Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2031

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

iOS 14

Sponzorované odkazy:


16. září byl vydán nový iOS 14 a stejně jako každý rok představuje spoustu změn a nových funkcí, z nichž některé dosáhly přímo vitální slávy. V novém iOS 14 jsou nyní totiž widgety, obraz v obraze a spousta dalších funkcí, které si dnes představíme. Kromě toho jsme také shromáždili spoustu užitečných tipů a triků, které vám určitě pomohou prohloubit váš zážitek se systémem iOS 14.


Domovská obrazovka a widgety

iOS 14 je první verze systému, která podporuje přidávání widgetů přímo na domovskou obrazovku. Dosud jste je totiž mohli mít jen na levé stránce v oznamovacím centru. Po vzoru Androidu je však nyní můžete přidat kamkoli se vám zlíbí. Widgetů je veliké množství a je jen na vás, jestli dáte přednost malým, čistě informačním, nebo těm komplexnějším. Chytrá sada widgetů totiž inteligentně vybíraná ty podle aplikací, které používáte nejčastěji. Ve správnou denní dobu se vám tak zobrazí ten správný widget.

Na plochu si tak můžete přidat widgety Baterie, Kalendáře, Hodin, Souborů, Map, Hudby, Zpráv, Poznámek, Připomínek, Fotek, Podcastů, Času u obrazovky, Návrhů Siri, Akcií, Tipů a Počasí.

Čištění vašich domovských obrazovek v novém systému bude také velmi jednoduché. Místo odinstalování aplikace ji můžete pouze přesunout do nové knihovny aplikací. Chcete-li to provést, stačí dlouze stisknout ikonu aplikace a následně zvolit Odstranit aplikaci. Následně se vám zobrazí kontextové menu, které vám nabídne, zda aplikaci chcete přímo odinstalovat a nebo ji odeslat do knihovny aplikací. Tímto způsobem si můžete pročistit celou plochu a do knihovny přesunout všechny aplikace, které používáte jen příležitostně.

Výchozí aplikace

Největším hitem izolacionismu je funkce, která dává uživatelům iOS svobodu volby vlastního výchozího prohlížeče a e-mailových aplikací. Pokud z nějakého důvodu chcete namísto prohlížeče Safari používat Google Chrome nebo třeba otevírat příchozí poštu pomocí aplikace Gmail, nový iOS vám tuto možnost nabízí.

Obraz v obraze

iOS 14 konečně přináší do iPhonů PiP. Pokud tedy sledujete videa v kterékoli z podporovaných video aplikací, jako je třeba FaceTime, pouhým přejetím prstem nahoru aplikaci minimalizujete a spustíte video v mini přehrávači, kterým lze pohybovat po displeji. Můžete tak s někým video telefonovat, a přitom si psát poznámky, koukat do kalendáře atd.

Klepnutí na zadní stranu telefonu

Jednou z dalších skvělých nových funkcí, které iOS 14 nabízí, je klepnutí na zadní stranu telefonu, které vám umožní dvakrát nebo třikrát poklepat na záda zařízení a rychle tak spustit předdefinovanou funkci. A jak tento trik využít? Jednoduše přejděte do Nastavení -> Zpřístupnění -> Dotyk -> Klepnutí na zadní stranu. Poklepáním můžete například pořídit snímek obrazovky, vypnout zvuk, zvýšit hlasitost nebo třeba zapnout ovládací centrum. A co víc - můžete použít i vlastní zkratky, které si vytvoříte v aplikaci Zkratky.

Možná si říkáte, že tato funkce bude použitelná pouze tehdy, když na zařízení nebude kryt. Opak je však pravdou - tato vychytávka perfektně funguje i s pevným krytem!

Zabezpečení

Jedna z velkých funkcích zavedených v systému iOS 14 se také týká zabezpečení. Aplikace Hesla nyní poskytuje bezpečnostní doporučení týkající se vašeho kompromitovaného hesla, které by mohlo buďto uniknout jako součást narušení dat nebo by mohlo být snadno uhodnutelné. Jakmile tedy vstoupíte do aplikace Hesla, zobrazí se vám možné akce, které můžete podniknout, přičemž nejběžnější je změna hesel.

…a mnoho dalšího!

A to rozhodně nejsou všechny novinky. iOS 14 přináší i razantní vylepšení aplikace Mapy (většina funkcí ale není pro Českou republiku dostupná), nebo např. App Clips – zkratky aplikací fungující podobně jako QR kódy (zde je dostupnost velkou otázkou). Mírně byly pozměněny také některé ikony, jako jsou Hodiny nebo Kalendář. Je kladen větší důraz na soukromí a značně se vylepšila i správa vaší domácnosti.

Informace o extrémním počasí ve stejnojmenné aplikaci obsahují vládní výstrahy pro určité extrémní projevy počasí, například tornáda, sněhové vánice a povodně. Diktafon hlasové záznamy uspořádává do složek a umožní ty vybrané označit jako oblíbené. Poznámky lépe pracují s těmi přišpendlenými, Připomínky zase můžete přiřazovat lidem, se kterými sdílíte seznamy.

Zdroj:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 28.09, 2020  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: 
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund