Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6511
Komentářů: 1858

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Chytrá domácnost, kterou ovládají dřevěné kostky

Sponzorované odkazy:


Chytrou domácnost už není třeba ovládat pomocí aplikace z vašeho smartphonu. Nově k jejímu ovládání stačí speciální dřevěné kostky.

Geniálně jednoduchý nápad

Nápad ovládat chytrou domácnost pomocí dřevěných kostek se zrodil v hlavě středočeského podnikatele Tomáše Poláčka, vítěze desátého ročníku soutěže T-Mobile Rozjezdy. Jeho cílem bylo najít partnera pro prodej tohoto svého zařízení koncovým zákazníkům.

Jeho nápad je geniální a současně jednoduchý. Jedná se o sadu dřevěných, lakovaných kostek, na jejichž povrch jsou umístěny laserem gravírované nápisy. Kostky tak mohou posloužit i jako atraktivní doplněk každého interiéru. Gravírované nápisy jsou příkazy, které aktivujete otočením kostky. Tímto jednoduchým způsobem ovládáte zařízení své chytré domácnosti. Jednotlivé příkazy nemusí být vyjádřeny pouze slovně, na přání lze vygravírovat obrázky, fotografie a dokonce i Braillovo písmo.

Uvnitř každé kostky se skrývá hermeticky uzavřený systém s akcelerometrem, elektronikou a firmwarem, vše z dílny Tomáše Poláčka. Celý systém pohání baterie disponující životností vyšší než 10 let.

Jednoduchost používání těchto chytrých kostek předurčuje jejich uplatnění. Hodí se pro nového návštěvníka, například hlídací babičku, pro hosty v hotelech, zaměstnance v kancelářích, jedince se špatným zrakem a sníženou motorikou, i pro všechny, pro které je ovládání chytré domácnosti pomocí mobilní aplikace příliš složité.

Odolnost, bezpečnost a jednoduchá instalace

Kostky jsou velmi odolné, bez problémů ustojí házení po zemi, pád i hrátky domácího mazlíčka. Mezi další výhody kostek patří jejich široka kompatibilita, jsou kompatibilní v podstatě se všemi systémy chytrých domácností. Kostky navíc nevyžadují žádný servis.

Instalace kostky je snadná, součástí balení je přijímač do rozvaděče domu, který napojí zařízení do systému. V nastavení chytrého domu si uživatelé upraví funkcionality, určí například, jaké dveře se mají zavřít, která světla rozsvítit, teplotu v místnosti a další.

Ztrátou ovladače není narušena ani nijak ohrožena bezpečnost chytré domácnosti. Každá kostka totiž vysílá své sériové číslo, které stačí zakázat v systému domu. Následně nebude možné nic ovládat zvenčí. Navíc přijímač umí sám upozornit řídící systém domu, že zařízení není v dosahu nebo že s ním bylo neobvykle manipulováno.

Zdroj:svetchytre.cz systemonline.cz mobilmania.cz

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 29.07, 2020  Autor: Evzenie Janovska   Téma: Doplňky
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Doplňky

"Chytrá domácnost, kterou ovládají dřevěné kostky" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.32 sekund