Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6579
Komentářů: 1899

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Xiaomi Redmi 9

Sponzorované odkazy:


Ujasněme si teď hned jednu věc: Xiaomi Redmi 9 je telefon s vadami - a nemá jich zrovna málo. Na druhou stranu je to však cenově jeden z nejdostupnějších zařízení, které jsou v současné době k dispozici, a v této cenové kategorii je těžké najít lepší telefon, než je právě tento.

Displej má sotva přijatelnou kvalitu, fotoaparát je jedno velké zklamání a výkon je v nejlepším případě průměrný, má však dobrou sadu funkcí, dlouhou životnost baterie a jeho největší eso v rukávě - ultra cenově dostupný. Cena Xiaomi Redmi 9 začíná na pouhých 3 890 Kč! Tento fakt je sám o sobě kompenzací všech nedostatků, které pro nás zařízení přichystalo. Nebo ne snad? Pojďme se společně podívat na všechny ty místa, u kterých se společnost rozhodla ušetřit.

Design

Plast je fantastický - zejména u cenově dostupných telefonů - a Redmi 9 tom znovu dokazuje. Jeho texturovaná zadní strana se pohodlně drží v ruce a neklouže vám z ruky ani bez krytu - přesto bychom vám doporučili do nějakého zainvestovat. Vůbec nám však nevadí dotýkat se plastu. A co víc, plast udržuje hmotnost telefonu pod 200 gramů, což je obdivuhodné pro tak velké zařízení s obrovskou 5 020 mAh baterií. Nechápejte nás špatně, stále je to poměrně velký a těžký telefon, ale rozhodně to nepocítíte. Je radost ho držet i přes jeho větší rozměry.

Na jeho zadní straně se mimo jiné nachází tradiční skener otisku prstů, který je rychlý a spolehlivý. Jediná nevýhoda? Je umístěn přímo pod fotoaparátem a na první pohled se dá snadno zaměnit s objektivem, takže vždy, než ho najdete, máte téměř jistotu, že si přitom zašpiníte fotoaparáty nad ním.

Redmi 9 také přichází se dvěma hardwarovými funkcemi, které jsou pro modely společnosti Xiaomi dodnes typické - 3,5 mm jack pro sluchátka a infračervený blaster pro ovládání různých domácích spotřebičů.

Displej

Displej Xiaomi Redmi 9 je dost průměrný. Jeho úhlopříčka činí 6,53 palce a rozlišení je více než dostatečné, avšak se jedná o LCD FHD+ displej s bezútěšnými barvami, nízkým jasem a neuspokojivým kontrastem. Při horších světelných podmínkách pod přímým slunečním svitem budete mít problémy na něho vidět, protože zkrátka není dost jasný.

Hardware a výkon

Zde chtěli vývojáři také ušetřit. Čipová sada MediaTek Helio G8 je energeticky efektivní volbou, nicméně postrádá výpočetní výkon a vy tak často zažijete náhodné zasekávání, různé nesrovnalosti v animaci a často i trhané rozhraní, když na telefon příliš tlačíte.

Na palubě jsou dále 4 GB paměti RAM, což je příjemné, protože tak můžete bez problému na pozadí nechat hrát více aplikací bez větších problémů. Přichází s tím i 64 GB úložného prostoru a slot pro microSD kartu, což by vám mělo stačit, pokud. v zařízení nebudete mít stovky videí.

Líbí se nám, že Xiaomi i nadále vkládá do svých telefonů věci jako 3,5 mm audio jack, IR blaster nebo slot pro microSD kartu. Dokazuje tím, že opravdu zná své zákazníky. Všichni jsme si asi zvykly tyto funkce na svých telefonech nemít, ale přiznejme si, že kdybychom uvažovali o zakoupení tak cenově dostupného zařízení jako tento Redmi, potěšilo by nás, kdyby telefon tyto hardwarové funkce měl.

Fotoaparát

Na Redmi 9 jsou tři fotoaparáty: 13MP hlavní fotoaparát, 8MP ultraširoký, 5MP makro kamera a 2MP hloubkový senzor. Na přední straně se potom nachází 8MP selfie fotoaparát, na kterém natočíte video o kvalitě 1080p při 30fps.

Fotografie pořízené za ideálních světelných podmínek jsou pěkné a přední fotoaparát odvádí také dobrou práci. Při zhoršených světelných podmínkách však kvalita fotek rapidně klesá - spousta šumu, nedostatek dynamického rozsahu a rozmazané detaily, což se však u tak skromného zařízení dá čekat.

Baterie

Co se týče baterie, tak v tomto ohledu Xiaomi Redmi 9 exceluje. Díky poměrně efektivnímu hardwaru telefonu trvá vybití velké baterie o kapacitě 5020 mAh opravdu dlouhou dobu - dva dny běžného používání jsou zaručeny. Při testování vydržel 10 hodin a 14 minut, což je jeden z nejlepších výsledků, jaký jsme v roce 2020 viděli.

Zdroj:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 03.08, 2020  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: 
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.31 sekund