Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6628
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Asus ROG Phone 3

Sponzorované odkazy:


ROG Phone 3 je působivý kousek technologie, který nabízí výkonný čip, obrovskou obrazovku a estetiku gamera, což někteří možná považují za kýč, ale my jsme si jisti, že si své publikum najde.

Telefon se snaží být centrem vaší osobní zábavy - nejen pro hraní her, ale pro kterýkoliv druh spotřeby médií. Jeho displej je velký a reproduktory hlasité, takže funguje stejně dobře i při sledování filmů.

Společnost Asus měla docela jasno v tom, že chce, aby i toto zařízení bylo připraveno na budoucnost. Nejen, že nabízí skvělé specifikace, které vydrží několik let, než budou považovány za "zastaralé“, ale také je v něm propracovaný systém „zdraví baterie“, jenž zajistí, že šťáva v telefonu vydrží co nejdéle.

Možností využití Asusu ROG Phone 3 dále rozšiřuje podpora spousty příslušenství, jako je připojení klávesnice a myši, proprietární gamepad a dokonce i adaptér eternitového portu. ROG Phone 3 je kompatibilní se všemi doplňky poslední generace a má téměř stejný tvar a rozměry jako jeho předchůdce.

Asus ROG Phone k nám přichází ve třech variantách za tyto ceny:

  • ROG Phone 3: SD 865+, 8 GB RAM a 256 GB úložiště - 22 990 Kč
  • ROG Phone 3: SD 865+, 12 GB RAM a 512 GB úložiště - 28 990 Kč
  • ROG Phone 3: SD 865+, 16 GB RAM a 512 GB úložiště - 31 990 Kč

Design a displej

Pokud jste narazili na telefon ROG Phone II, bude vám ROG Phone 3 velmi povědomý. Má totiž stejnou velikost i tvar. Záda tohoto modelu jsou z lesklého skla a nachází se na nich dva stereofonní reproduktory. Asi nikdo z nás není fanouškem šmouh otisků prstů, ale oproti matnému zadnímu povrchu na jeho předchůdci se v ruce drží o něco lépe.

Skleněný zadní panel navíc odkrývá chladič telefonu a je na něm ROG logo s RGB osvětlením, které si můžete přizpůsobit mnoha různými způsoby - od barev až po režimy stroboskopu a dokonce i synchronizaci s vaším dalším hardwarem s RGB.

Co se displeje týče, jedná se o OLED panel, který podporuje obnovovací frekvenci až 144 Hz. Ano, je to úžasný technologický výkon, i když máme pocit, že je to poněkud přehnané. Pojďme si totiž přiznat jednu věc - snad nikdo nepozná rozdíl mezi 120 Hz a 144 Hz, zejména na telefonu.

Fotoaparát

Nikdo neočekává, že „herní smartphone“ bude klást větší důraz na výkon fotoaparátu, že? To je však oblast, kde ROG Phone 3 příjemně překvapuje!

Hlavní fotoaparát má 64 MP - ve výchozím nastavení je však nastaven na pořizování 16MP fotografií. Je to proto, že telefon využívá takzvané „binování pixelů“ ke seskupování pixelů do shluků po 4, každý shluk o velikosti 1,6 μm. Zjednodušeně řečeno - 1,6 μm je docela velký pixel v zemi senzorů fotoaparátů na smartphonech. Smyslem velkého pixelu je shromáždit více světla, což vám poskytne méně šumu, lepší detaily, rychlejší časy závěrky a obecně jasnější fotografie.

Dále je na zadní straně ultra-širokoúhlý 13MP snímač, který také produkuje docela uspokojivé výsledky.

Na přední straně se poté nachází selfie fotoaparát s rozlišením 24 MP, jenž poskytuje ostré snímky s přesnými barvami.

Výkon

ROG Phone 3 je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 865+ a je tak snadno nejrychleji fungujícím androidem roku 2020. Neexistuje aplikace či hra, která by zařízení zaskočila, a za zmínku také stojí, že s tímto telefonem nezažijete ani problémy s připojením.

Baterie

Nejnovější model od Asusu má masivní baterii o kapacitě 6 000 mAh - to je víc než nabízí některé power banky z místních obchodů. Vše samozřejmě závisí na tom, jak moc chcete na zařízení hrát.

Existují také funkce, které vám pomohou udržet baterii telefonu déle zdravou. Můžete se například rozhodnout omezit nabíjení telefonu na 80 nebo 90 %. Udržování baterie mimo stoprocentní úroveň totiž zpomalí degradující proces a zlepšíí tak délku životnosti.

Zdroj:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 08.10, 2020  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: 
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund