Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6602
Komentářů: 1932

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

3 funkce Androidu, které byste měli hned vypnout

Sponzorované odkazy:


Buďme upřímní – kromě zajímavých a užitečných funkcí, které Android nabízí, existuje i pár nastavení a možností, které již tak zajímavé nejsou a ničemu neuškodí, když je ihned vypnete. Dnes se podíváme na tři funkce vašeho Android smartphonu, které se vyplatí vypnout.

Vypněte přístup aplikací k poloze hardwaru

Příliš rychlé vybíjení baterie vadí mnoha uživatelům. Jedním z důvodů, proč se smartphone může vybíjet rychleji, je to, že aplikace si mohou zpřístupnit polohu hardwaru. Základním nastavením je, že kdykoliv si aplikace potřebuje zpřístupnit vaši polohu, používá GPS, což zvýší spotřebu baterie. Existuje nicméně možnost toto nastavení změnit pro každou individuální aplikaci na vašem smartphonu. Tímto způsobem nabitá baterie rozhodně vydrží déle.

Abyste to změnili, běžte do nastavení a najděte, které aplikace mají přístup k vaší poloze. Podle toho se rozhodněte, u kterých aplikací povolení zrušíte a kde nikoliv.

U Androidu 10 máte dodatečnou výhodu. Můžete se rozhodnout konkrétní aplikaci poskytnout stálý přístup k poloze hardwaru, nebo jí přístup poskytnout pouze v okamžiku, kdy danou aplikaci užíváte, nebo přístup zcela zamítnout. Postup je následující: otevřete nastavení a klikněte na sekci Správa nastavení polohy. Zvolte aplikaci, pro kterou chcete přístup spravovat. Klikněte na Povolení a vyberte možnost, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Omezení přidávání nových aplikací na domovskou obrazovku

Možná jste si všimli, že kdykoliv si na svůj smartphone nainstalujete novou aplikaci, Google Play Store na domovskou obrazovku automaticky přidá zkratku k aplikaci. To může být užitečné, když dané aplikace používáte každý den, ale pro ostatní aplikace jde o zbytečnost, zejména když aplikací na smartphonu máte více a za chvíli máte ikonkami zakrytou celou domovskou obrazovku. Abyste to změnili, postupujte následovně: otevřete Play Store. Otevřete nastavení tak, že kliknete na tři horizontální čárky v levém horním rohu. Odškrtnete možnost Přidat ikony na domovskou obrazovku.

Vypněte hmatovou zpětnou vazbu na vašem displeji

Krátká vibrace, kterou váš smartphone vydá pokaždé, když poklepete na displej, může být otravná, pokud vibrace ve vašem smartphonu není zrovna dvakrát tichá. Navíc tato funkce rychleji spotřebovává baterii. Naštěstí ji můžete vypnout. Postup je následující: Běžte do nastavení a zvolte sekci Zvuk & vibrace. Najděte možnost Dotykové vibrace a vypněte ji. Někdy se tato možnost může jmenovat jinak, podle toho, jaký smartphone přesně máte.

Zdroj článku je zde.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 09.05, 2020  Autor: Vendula Kreplova   Téma: Android
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Android

"3 funkce Androidu, které byste měli hned vypnout" | Přihlásit/Registrovat | 7 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: 3 funkce Androidu, které byste měli hned vypnout (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 17.05. 2020 - 02:12:50
You make so many great points here that I read your article a couple of times. Your views are in accordance with my own for the most part. This is great content for your readers. black breeding


[ Odpovědět ]

Re: 3 funkce Androidu, které byste měli hned vypnout (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 22.05. 2020 - 13:45:37
Great article with excellent idea!Thank you for such a valuable article. I really appreciate for this great information Free Interracial Porn


[ Odpovědět ]

Re: 3 funkce Androidu, které byste měli hned vypnout (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 24.05. 2020 - 10:56:48
Čekal jsem spíš že napíší "aktualizace systému" a "aktualizace aplikací"... Ze svižného mobilu udělají nepoužitelné těžítko, i pokud vše projde jak má (což nebývá úplně zvykem).U aktualizací alikací pak navíc zpravidla zvednou objem reklam, zpoplatní co bylo zdarma nebo zanesou nějakou breberku...


[ Odpovědět ]

Re: 3 funkce Androidu, které byste měli hned vypnout (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 28.05. 2020 - 15:46:08
Great article with excellent idea!Thank you for such a valuable article. I really appreciate for this great information. Roulette Software


[ Odpovědět ]

Re: 3 funkce Androidu, které byste měli hned vypnout (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 09.06. 2020 - 01:29:09
Exceptionally decent blog and articles. I am realy extremely glad to visit your blog. Presently I am discovered which I really need. I check your blog ordinary and attempt to take in something from your blog. Much obliged to you and sitting tight for your new post. Oven cleaning Brisbane


[ Odpovědět ]

Carbide insert Prices (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 10.03. 2023 - 04:43:10
products are only best carbide inserts - yet they indexable carbide inserts look so amazingly beautiful, just like tcgt insert the originals from appearance to function.The product are more popular for their elegant used carbide inserts and tpmr insert exquisite designs. They easily wnmg insert hold forever-chic appeal.


[ Odpovědět ]

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund