will find what is good value for carbide drilling inserts cnc insert price money.Not to mention, new Identify cheap product defined by the last appearance of sophistication appear as icons in Deep Hole Drilling Inserts hertel inserts your collection.


[ Odpovědět ]


Sdmt Insert (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 25.08. 2023 - 10:54:00
products are TNMG Inserts only https://turninginserts.bloggersdelight.dk best carbide inserts carbide round rod - yet tungsten rods from space they look so amazingly http://high-quality.blog.jp/ [high-quality.blog.jp] beautiful, just like the cast iron inserts originals from appearance tungsten carbide stock to function.The product http://wideworld.blog.jp/ [wideworld.blog.jp] are more http://good-deed

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund