Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Jak recyklovat váš starý smartphone

Sponzorované odkazy:


Možná vám doma v šuplíku leží staré smartphony, které jste už dlouhou dobu nepoužili. Ale co s takovýmito smartphony a starými nabíječkami dělat? Dnes se podíváme na to, jak je recyklovat.

WEEE direktiva

Existují rozdílné typy odpadu, které spadají do kategorie elektronického a elektrického vybavení. Aby tedy tyto přístroje mohly být sesbírány a následně rozloženy a spravovány pomocí specifických nástrojů, WEEE se rozděluje do deseti skupin: velké domácí příslušenství, malé domácí příslušenství, IT a telekomunikační vybavení, zákaznické vybavení, osvětlovací vybavení, elektrické a elektronické přístroje, hračky, zábavní a sportovní vybavení, lékařské přístroje, monitorovací a ovládací přístroje, a automatické přístroje. Smartphony jsou součástí třetí kategorie: IT a telekomunikační vybavení.

Kde a jak recyklovat WEEE

Sběrná centra

Staré přístroje lze vzít do sběrných míst určených přímo pro tento typ odpadu. Technologické přístroje jsou následně přemístěny do speciálních infrastruktur, kde je zlikvidují, a to díky službám nabízeným Evropskou recyklační platformou (European Recycling Platform). Online můžete po zadání poštovního směrovacího čísla najít nejbližší sběrné místo. To funguje dobře zejména pro lidi žijící v zahraničí.

Obchody s elektronikou

Pokud máte problém ve svém regionu navštívit sběrné místo, můžete místo toho navštívit místo prodeje, které má podle zákona WEEE přijmout zpět a následně ho transportovat na běžná sběrná místa za účelem budoucí recyklace dle evropských standardů.

Recyklační program Apple

Také Apple se věnuje životnímu prostředí a zve uživatele, aby doručili své staré přístroje (iPhony, iPady a Macy) značce výměnou za hotovost nebo dárkovou kartu. Tato americká značka tak činí již několik let, a ti z vás, kteří jim chtějí doručit počítače, monitory a smartphony vyrobené jinými výrobci (včetně Androidu), tak rovněž mohou učinit v Apple Store.

Apple vám umožňuje vybrat a ohodnotit smartphone, kterého se zbavujete. V tomto procesu upřesníte současný stav displeje, zdroje napájení, klávesnice, těla smartphonu a zaznamenáte jakékoliv poškození způsobené tekutinami. Odhadovaná hodnota smartphonu vám bude vyplacena formou dárkové karty, kterou můžete použít v Apple Store.

Apple rovněž přijímá přenosné baterie a je ochotný bez jakýchkoliv extra cen recyklovat dokonce i přístroje, které nefungují a nemají tudíž žádnou zůstatkovou hodnotu.

Charita

Může se zdát absurdní věnovat svůj starý smartphone charitě. Ale ve skutečnosti tímto krokem můžete ochránit životní prostředí a získat finanční prostředky pro projekty nejrůznějšího druhu. Několik společností provozuje programy zamířené na recyklaci starých elektronických přístrojů pro dobrou věc. Takže jestli doma máte nepoužívané smartphony a rádi pomáháte charitativním organizacím, můžete tak učinit i tímto způsobem.

Zdroj článku je zde.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 17.12, 2019  Autor: Vendula Kreplova   Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Všeobecné a nadplatformní záležitosti

"Jak recyklovat váš starý smartphone" | Přihlásit/Registrovat | 6 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Jak recyklovat váš starý smartphone (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 17.01. 2020 - 04:01:49
Lincoln Ne Wallpaper Jacket Printing Merch


[ Odpovědět ]

Re: Jak recyklovat váš starý smartphone (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 17.12. 2022 - 14:54:15
1212 angel number meaning


[ Odpovědět ]
Re: Jak recyklovat váš starý smartphone (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 26.12. 2022 - 17:11:35
 
Since you have mentioned the angel numbers, I personally have been seeing the angel number 4455 whenever I look.


[ Odpovědět ]

Carbide Drilling Inserts (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 10.03. 2023 - 05:06:14
People tend to fall for these new products due to the classic and dcmt insert RCKT Milling Inserts timeless looks they demonstrate. tcgt insert Its goods come with preeminent design and perfect details.The first-class carbide inserts simple design Deep Hole Drilling Inserts demonstrate the low-key cheap oem insert with connotation.


[ Odpovědět ]


Parting Tool Inserts (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 25.08. 2023 - 10:51:33
Our product will help http://high-quality.blog.jp/ [high-quality.blog.jp] tungsten carbide tubes you improve http://oh-my-god.blog.jp/ [oh-my-god.blog.jp] your http://easytouse.blog.jp/ [easytouse.blog.jp] productivity, lessen threading insert your budget in http://worthy.blog.jp/ [worthy.blog.jp] maintenance and repair. In selling carbide drilling inserts machining http://standard.ldblog.jp/ [standard.ldblog.jp] inserts, Estool will make sure Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund