Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Kompaktní telefon: Samsung Galaxy S10e

Sponzorované odkazy:


První dojmy

Samsung Galaxy S10e je vybaven 5,8 palcovým AMOLED displejem, což je vzhledem k celkové velikosti telefonu docela slušné. Rámečky jsou pořád přítomné, ale mají dokonalou velikost - jsou dost malé na to, aby nerušily celkový dojem a design, a zároveň dostatečně velké na to, aby redukovaly náhodné dotyky vaší dlaně. Až na malý kruhový výřez pro selfie kameru, který se nachází v pravém horním rohu, přední část telefonu působí čistě a stylově.

Přestože Samsung prezentuje, že jeho záda jsou skleněná (Gorilla Glass 5), jedná se buďto pouze o tenkou vrstvu, nebo jde o nějaký druh polymeru obsahující sklo. Když totiž nehtem poklepáte na záda, uslyšíte docela dutý a „levný“ hluk. Přesvědčte se ale na vlastní kůži, možná jde jen o subjektivní pocit.

Vizuálně vypadá Samsung Galaxy S10e skvěle a elegantně, ale není tak malý, jak se možná očekává.

Váha a kompaktnost

První věc, které si všimnete, když vezmete telefon do ruky, je, jak lehký ve skutečnosti je - jeho hmotnost totiž činí pouze 150 gramů. Dříve jsem preferovala těžší telefony kvůli celkovému robustnímu prvotřídnímu pocitu, ale lehčí telefony jsou mnohem praktičtější. Držení Galaxy S10e mezi ukazováčkem a malíčkem je snadné a příjemné.

Zaoblené strany zpříjemňují celkový pocit držení telefonu, a v kombinaci se sníženou hmotností a velikostí by byl Galaxy S10e ergonomickým snem, kdyby však neměl jednu klíčovou vadu - telefon je velmi kluzký. Hliníkové strany jsou leštěné nebo lakované tak, aby z nich vše klouzalo, včetně kůže vaší dlaně a skleněná záda tomu moc nepomáhají, takže velmi doporučujeme pořídit si nějaký kryt.

Komfort palce, ovládání jednou rukou

Užívání zařízení Galaxy S10e jednou rukou je velkou výhodou oproti mnohem větším modelům, jako jsou například Galaxy S9+ nebo Huawei Mate 20 Pro. Pokud ho však držíte přirozeně v ruce, stále palcem nedosáhnete na horní část displeje - je potřeba upravit úchop, abyste si mohli například zobrazil panel oznámení.

Společnost Samsung také učinila zvláštní rozhodnutí, když umístila kapacitní snímač otisku prstů na pravou stranu nahoru. Jakmile totiž držíte telefon jednou rukou a podepíráte ho dlaní, aby vám neklouzal, váš palec zkrátka na skener nedosáhne.

Psaní

Máme pro vás zajímavý fakt - Samsung Galaxy S10e je širší než S20 a téměř stejně široký jako běžný model S10. To znamená, že psaní není vůbec problém, protože virtuální klávesnice je téměř stejně velká jako klávesnice na mnohem větších telefonech.

Malý telefon = malá baterie?

Další zajímavou věcí je, že Galaxy S10e je energeticky velmi účinný. Očekávali jsme, že baterie s kapacitou 3100 mAh se rychle vybije vzhledem k silné čipové sadě, ale nebylo tomu tak. Asi na tom má také zásluhu rozlišení obrazovky Full HD+, ale i při častém používání telefon s přehledem vydrží celý den a s trochou disciplíny by se to mohlo natáhnout i na dva.

Stojí Samsung Galaxy S10e za to?

Dokáže tedy tento telefon uspokojit „kompaktní“ potřeby? Odpověď je - bohužel - ne. Je sice pravda, že Galaxy S10e je menší než ostatní vlajkové lodě, ale pořád není dost malý. Pokud telefon používáte jednou rukou, stále s tím budete mít problém. Mimo to je však vynikajícím telefonem. Je rychlý, vypadá úžasně, zachycuje parádní fotografie a má velmi kvalitní AMOLED displej. iPhone SE 2020 bude jeho velkým konkurentem.

Zdroj:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 20.06, 2020  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: 
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund