Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2038

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Motorola Moto G9 Play

Sponzorované odkazy:


Společnost Motorola má prominentní zastoupení telefonů v základních a středních třídách, kde série One a G mohou vyhovět každému vkusu a zvládnou uspokojit téměř jakoukoliv potřebu. A přesně takový je i nový model Moto G9 Play, který nabízí parádní poměr ceny a výkonu a má všechny podstatné prvky - vynikající výdrž baterie, velký displej, dobrý fotoaparát a co je nejdůležitější, vražedně nízkou cenu. Tento model totiž seženete se startovací cenou za pouhých 4 990 Kč, což je vzhledem k dnešní době opravdu za hubičku.

Design

Nenechte se mýlit, celoplastová Motorola G9 Play je jeden velký a těžký telefon, v ruce se však kupodivu drží docela pohodlně. Výrazné hrany napomáhají k dosažení co nejlepšího uchopení a nezakřivená záda jsou vítanou změnou. S tímto modelem jsou také spojeny funkce základní třídy, jako je 3,5mm konektor pro sluchátka nebo fyzický snímač otisku prstů zabudovaný na zadní straně telefonu pod logem Moto Batwing. Moto G9 Play má také základní vodoodpudivou vrstvu, ale moc na ni nespoléhejte a telefon nenamáčejte.

Jednou z designových funkcí, která vyniká, je vyhrazené tlačítko Google Assistant přímo nad tlačítkem pro změnu hlasitosti. Obecně je to skvělý nápad, ale pokud telefon držíte v jedné ruce, tak na tlačítko dosáhnete jen těžko. Bylo by lepší, kdyby je Motorola umístila níže.

Displej

Jak se již dá od zařízení základní třídy očekávat, displej Moto G9 Play není příliš dobrý. 6,5palcová LCD obrazovka je dostatečně velká, ale její rozlišení 720 x 1600 pixelů už tak skvělé není. Největším problémem je zde barevná reprodukce - jde o nezáživný studený displej, který nezachrání ani vyhrazený režim Boosted.

Fotoaparát

Hlavním fotoaparátem Motoroly G9 Play je 48MP širokoúhlá jednotka s vlastními 2MP makro a hloubkovými senzory, které ho obklopují. V 99 % případů budete využívat pouze primární fotoaparát, a naštěstí není ani z poloviny špatný. Samozřejmě by sekundární teleobjektiv nebo ultra širokoúhlý fotoaparát byly pro zařízení lepší volbou, nicméně fotografie jsou stále velmi detailní, s přijatelným dynamickým rozsahem a barevnou reprodukcí. Barvy vypadají méně živě než ve skutečném životě, což je však problém makrokamery - tudíž bez ohledu na to, jak krásnou uvidíte květinu, vaše pořízená fotografie bude stěží stejně tak působivá. A co víc, automatické zaostřování má při takových snímcích problémy a makro snímek se téměř vždy zachytí rozmazaně. Při horších světelných podmínkách obrázky vypadají dobře, ale je zapotřebí zapnout režim Night Vision.

Na přední straně telefonu se nachází 8MP selfie fotoaparát, který produkuje dobré detailní snímky.

Hardware a výkon

Motorola G9 Play je dodávána s procesorem Snapdragon 662 střední třídy, který běží dobře a nemusí se namáhat, dokud se nepokusíte hrát náročné 3D hry. Pokud zařízení používáte šetrněji, například k procházení webu, sledování videí na YouTube nebo ke kontrole pracovních úkolů v Google Tabulkách, bude vám zařízení fungovat víc než dobře. Rychlé a plynulé přepínání aplikací zajišťují 4 GB paměti RAM.

Co se týče úložného prostoru, Moto G9 Play nabízí 64 GB interního úložiště, což je pro takové zařízení více než dost, nicméně pro ty, kteří by náhodou potřebovali více místa, je k dispozici slot na microSD kartu.

Baterie

Baterie v Moto G9 Play je skutečnou hvězdou dnešní show a snadno je to největší přednost telefonu. Její kapacita 5 000 mAh vám zajistí až dva celé dny běžného používání.

Při testování vydržel 11 hodin sledování videí na YouTube a téměř 6 a půl hodiny hraní 3D her, což jsou působivé výsledky, i když to samé nelze říci o rychlosti nabíjení - telefon dobijete z 0 na 100 % za dvě a půl hodiny.

Zdroj:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 26.09, 2020  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: 
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund