Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6511
Komentářů: 1858

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

eSIM: Co to je a kdy se jí dočkáme?

Sponzorované odkazy:


Ačkoliv mnoho dražších smartphonů v současnosti nepodporuje eSIM, zdá se být jen otázkou času, než smartphony začnou využívat elektronické SIM karty – čímž v podstatě odpadne nutnost mít fyzickou SIM kartu (a slot na ni). Momentálně odborníci zastávají postoj, že první mobily tradiční SIM karty zcela zahodí v poslední části roku 2020.

iPhone a iPhone 11 Pro a Pro Max pak zahrnují podporu pro eSIM jako náhradu pro druhou SIM kartu. Stále mají prostor pro tradiční micro SIM, kterou můžete použít obvyklým způsobem, ale také můžete přidat druhé číslo skrze eSIM.

Použití eSIM přináší řadu výhod výrobcům mobilů a sítím, ale i pro vás mohou eSIM představovat dobrou variantu. Můžete například používat jedno číslo pro práci a druhé pro osobní hovory nebo mít SIM s datovým roamingem pro použití v jiném státě. Také byste mohli mít zcela oddělený hlasový a datový plán.

Ale co přesně je eSIM? A co vám nabídne, pokud ji nové mobily budou podporovat? Podívejme se na tuto problematiku společně.

Co je eSIM?

Termín “eSIM” prostě znamená vestavěná SIM karta. Nejde o žádnou fyzickou SIM kartu, kterou byste museli měnit.

eSIM ovšem musí podporovat vaše síť nebo váš dopravce a ne všechny sítě v současnosti podporují eSIM. Na iPhonu XR, XS, XS Max, 11, 11 Pro a 11 Pro Max stejně jako na Pixel smartphonech najdete rovněž sloty na fyzickou SIM, přičemž, jak jsme zmínili výše, eSIM uvnitř těchto přístrojů je používána jako podpora druhé SIM karty.

eSIM je tak v podstatě malý čip uvnitř vašeho mobilu a funguje obdobným způsobem jako NFC čip, který se používá pro platební techniku typu Apple Pay a Google Pay.

Informace na eSIM je přepisovatelná, což znamená, že se můžete rozhodnout změnit operátora pomocí prostého telefonního hovoru. Na eSIM je velice snadné přidat datový plán – propojení přístroje s eSIM k mobilnímu účtu může být hotovo za pár minut.

eSIM podporuje GSMA, společnost mobilních sítí, a tato organizace vytvořila standardy pro eSIM napříč celým světem.

Jaké přístroje podporují eSIM?

Apple využil eSIM pro iPad Pro, Apple Watch Series 3, Watch Series 4 a Series 5 stejně jako duální SIM podporu pro iPhone XS a XS Max, iPhone XR a iPhone 11, iPhone 11 Pro a Pro Max. Je tak možné, že iPhone 12, jehož se dočkáme příští rok, by se mohl kompletně přesunout na eSIM.

Pixel 2 od Googlu rovněž podporoval eSIM, ale byl původně použit pouze v USA. Další smartphony využívající eSIM jsou Pixel 3 a Pixel 3XL.

Rovněž existuje podpora pro eSIM uvnitř Windows 10. Některé přístroje s mobilními modemy – jako například počítače napájené systémem Qualcomm Snapdragon 850 – pak mohou použít eSIM jako alternativu k zapojení tradiční microSIM do slotu.

Jaké sítě podporují eSIM?

eSIM je dostupná od vybraných dopravců. Budete buď muset mít jeho aplikaci nebo QR kód, který můžete naskenovat. Znovu je třeba zdůraznit, že daný dopravce bude muset podporovat eSIM.

O2 nedávno uvedlo eSIM na kompatibilních Apple iPhonech a smartphonech Pixel. O2 tvrdí, že zákazníci musí pouze zaskočit do místního obchodu nebo zavolat zákaznickou službu, aby dostali eSIM balíček nebo si stáhli eSIM. Každý eSIM balíček je pak vybaven vlastním číslem, stejně jako tradiční SIM balíček.

Kromě tradičních dopravců je tu globální mobilní síť Truphone, která začala prodávat eSIM datové plány. Ty lze zakoupit skrze aplikaci MyTruphone. Mezinárodní plány od Truphone fungují napříč osmdesáti státy, včetně Evropy.

eSIM je skvělá pro cestovatele

Teoreticky by přítomnost eSIM mohla znamenat, že byste mohli jet do jiného státu a prostě přidat roaming eSIM do vašeho přístroje, zatímco byste stále měli přístup k domácímu číslu. To je v současnosti jedna z nevýhod, protože když měníte tradiční SIM v zahraničí, nemáte pak přístup ke svému vlastnímu telefonnímu číslu.

“eSIM mají potenciál eliminovat poplatky za roaming v zahraničí,” tvrdí Steve Alder z Truphone. “Rovněž lidem umožňuje rychle přepínat mezi operátory, aby se připojili, jsou-li v oblasti, kde není žádný signál, a také uvolňuje prostor pro nové aplikace nebo dodatečný život baterie a může snížit riziko krádeže přístroje. Jak zákazníci a operátoři začnou spatřovat výhody, masové využívání eSIM se stane nevyhnutelným,” věří Alder.

Co eSIM znamená pro přístroje?

Jednou z výhod, kterou eSIM nabízí výrobcům mobilů, je to, že dostanete menší přístroje, protože výrobci nebudou mít nutnost dovnitř zabudovat SIM karty. Rovněž ubude sítím nutnost vyrábět nebo distribuovat mnoho SIM karet.

eSIM rovněž bude skvělá pro jiné přístroje jako laptopy či tablety, kde se bezproblémové propojení stane novou normou.

Vodafone tvrdí, že eSIM umožní více propojit přístroje, jednoduše protože eSIM nevyžadují tolik prostoru uvnitř přístroje, a proto bude možné, aby například fitness náramky nebo dokonce i brýle měly 4G nebo 5G propojení způsobem, jaký předtím prostě nebyl možný.

Jak bude eSIM fungovat v praxi?

EE vysvětlil, jak bude fungovat s eSIM. Síť prohlásila, že pokud máte oboje fyzickou SIM a eSIM, a ty jsou připojeny ke dvěma rozdílným sítím, váš iPhone zobrazí na displeji obě sítě ve stejnou dobu.

Pokud je váš přístroj v pohotovosti a máte oboje SIM kartu a eSIM, zákazníci budou schopnosti obdržet hovory a SMS zprávy na obou číslech.

Ve svém iPhonu budete moct mít více než jen jednu eSIM ve stejnou dobu, ale najednou budete moct používat pouze jednu.

Jak použít eSIM s iPhonem XR, XS a XS Max

Pokud máte QR kód:

1. Běžte do Nastavení > Mobil.

2. Klikněte na Přidat mobilní plán.

3. Použijte svůj iPhone k naskenování QR kódu, který poskytl váš dopravce. Můžete být vyzváni k zadání aktivačního kódu.

Nebo můžete být požádáni, abyste aktivovali svou eSIM skrze aplikaci dopravce:

1. Běžte do App Store a stáhněte si aplikaci dopravce.

2. Použijte aplikaci k zakoupení mobilního plánu.

3. Následně přidejte datový plán do nastavení vašeho iPhonu.

Zdroj článku je zde.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 30.10, 2019  Autor: Vendula Kreplova   Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Všeobecné a nadplatformní záležitosti

"eSIM: Co to je a kdy se jí dočkáme?" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: eSIM: Co to je a kdy se jí dočkáme? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 30.10. 2019 - 21:27:12
Cure for HSV with doctor Ahmed Herbal roots
Most fake doctors on the internet will claim they have cure for Herpes virus, when you contact them they will end up demanding money from you. I was once a victim of such scam, because I was really curious of finding the cure to my Herpes Virus. A good friend of mine introduced me to a doctor named Ahmed Usman that the doctor cured him from diabetes, at first I refused to contact the doctor because of my past experience. Later that they when surfing the internet I came across a testimony of a young lady who was cured from HSV-1 with the-same doctor Ahmed, so I decided to give the doctor a try, I contacted him and after much deliberation he prepared the Herbal medicine which I paid for and he sent it to me and after receiving it he prescribed the usage for 21 days that I will be cured. Truly after using the Herbal medicine for 21 days I discovered that there was improvement on my health and the outbreaks I used to have were gone I decid

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.32 sekund