Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6511
Komentářů: 1858

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Android 11 je za dveřmi! Ponese podtitul Frgál!

Sponzorované odkazy:


Netrpělivě očekávaný Android 11 je již za dveřmi. Víme, co nám přinese, známe také přesné datum vydání jeho ostré verze.

Android 11 klade důraz na bezpečnost a soukromí

U Androidu 11 nebude samozřejmostí udílet aplikacím neomezený přístup k poloze. Při požádání o povolení získají pouze jednorázové oprávnění. Jakmile se daná aplikace zavře, zmizí i povolení. Každá aplikace obdrží svůj vyhraněný prostor, mimo který nebude mít přístup. Pro zapisování stažených souborů nebo fotografií do sdíleného úložiště bude muset mít dodatečné oprávnění pro přístup k těmto soborům, které sama nevytvořila.

Bude-li chtít nějaká aplikace získat neomezený přístup, musí znovu požádat a připojit vysvětlení, k čemu tento přístup potřebuje.

Staré a nepoužívané aplikace představují bezpečnostní slabinu. Právě na tu se zaměřil Android 11. Nepoužíváte-li delší dobu některou aplikaci, operační systém jí odebere veškerá systémová oprávnění. Větší bezpečnost zajistí také nové API. Sdílení dat i ukládání dokumentů bude bezpečnější.

Užitečnou funkcí je řádek s doporučenými aplikacemi. Tento řádek nabídne nevyužívanější i jiné doporučené aplikace, které by se vám mohly hodit.

Nové možnosti obrazovky

Vypínací obrazovka je sice i u současné verze Androidu. U nové verze tohoto systému se však dočkala vylepšení. Vypínací obrazovku aktivujeme podržením tlačítka pro vypnutí telefonu. Nově se v ní kromě platebních karet z Google Pay obejví i některé zaplacené položky. Vypínací obrazovka poslouží i k ovládání zařízení chytré domácnosti.

Další novinkou je lepší podpora pro výřezy a obrazovky typu „waterfall“. Citlivost obrazovky bude vyšší, dočkáme se i funkce vlastní nahrávač obrazovky, praktické funkce rolující screenshot i pokročilejšího načasování tmavého režimu.

Další novinky Androidu 11

Po rozbalení nabídky s posledními používanými aplikacemi se objeví tři nová tlačítka. Levé dokáže vytvořit rychlý snímek obrazovky pro vybrané aplikace. Prostřední tlačítko navíc nabídne rychlé menu pro okamžité sdílení tohoto snímku. Pravé tlačítko umí najít na náhledu vybrané aplikace text, který můžete kopírovat či jinak využít.

Novinkou je vylepšení 5G konektivity a notifikací. Oznámení budou přehledná a snadno dostupná s možností jednoduchého odejití zpět do chatovací aplikace. Chatovací nástroje dostanou bubliny, které budou vypadat jako ty od Meseengeru. Následně budete moci odpovědět na zprávu přímo z vyskakovacího okna a to ve všech aplikacích. Přibude také nová sekce Konverzace, která sdruží všechna upozornění z chatových aplikací.

Další novinkou je možnost aktivovat automatické ztlumení vibrací, vylepšení ovládání hudby. Ovládání je přemístěno z notifikací do rychlých přepínačů. Součástí Androidu 11 je aplikace Voice Acess, která umožňuje ovládat telefon hlasem.

S novou verzí aAnroidu bude mnohem snadnější ovládat chytrou domácnost. Dlouhým stiskem vypínacího tlačítka aktivujete ovládání chytré domácnosti. K dispozici máte možnost přidat rychlé odkazy pro ovládání světel, zásuvek a dalších zařízení. Jelikož je vše bráno z aplikace Google Home, není třeba nic znovu nastavovat.

Android 11 má dostat název podle tradičního moravského koláče

Společnost Google se po roční pauze vrací k názvům podtitulů po sladkostech. Název očekávaného Androidu 11 potěší především obyvatele naší vlasti, zejména Moravany. Jeho název má totiž nést podtitul Frgál, což je název tradičního moravského koláče.

Android 11 má druhou beta verzi, ostrá verze vyjde 8. září 2020

Android 11 má již druhou beta verzi. Od první beta verze se liší opravou chyb a zvýšením stability. Rovněž přibyla nová funkce, nahrávání zvuku při zaznamenání dění na obrazovce. Jeho verzi Android 11 beta #2 si však můžete vyzkoušet již nyní.

Druhou beta verzi Androidu 11 si můžete stáhnout zde

Zdroj:computerworld.cz zive.cz mobilenet.cz svetandroida.cz smartmania.cz svetandroida.cz smartmania.cz mobilenet.cz google.com

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 20.07, 2020  Autor: Evzenie Janovska   Téma: Android
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Android

"Android 11 je za dveřmi! Ponese podtitul Frgál!" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Cupons Americanas (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 24.07. 2020 - 14:49:23
You made such an interesting piece to read, giving every subject enlightenment for us to gain knowledge. Thanks for sharing the such information with us to read this... Cupons Americanas


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 1.14 sekund