Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnost



Výsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2031

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Roboti se brzy stanou běžnou součástí našeho života

Sponzorované odkazy:


Roboti nepatří do sci-fi, nýbrž do blízké budoucnosti. Pomalu vstupují do našeho života a brzy se stanou jeho běžnou součástí. V současné době se s roboty setkáme nejen ve skladech, najdeme je i tam, kde bychom je nehledali.

Robotický kolega z Amazonu

Jaké to je mít kolegu robota? Pracovníci distribučního centra Amazonu v polském Štětíně to poznávají na vlastní kůži, zhruba každý druhý jejich kolega je robot. Štětínské distribuční centrum Amazonu zaměstnává 3500 lidí, práci zde najde i 3200 robotů. Důvodem pro nasazení tak velkého počtu robotů je vyšší efektivita v odbavování zboží.

Kavárna Pepper PARLOR – místo soužití lidí s roboty

Zaměstnanci kavárny Pepper PARLOR, patřící japonské společnosti SoftBank Robotics, zažívají jedinečnou zkušenost s roboty. Jejich robotičtí kolegové mají na starosti nejen úklid, někteří z nich vítají hosty a tančí.

Většinu interakcí se zákazníky zajišťuje Semi-humanoidní robot Pepper. Náplní jeho práce je vítání zákazníků, přijímání objednávek a další činnosti. O zábavu se postarají roboti NAO, zákazníci se mohou potěšit například jejich choreografickými tanci. Po skončení otevírací doby nastoupí robotičtí uklízeči, autonomní vakuový Whiz a vyčistí podlahy.

Japonská společnost SoftBank vytvořila roboty nejen pro svou provozovnu, chce je navrhovat také pro další firmy. Nemusí se zrovna jednat o uklízecí či tančící roboty. SoftBank je vybaví funkcemi dle požadavků konkrétních firem.

Robot Pepa – bavič a informátor seniorů

Robot Pepa se ve skutečnosti jmenuje Pepper, jméno Pepa mu dali senioři v pražské organizaci Život90, kterým má za úkol dělat informátora a baviče. Myšlenka využít robota nejen ve skladech a výrobních halách se zrodila v hlavách vědců ČVUT v Praze. Chtěli vytvořit robotického pomocníka při práci se seniory či dětmi. Spojili se proto se sociologickým pracovištěm Masarykovy univerzity v Brně, výsledkem je robot Pepper. Zatím je ve vývoji, počítá se však s tím, že zpestří volný čas seniorům i v jiných zařízeních.

Robot Pepa toho umí hodně, stále však pro něho představuje problém přirozená konverzace. Má však jednu velkou výhodu – když se ho zeptáte už po tisící na stejnou věc, není otrávený a ochotně vám odpoví.

Robot v roli personalisty

Představte si, že jdete na přijímací pohovor, cestou stále uvažujte o tom, na co vás personalista zeptá. Vejdete do kanceláře, kde vás uvítá robot a představí se vám jako personalista, který bude s vámi vést pohovor.

Takový robot skutečně existuje, jmenuje se Tengai a využívá ho švédská personální agentura TNG. Mezi jeho výhody patří nestrannost a větší schopnost vyhodnotit uchazeče než lidští personalisté. Tengai je konverzační robot v podobě robotické hlavy s podstavcem, umístěné na stole s očima zhruba ve výši uchazečových očí. Robot mu klade otázky, přičemž velmi zdařile dokáže napodobit lidský hlas i mimiku.

Tengai pracuje zatím v roli asistenta personalisty. O uchazečově přijetí nebo nepřijetí rozhoduje personalista, brzy však ho bude schopen zcela nahradit a rozhodovat o kandidátově osudu sám.

Švédský Tengai není jediný robotický personalista. Umělá inteligence působí v roli personalisty i v jiných zemích, například v USA či ve Velké Británii.

Umělá inteligence, která umí číst myšlenky

Telepatie patří nejen do magie. Vědci z ruské společnosti Neurobotics a Moskevského institutu fyziky a technologie vyvinuli způsob, jak zobrazit mozkovou aktivitu. Jejich metoda sestaví z mozkových elektrických signálů obraz toho, co pokusná osoba vidí. Jedná se o strojové čtení lidských myšlenek a představ.

Rozhraní mezi mozkem a počítačem, vytvořené vědci, využívá umělé neuronové sítě a elektroencefalografie (EEG), techniky snímání mozkových vln. Systém analyzuje činnost mozku a rekonstruuje obraz, který člověk právě vidí.

Celou studii si můžete přečíst zde

Zdroj:lupa.cz vtm.zive.cz novinky.cz orobotice.cz orobotice.cz biorxiv.org

Sponzorované odkazy:




Publikováno: 01.02, 2020  Autor: Evzenie Janovska   Téma: Zaměstnání
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Zaměstnání

"Roboti se brzy stanou běžnou součástí našeho života" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Carbide insert Prices (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 10.03. 2023 - 05:04:21
products have avantgarde design , which can make you tpg carbide inserts look stylish and modern in any Tungsten Carbide Insert occasion.Numerous returned customers possess a passion to enjoy probably Tungsten Steel Inserts the most product good crm carbide inserts carbide milling inserts factory inserts because of their super quality but lowest price.


[ Odpovědět ]


Cnc Milling Inserts (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 25.08. 2023 - 10:48:24
For http://high-quality.blog.jp/ [high-quality.blog.jp] your CCMT Cermet Inserts next threading inserts business http://worthy.blog.jp/ [worthy.blog.jp] need or special project, Estool http://oh-my-god.blog.jp/ [oh-my-god.blog.jp] high feed milling insert carbide insert is carbide wear strips your carbide wear rods https://estool.edublogs.org to-go manufacturer in China. We offer car

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund