Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6514
Komentářů: 1873

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

iOS 14 přijde již na podzim a přináší spoustu novinek

Sponzorované odkazy:


Na podzim se objeví nejen nová verze Androidu. Zkrátka nepřijdou ani jablíčkáři. Apple pro ně chystá na letošní podzim iOS 14. Třetí veřejná beta iOS 14 je již vydaná a je nadupaná novinkami. Na co se můžeme u iOS 14 těšit?

Vylepšení používání aplikací

Funkce Obraz v obrazu umožní používat aplikaci FaceTime či sledovat videa i při používání jiné aplikace. Rozhraní hovoru již nebude zabírat celý displej, jako je tomu dosud. V iOS 14 se hovor zobrazí pouze jako notifikace. Díky tomu při přijetí hovoru nemusíte okamžitě přestat dělat to, co zrovna děláte.

Další novou funkcí je Knihovna aplikací. Jedná se o jednu z nejlepších funkcí v iOS 14. Tato šikovná funkce automaticky organizuje všechny aplikace do jednoho přehledného zobrazení. Nejpoužívanější aplikace jsou přístupné jedním klepnutím. Novinkou je možnost nastavit si výchozí aplikace u e-mailového klienta, u aplikací pro čtení knih, přehrávání hudby, poslechu podcastů i u webového prohlížeče.

Vylepšení se dočkalo také vyhledávání. Kromě klasické možnosti hledání, kterou nabízí iOS 13, se nově ve spodní části obrazovky objeví sekce Hledat v aplikacích. Tato sekce vám umožňuje vyhledávat vámi zadanou frázi v určitých aplikacích.

Upravené sdílení plochy je nová funkce, díky níž určité aplikace nemohou zjistit vaši přesnou polohu. Například aplikaci Počasí stačí znát město, ve kterém žijete, vaši přesnou lokalizaci znát nepotřebuje.

Nové možnosti konverzace

Verze iOS 14 otevírá nové možnosti, jak udržovat nejdůležitější konverzace, mít přehled o skupinových hovorech. Nechybí ani možnost dát své skupinové konverzaci svou vizuální identitu v podobě fotografie. Novinkou je možnost reagovat přímo na určitou zprávu i přehledné zobrazení odpovědí v celé konverzaci. Funkce vyhledávání emoji vyšla vstříc mnohým jablečným uživatelům. Výrazně jim usnadní vyhledávání emojí. Nad panelem s emoji je umístěno textové pole, jehož pomocí lze emojí filtrovat. Nechybí ani nové styly a nálepky Memoji. Vylepšení se dočkala také funkce Diktování.

Spousta dalších novinek

Poklepání na záda je praktická funkce, která vám umožní nastavit určité akce, které se provedou, pokud poklepete dvakrát či třikrát po sobě na záda svého iPhonu. K dispozici máte spoustu různých akcí.

Funkci Rozpoznávání zvuků ocení především ti, kteří mají potíže se sluchem. Funkce dokáže rozpoznat zvuky a oznámí vám je pomocí vibrací. Můžete si například aktivovat rozpoznání zvonku, požárního alarmu a mnoho dalších zvuků. Aplikace Domácnost vám umožní ovládat svou chytrou domácnost inteligentněji, jednodušeji a bezpečněji.

Nad kvalitou vašeho spánku bude bdít aplikace Zdraví. Nejen to. Tato aplikace bude monitorovat vaši pohybovou aktivitu, bude si vést záznamy o vašem zdraví a dokonce vám bude měřit EKG.

Další užitečnou novinkou je přidání widgetů a možnost je na sebe naskládat a mezi nimi přepínat. To umožňuje získat jediným pohledem více informací. T

o není všechno. Vylepšení se dočkaly také aplikace Fotoaparát, Apple Music, Mapy, Navigace pro cyklisty a další.

Operační systém iOS14 není pro všechny iPhony

Nová verze iOS je očekávaná, bohužel se z ní nebudou moci těšit majitelé všech iPhonů. Operační systém iOS14 je kompatibilní s iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE (1. generace), iPhone SE (2. generace), iPod touch (7. generace).

Ostrá verze iOS 14 se má objevit na podzim, její beta verzi si můžete nainstalovat již nyní. Jak na to, se dozvíte zde

Zdroj:jablickar.cz apple.com mobilmania.cz

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 01.08, 2020  Autor: Evzenie Janovska   Téma: Apple
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Apple

"iOS 14 přijde již na podzim a přináší spoustu novinek" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.34 sekund