Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Asus ZenFone 7 Pro

Sponzorované odkazy:


Asus vynaložil velké úsilí na vývoj a zdokonalování série chytrých telefonů ZenFone. Přestože tato zařízení nejsou tak populární jako iPhony a Galaxy, je s nimi spojeno několik zajímavých designových rozhodnutí, díky kterým si telefon snáz zapamatujete. A právě i nejnovější Asus ZenFone 7 Pro staví na této strategii a nápadech a nabízí velmi zajímavý model. Pojďme se na něho tedy společně podívat blíže.

Design a displej

Ti z vás, kteří znají ZenFone 6, si ihned všimnou podobností s tímto novým zařízením. Jedna z klíčových funkcí, jakou totiž Asus u své série ZenFone chce, je displej od okraje k okraji. ZenFone 7 Pro disponuje velkým 6,67palcovým AMOLED displejem, jenž nemá žádné výřezy ani čočky v displeji. Jeho rámečky jsou jednotné, spodní rám je potom o něco málo silnější.

Kam se tedy poděl fotoaparát? Jedná se o druhý a možná nejvýraznější rys řady Asus ZenFone. ZenFone 7 Pro je totiž vybaven výklopným kamerovým systémem (stejně jako jeho předchůdce), který se v případě potřeby vysune, aby mohl sloužit jako selfie kamera. Je to velice zajímavé řešení problému se zbytečnými výřezy v displeji.

Tělo nového ZenFonu 7 Pro je skleněné a kovové s rámem vyrobeným z jednoho hliníkového bloku. Jedná se o velký a širší telefon, který váží více než 230 gramů. Asus má své vlastní priority, pokud jde o specifikace, a kapacita baterie je na vrcholku tohoto seznamu. ZenFone 7 Pro odpovídá za svou váhu a velikost díky obrovské 5 000 mAh baterii. Nedá se sice nabíjet bezdrátově, ale to je jen další kompromis provedený společností Asus s cílem maximalizovat kapacitu.

Záda telefonu jsou vyrobena z Gorilla Glass 3 a mají dvě barevné varianty: Pastel White a Aurora Black. Jedná se o přechodový design, jenž při pohledu z určitého úhlu zobrazuje velmi krásné odstíny růžové a fialové. Na přední straně je potom Gorilla Glass 6, který chrání nádherný AMOLED displej (mimochodem vyrobený společností Samsung). A když už je řeč o displeji…

Velký a jasný AMOLED displej je HDR+, 20:9, 6,67“ FHD+ (2400x1080) a navíc podporuje obnovovací frekvenci až 90 Hz pro parádní zážitek ze sledování.

Displej Asusu ZenFone 7 Pro je vyladěn společností PixelWorks, aby poskytoval prvotřídní výkon. Zde jsou některé z bonusů, které s tímto modelem získáte:

  • Absolutní přesnost barev - ZenFone je od výrobce vyladěn pomocí vysoce účinného kalibračního softwaru, který optimalizuje výkon a poskytuje přesnost barev pro všechny aplikace a obsah zahrnující barevné škály dRGB a DCI-P3
  • DC Dimming - snižuje namáhání očí a vizuální citlivost
  • Vysoce účinná kalibrace
  • Špičkové HDR - přesné mapování HDR tónů poskytuje výjimečný kontrast a barevnou hloubku až 1 miliardu odstínů a přístup k obsahu HDR od špičkových poskytovatelů, jako Amazon, Netflix a YouTube

Fotoaparát

Jak jsme již už zmiňovali, výklopný kamerový systém je jednou z hlavních funkcí nového ZenFonu 7 Pro. Zadní fotoaparát se akorát překlopí, když chcete pořídit selfie, a můžete ručně upravit jeho úhel nebo nastavit až čtyři předvolby. Klepnutím na jednu z nich se potom fotoaparát rychle přepne do této konkrétní polohy.

Samotný systém se skládá ze tří kamer. Hlavní širokoúhlý fotoaparát využívá 64MP snímač Sony IMX686 s optickou stabilizací obrazu (OIS) a možností nahrávání videa v rozlišení 8K. Druhým fotoaparátem je ultraširoká kamera, jenž využívá starší vlajkový snímač Sony IMMP363 s rozlišením 12 MP. Třetím fotoaparátem je teleobjektiv s 3x optickým zoomem a OIS.

Výkon

Asus ZenFone 7 Pro disponuje nejnovější platformou Qualcomm Snapdragon 865+. Skládá se z osmi procesorových jader Kryo 585 běžících na 3,1 GHz a modulu GPU Adreno 650. Je tedy samozřejmé, že tento telefon je skutečnou mašinou a poskytuje každodenní prvotřídní výkon bez sekání.

Zdroj:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 29.08, 2020  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: Android
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund