Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6624
Komentářů: 2030

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

5 aplikací, které negativně ovlivňují výkon smartphonu

Sponzorované odkazy:


Smartphony mnohdy čelí náporu zbytečných aplikací, které nejenom zabírají drahocenné místo, ale také rovněž negativně ovlivňují výkonnost smartphonu a životnost baterie. Proto je nejvyšší čas vyčistit váš smartphone. Následujících pět aplikací byste měli co nejdříve vymazat.

Aplikace běžící v pozadí

Aplikace tiše běžící v pozadí spotřebovávají životnost baterie, dokonce i když je zrovna nepoužíváte. Mnohdy o nich ani nevíte, protože jste je tak dlouho neotevřeli. To však neznamená, že nejsou v chodu. Dobrá zpráva je, že se jich zpravidla snadno můžete zbavit tak, že je vymažete v nastavení v sekci Aplikace, anebo je aspoň vypnete, pokud by nešly přímo vymazat.

Clean Master (nebo jakákoliv čistící aplikace)

Čistící aplikace slibují vyčistit váš smartphone, aby měl lepší výkonnost. Ačkoliv je pravda, že vymazané aplikace po sobě někdy zanechají uložená data, není nezbytně nutné stahovat speciální aplikaci na čištění smartphonu. Prostě běžte do nastavení, sekce Storage, a klikněte na Cached data. Poté zvolte možnost Clear cached data a stiskněte OK.

Popřípadě můžete pročistit cache individuálních aplikací tak, že půjdete do nastavení, sekce Aplikace, Downloaded a klikněte na danou aplikaci. Na následující stránce zvolte možnost Clear Cache.

Clean Master a jemu podobné aplikace často výrazně zkracují životnost baterie. Proto je dobré je co nejdříve vymazat.

Facebook

Facebook je možná dobrý, pokud chcete zůstat v kontaktu s přáteli, ale v poslední době zažil nemálo krizí, především únik informací. Když si navíc aplikaci odinstalujete ze smartphonu, smartphone poběží rychleji. Facebooková aplikace pro Android je obří, spotřebovává mnoho paměti, zůstává aktivní v pozadí, vyžaduje mnoho povolení, a co víc, aktivně spotřebovává mobilní data.

Pokud opravdu chcete Facebook používat i nadále, můžete zkratku k Facebooku přidat na displej. Když poté zavřete prohlížeč, stránka již nebude spotřebovávat životnost baterie ani mobilní data či jiné.

Bloatware od výrobce smartphonů, který jde jen těžko smazat

O bloatware jsme nedávno psali samostatný článek, ale neuškodí se k němu vrátit. Mnoho smartphonů má předem nainstalované určité aplikace, ať už jde o aplikace na rezervaci hotelu, herní aplikace nebo jiné. V ideálním případě jde o pouhé plýtvání místem, ale v horším případě aplikace škodí životnosti baterie a nejdou odinstalovat, nebo jen velmi obtížně.

Stojí proto za to prohlédnout si seznam aplikací a vymazat předem nainstalované aplikace. Nejsnazší způsob je aplikaci přetáhnout ze sekce aplikací a umístit ji do ikony aplikace. Poté uvidíte, jestli jde aplikaci odinstalovat nebo pouze deaktivovat. Možnost deaktivovat znamená, že se aplikace již nezapne při zapnutí smartphonu a zmizí ze sekce aplikací, ale i nadále bude zabírat místo na smartphonu. Deaktivované aplikace jde kompletně odstranit pouze rootováním vašeho smartphonu.

Někteří prodejci vám na jejich smartphonech nedovolí odinstalovat si Facebook, Twitter nebo jiné sociální sítě. Jedním možným řešením je kupovat si smartphony od výrobců, kteří umožňují odinstalovat bloatware – například Huawei a Honor. Nebo si můžete pořídit smartphony, které mají k dispozici pouze aplikace od třetí strany, jako je Google nebo Lenovo.

Aplikace šetřící baterii

Aplikace šetřící baterii jsou většinou nesmyslné aplikace, které slibují zázraky, ale již je nezvládnou uvést v praxi. Abyste opravdu navýšili životnost baterie, nepotřebujete k tomu speciální aplikaci, ale místo toho byste měli zredukovat zátěž na operační systém. Toho můžete dosáhnout například vymazáním již zmíněných aplikací, které pro váš smartphone představují přílišnou zátěž.

Jaké další Android aplikace bych měl odinstalovat?

Zvažte možnost odstranit jakoukoliv aplikaci, kterou nepoužíváte, příliš spotřebovává baterii anebo mobilní data. Můžete se podívat, které aplikace nejvíce ovlivňují baterii nebo mobilní data přímo v nastavení. Obvykle existují méně náročné varianty těchto aplikací, takže můžete jednu z nich vyzkoušet a uvidíte, že vám mnohdy bude vyhovovat více než její energeticky náročnější předchůdce.

Zdroj článku je zde.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 06.05, 2020  Autor: Vendula Kreplova   Téma: Android
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Android

"5 aplikací, které negativně ovlivňují výkon smartphonu" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

CNC turning insert (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 10.03. 2023 - 04:43:20
People tend to carbide inserts fall for these new products due to the classic and timeless vbgt insert looks they demonstrate. Its goods come with preeminent design and perfect parting and grooving inserts details.The first-class carbide cnc cnmg insert inserts simple Carbide Threading Inserts design demonstrate the low-key cheap with connotation.


[ Odpovědět ]


Support Pads Drill Heads (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 25.08. 2023 - 10:44:17
Our company is http://allbest.blog.jp/ [allbest.blog.jp] dedicated to providing the best cast iron inserts and http://easytouse.blog.jp/ [easytouse.blog.jp] tungsten carbide inserts newest designer products at a fraction carbide china of http://standard.ldblog.jp/ [standard.ldblog.jp] the cost.There high feed milling insert are many different https://turninginserts.bloggersdelight.dk types and https://estool.edublogs.org sizes of cast iron inserts the
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund