Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnost



Výsledky
Další ankety

Účastníků: 6632
Komentářů: 2041

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

LG Wing

Sponzorované odkazy:


LG Wing je rozhodně… zajímavé zařízení. Společnost LG opět prokázala, že se nebojí experimentovat. Telefon vypadá, jakoby ho někdo náhodně vymyslel během brainstormingu, a jehož nápad by se ujal.

Neberte mě špatně - je hezké vidět, že se společnosti snaží někam posunout a zjistit, jak by telefony mohly vypadat v budoucnosti. Právě díky odvážnosti LG a ochotě experimentovat si firma získala respekt od tuny fanoušků smartphonů po celém světě.

Respekt se ale nemusí vždy promítnout do prodeje. Cítíme, že LG Wing bude typem zařízení, které vidíte pouze v obchodech a recenzích. Možná si ho koupí někteří nadšení fanoušci různých druhů telefonů - a použili by ho pouze k získání reakcí na jeho otočný mechanismus.

„Běžný“ uživatel smartphonu se s největší pravděpodobností rozhodne utratit tisíc dolarů (cca 23 000 Kč) za telefon s lepšími specifikacemi, funkčností a popularitou. Pojďme se však na tento model podívat blíže.

Design a displej

Ještě než se dostaneme k otáčecímu mechanismu - jak je na tom LG Wing, když je v „normální“ podobě? Cítí se a vypadá skoro jako váš běžný smartphone vyšší třídy. Je trochu tlustší a těžší, to je asi zřejmé, ale co se týče pohodlnosti, tak se samotný telefon v ruce drží opravdu snadno.

Zadní část telefonu je pokryta matným sklem, které však nezabrání spoustě otisků prstů.

Během normálního provozu nedochází k žádnému chrastění a otočná obrazovka se pod běžným tlakem vůbec nepohybuje.

Jakmile chcete používat dva displeje, je potřeba mírně zatlačit na spodní část obrazovky a vyklopit ji doleva. Primární displej tak změní orientaci na šířku a pod ním se objeví druhý displej téměř čtvercového tvaru.

Jedná se o mechanismus, jehož ovládání je hladké a pevné, s uspokojivým cvaknutím na obou stranách. K dispozici je dokonce i softwarový zvukový efekt, jenž můžete podle potřeby ztlumit.

Primární displej LG Wingu je 6,8palcový P-OLED panel s rozlišením 1080 x 2460 pixelů (poměr stran 20,5:9) a se zakřivenými hranami. Boční rámečky telefonu jsou mimořádně tenké, avšak nahoře a dole už jsou o něco širší. Sekundárním displejem je potom 3,9palcový OLED displej s rozlišením 1080 x 1240.

Na co tedy ten sekundární displej využiji?

Jsou to dva displeje vyrobené s ohledem na multitasking. 3,9palcová obrazovka je většinou určena pro spouštění „záložních“ aplikací - jako je třeba Spotify, zprávy nebo kalendář. Můžete si na něm dokonce nechat zobrazovat upozornění, aby nedošlo k narušení vašeho mediálního zážitku.

Na palubě je také prohlížeč Naver Whale, který je speciálně vytvořen pro práci se dvěma displeji. Automaticky přehraje video na hlavní obrazovce a umožní vám scrollovat zprávy či sociální sítě na spodní obrazovce.

Některé aplikace navíc mohou ke zlepšení vašeho zážitku použít obě obrazovky. Například pokud přehráváte klip na YouTube, na sekundárním displeji budou uloženy ovládací prvky médií. Můžete tedy rychle přetáčet dopředu nebo měnit jas, aniž byste se dotkli hlavní obrazovky a jiným způsobem narušili video.

Totéž platí pro hraní her - na malé obrazovce můžete mít zobrazený Spouštěč her a jeho optimalizační nastavení, zatímco na velké můžete hrát. Společnost LG uzavřela partnerství s vývojáři Asphaltu 9, aby ukázala, jak lze sekundární obrazovku využít k rozšíření her - na hlavní obrazovce můžete závodit s autem, zatímco na sekundární obrazovce může být vzdálená minimapa a další prvky uživatelského rozhraní.

Fotoaparát

Stále ještě nejsme hotovi s případy použití bláznivého otočného designu LG Wing! Trojitý fotoaparát na zadní straně má jeden 12 MP snímač, který je přístupný pouze po rozložení telefonu. Pokud jde však o „běžné“ fotoaparáty, máme zde 64 MP hlavní snímač a 13 MP ultra široký snímač, kteří dobře zvládají vysokou dynamiku. Barvy jsou obvykle přesné, i když trochu přesycené.

Poté je zde selfie kamera, která má 32 MP, což by mohlo vyvolat dojem, že bude pořizovat super ostré snímky, není to však nic unikátního.

Výkon, hardware

LG Wing je jistě skvěle vypadající telefon, ale pod kapotou už tak špičkově nepůsobí. Je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 765G, který se používá ve vyšších středních třídách.

Dodává se také s 8 GB paměti RAM a 128/256 GB interním úložištěm.

Za stejnou cenu si dokážete pořídit špičkový telefon s 120HZ obrazovkou a mimořádným procesorem. Na tomto zařízení zkrátka platíte za ten displej.

Tento model však i přes jeho nedokonalosti funguje dobře. Ano, možná budete mít problémy rozjet hry jako Modern Combat 5 s nejvyšším nastavením, ale i tak na něm rozjedete vše a multitasking zvládá perfektně.

Baterie

Baterie s kapacitou 4 000 mAh vám při běžném používání vydrží od rána do večera. V testech však nevydržel ani 8 hodin zátěže.

Zdroj:

Sponzorované odkazy:




Publikováno: 14.10, 2020  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: 
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.49 sekund