Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Jak spravit nefunkční Google Play Store

Sponzorované odkazy:


Snad každý z nás někdy zažil problémy s Google Play Store. Pokud se vám to stalo, následující řešení by vám mohla pomoct.

Jak určit problém

Nejdříve se musíte ujistit, že problém leží na vaší straně a není za něj zodpovědný Google. Pokud mnoho uživatelů nahlašuje podobný problém, je vysoká šance, že je za ním Google a budete muset počkat, dokud problém nespraví.

Pokud máte podezření, že problém je na vaší straně, jako první krok restartujte svůj smartphone. Může se to zdát být očividné, ale restartování smartphonu je rychlé řešení pro mnoho problémů. Teprve v případě, že restartování smartphonu nezabere, můžete vyzkoušet následující doporučení.

Zkontrolujte vaše internetové připojení

Může se to zdát příliš prosté obdobně jako restartování smartphonu, ale zkontrolování vašeho internetového připojení by mohlo vyřešit problémy s Google Play, které zažíváte. Zkuste přepnout z Wi-Fi na mobilní data anebo obráceně a podívejte se, jestli problém stále přetrvává. Můžete rovněž zkusit přepnout na letový režim a zpět. V neposlední řadě zkontrolujte router a ujistěte se, že máte dobré připojení.

Zkontrolujte nastavení data a času

Google kontroluje datum a čas vašeho Android smartphonu, když otevřete Play Store. Pokud stránka nenajde čas, může to způsobit problémy, protože servery Googlu budou mít potíže synchronizovat váš smartphone a Play Store.

Abyste tento problém spravili, běžte do Nastavení, klikněte na sekci Systém a potom Datum a čas. Klikněte na tuto sekci a uvidíte, jestli má váš smartphone zapnuté Automatické datum a čas poskytnuté vaší sítí. Pokud ho nemá zapnuté, napravte to.

Jestliže je režim zapnutý a Google Play Store stále nefunguje, pak můžete manuálně nastavit datum a čas. Nejdříve budete muset vypnout režim Automatické datum a čas. Poté se snažte zadat co nejpřesnější čas.

Zkontrolujte vaše Google aplikace

Pokud váš Play Store zamrzl nebo vypadává, zavřete ho a běžte se přesvědčit, že máte nainstalovanou nejnovější verzi Google Play. Jestli i poté budete mít problémy, vyčistěte Google Play Store mezipaměť a popřípadě i vaše Play Store data. Když ani to nezabere, vyčistěte data a mezipaměť na Google Play Services a nainstalujte si nejnovější verzi Google Play Services. Dalším krokem je znovu nastavit váš Google účet na vašem smartphonu.

Google Play Store někdy začne znovu fungovat poté, co vyčistíte jeho mezipaměť. Postup je jednoduchý. Nejdříve běžte do Nastavení, poté do sekce Aplikace. Sjeďte dolů a klikněte na Vymazat mezipaměť. Popřípadě tuto možnost najdete v sekci Úložiště a Vymazat mezipaměť.

Obdobným krokem je vymazání vašich dat z Play Store. Aplikaci tímto nastavíte do původního stavu a vymazáním uložených informací při troše štěstí vyřešíte problém se zasekáváním nebo celkovou nefunkčností aplikace. Ale pamatujte si, že když data vymažete, odstraníte tím veškeré vaše soubory, nastavení, účty, databáze a další informace, včetně přihlašovacích údajů, tak se ujistěte, že je máte k dispozici.

Abyste data vymazali, běžte do Nastavení a do sekce Aplikace. Sjeďte dolů a najděte sekci Vymazat data, anebo běžte do Úložiště a klikněte na Vymazat data.

Jinou variantou je vymazat data a mezipaměť na Google Play Services. Pokud to nevíte, Google Play Services umožňuje aplikacím komunikovat s různými částmi vašeho smartphonu, umožňuje synchronizaci, posílání oznámení a podobně. Pokud vymazání dat a mezipaměti v Google Play Store nefungovalo, pak je možná potřeba jít do Google Play Services a vymazat data a mezipaměť zde. Postup je jednoduchý.

Běžte do Nastavení a do sekce Aplikace. Najděte Google Play Services aplikaci. Podle toho, jaký přístroj využíváte, můžete buď kliknout na Vymazat mezipaměť nebo budete muset napřed jít do Úložiště a teprve poté kliknout na Vymazat mezipaměť.

Dalším krokem, který může pomoct, je stáhnout a nainstalovat si nejnovější verzi Google Play Store. Nejnovější verze softwaru je pravděpodobně ta nejstabilnější, proto je dobré využívat právě ji. Běžte do Google Play Store aplikace a klikněte na menu (tři čárky v levém horním rohu displeje). Poté klikněte na Nastavení a pod sekcí Obecné najdete aktualizace Google Play aplikace. Klikněte na Auto-update apps a ujistěte se, že jste připojení k Wi-Fi.

Následující řešení je trochu drastičtější. Pokud váš Play Store stále nefunguje, pak může být načase znovu nastavit Google účet na vašem Android smartphonu. To znamená, že znovu restartujete Google účet na vašem smartphonu, a nejenom v Google Play Store. Ujistěte se, že znáte své přihlašovací údaje, než tak učiníte, protože jinak byste mohli přijít o celý Google účet, pokud nebudete opatrní.

Postup je jednoduchý. Nejdříve odstraňte váš účet a poté ho znovu přidejte. Běžte do Nastavení a klikněte na sekci Účty. Nyní musíte kliknout na Google účet, který chcete odstranit, poté kliknout na ikonku menu (tři tečky v pravém horním rohu) a vybrat možnost Odstranit účet. Opakujte tento postup pro každý Google účet na vašem smartphonu. Následně musíte znovu zadat váš Google účet. V Nastavení klikněte na Účet a poté na sekci Přidat účet, kde zadáte potřebné údaje.

Zkontrolujte aplikace

Výše zmíněné kroky by měly potvrdit, jestli je jádrem problému systém Google Play, ale někdy může problém způsobit jiná aplikace. Nejdříve zkontrolujte vypnuté aplikace a rovněž vypněte VPN, jestli ji máte.

Mnoho aplikací potřebuje jiné aplikace, aby správně fungovaly, a to platí i pro Google Play Store. Pokud jste tak nedávno vypnuli ve svém smartphonu určitou aplikaci, může to způsobit, že Play Store nebude fungovat správně. Řešení je naštěstí jednoduché. Běžte do Nastavení, do sekce Aplikace a sjeďte dolů. Tam najdete vypnuté aplikace. Zkuste je zapnout a uvidíte, jestli to pomůže.

Druhou variantou je vypnout vaši VPN. VPN je skvělý způsob, jak se dostat k aplikacím mimo vaši lokaci. Ale může způsobovat problémy s vaším Google Play Store v regionu, kde se momentálně nacházíte. VPN vypnete tak, že půjdete do Nastavení a klikněte na sekci Více, poté na VPN a vypnete ji.

Když nic z výše zmíněného nezafunguje, jako poslední drastické řešení můžete obnovit tovární nastavení vašeho smartphonu. To ale vymaže všechna vaše data, tak se ujistěte, že je máte zálohovaná.

Zdroj článku je zde.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 22.04, 2020  Autor: Vendula Kreplova   Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Android

"Jak spravit nefunkční Google Play Store" | Přihlásit/Registrovat | 5 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.


carbide cutting tool (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 10.03. 2023 - 04:43:42
You MGMN Turning Inserts might be satisfied with buying best carbide inserts from wnmg insert price our website. We are dedicated to supplying the very best and newest best carbide inserts at a reasonable cost.The first-rate carbide inserts Store make sure that you Carbide Drilling Inserts are in relation to modern trends and the latest creations carbide insert quotation in the up-grade cnmg turning inserts class.


[ Odpovědět ]


Carbide Cutting (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 25.08. 2023 - 10:44:55
At tungsten rod holder http://standard.ldblog.jp/ [standard.ldblog.jp] Estool, special inserts our main goal Carbide Threading Inserts is to experience you stress-free purchasing threading insert time that saves http://oh-my-god.blog.jp/ [oh-my-god.blog.jp] your turning inserts http://good-time.blog.jp/ [good-time.blog.jp] time http://yyds.blog.jp/ [yyds.blog.jp] and money. https://carbideinsert.bl

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

Re: Jak spravit nefunkční Google Play Store (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 06.11. 2023 - 04:50:59
You there, this is really good post here. Thanks for taking the time to post such valuable information.
OKBet Sports


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund