Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnost



Výsledky
Další ankety

Účastníků: 6633
Komentářů: 2041

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Oppo Reno4 Pro

Sponzorované odkazy:


Oppo je další východní hvězda, která si dala za cíl konkurovat značkám, jako jsou Huawei či Xiaomi. Mezi jeho taktiku patří zakládání různých inovací, jako jsou periskopové fotoaparáty, snímače otisku prstů zabudované v displeji a samozřejmě rychlé nabíjení Super VOOC. Už jen tato technologie přiměje zákazníky se nad telefony pozastavit a uvažovat o nich. I Oppo Reno4 Pro podporuje toto rychlé nabíjení - z nuly na sto procent se jeho 4 000 mAh baterie dokáže nabít za pouhých 43 minut (inzeruje 36 minut).

Bohužel, existuje zde několik problémů se čtyřkamerovým systémem, který celý požitek z používání telefonu trochu kazí, protože kromě toho je tento model pěkné kvality. Pokud jste tedy ochotni utratit za tento telefon kolem 400 EUR (asi 10 490 Kč) a čekat na aktualizace softwaru, který (doufejme) vyřeší onen problém s fotoaparátem, dostanete lehké a atraktivní zařízení s elegantním displejem a chválihodným výkonem.

Design a displej

Ve světě, kde všechny špičkové lodě vypadají téměř stejně, se Oppo Reno4 Pro řídí stejnou filozofií - skleněná záda a kovové rámy - ne však na všech telefonech. Zatímco čínská verze tohoto modelu má na zadní straně Gorilla Glass 6, globální verze, která bude dostupná nejspíše i v České republice, sklo vyměnilo za plast. Není to ale nic, co by vás mělo odradit, protože jeho matná textura je na dotek docela příjemná. Nemusíte navíc každých pět minut telefon čistit od šmouh a otisku prstů.

Na kovovém rámu není nic zajímavého - tenčí po stranách a se zaoblenými rohy. Na zamykacím tlačítku, jenž je umístěn vpravo, se nachází pěkný nazelenalý proužek, zatímco na levé straně jsou dvě samostatná tlačítka pro úpravu hlasitosti. Kvardální kamerový systém je zasazen do skleněného obdélníku se zrcadlovým povrchem.

Na přední straně se nachází 6,55palcový AMOLED displej se selfie kamerou v levém horním rohu. Rámečky kolem displeje jsou téměř rovnoměrné, pouze na horní a dolní části jsou o něco málo širší. Oppo Reno4 Pro tak dokáže působit velmi prémiově i s plastovými zady, a další jeho výhodou je jeho malá hmotnost - pouhých 161 gramů.

Displej si zaslouží uznání za jeden z nejjasnějších vůbec. 6,55 palců produkuje téměř 800 nitů na Max Auto, což znamená, že nebudete mít problém s čitelností ani pod přímým slunečním světlem za jasného dne. Ve výchozím nastavení jsou barvy docela studené, ale v nastavení si vše můžete změnit podle sebe. Samotné rozlišení displeje je potom Full HD+, což je postačující na to, aby zobrazené objekty zůstaly při této velikosti displeje ostré.

Další skvělou funkcí, která stojí za zmínku, je schopnost přepínat mezi obnovovacími frekvencemi 60 a 90 Hz. Nejvíce ten rozdíl poznáte při procházení nějakého textu. Když je displej nastaven na 90 Hz, text zůstává ostřejší.

Fotoaparát

Co se týče fotoaparátů, máme na zadní straně primární 48MP fotoaparát s OIS, 8MP širokoúhlý senzor, 2MP mono fotoaparát a 2MP makro snapper. Více neznamená vždy lépe - od čtyřkamerového systému jsme zkrátka čekali něco víc. I v perfektních světelných podmínkách postrádají fotografie detaily a dynamický rozsah.

Mezi širokoúhlým a hlavním fotoaparátem je navíc výrazný rozdíl v barvách. Zatímco jeden má tendenci přidávat k fotkám modrý odstín, druhý je pořídí zase s purpurovým. A to není vše - makro fotoaparát je téměř zbytečný, protože je téměř nemožné zaostřit na ohniskové vzdálenosti pod 10 centimetrů. To už se vám podaří zachytit lepší snímek pomocí primárního fotoaparátu.

Software a výkon

Oppo je značka stále jaksi neznámá mimo Asii, a stejně tak je i její rozhraní ColorOS UI, které je v zařízení spolu s Androidem 10.

Pokud se bavíme o výkonu, Oppo Reno4 Pro je vybaven osmijádrovým procesorem Snapdragon 720G, který je spojen s 8 GB paměti RAM a s 128 GB (existuje také varianta s 256GB) interního úložiště.

Baterie

Oppo Reno4 Pro disponuje 4000 mAh baterií, což se na první pohled může zdát málo. Věc se ale má tak, že s efektivním procesorem Snapdragon 720 a AMOLED displejem toto zařízení odvádí skvělou práci. Hovoříme zde o celých dvou dnech středního až těžkého používání, což je velmi nadprůměrné.

Zdroj:

Sponzorované odkazy:




Publikováno: 31.07, 2020  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: 
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Android

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund