Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2038

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

OnePlus 8T

Sponzorované odkazy:


Série OnePlus vznikla jako jednoduchý nápad - vyrobení jen a pouze jednoho telefonu, takzvaného „zabijáka vlajkových lodí“, zařízení s nejrychlejším procesorem za mnohem nižší cenu než ostatní vlajkové lodě.

V dnešní době je však OnePlus trochu jiný. Neprodává se ani jeden, ani dva, ale dokonce šest různých zařízení. Pokus o výběr toho správného je tedy poněkud výzva a nejnovější OnePlus 8T tomu nepomáhá.

Abychom si to shrnuli… nový OnePlus 8T je o něco levnější než vlajková loď společnosti - OnePlus 8 Pro vydaný v dubnu, a je také o něco dražší než OnePlus 8 - telefon téměř stejných rozměrů a specifikací. Jedná se tedy o takovou střední cestu - 8T má rychlou obnovovací frekvenci 120 Hz vlajkové lodi 8 Pro, nicméně nemá její kamerový systém. Navíc je dodáván s plochou obrazovkou, narozdíl od modelů 8 a 8 Pro, kteří mají displeje zakřivené. A aby toho nebylo málo, 8T disponuje novým revolučním systémem nabíjení, jaký dosud žádný jiný telefon OnePlus neměl.

Nespěchejme však a pojďme se na tento model podívat trochu podrobněji.

Design a displej

8T je velký telefon, ale stále ne přehnaně moc. Je stejně velký jako Galaxy S20 Plus - těžko uchopitelný v jedné ruce, ale stále se vleze do kapsy. Je tedy vhodný pro milovníky větších zařízení, nicméně my bychom si přáli, aby OnePlus vytvořil také nějaký kompaktnější model, jelikož ten v současné době společnost nenabízí.

Na výběr máme dvě barevné varianty - zářivě modrou a stříbrnou. Je tu však jeden rozdíl, který stojí za zmínku - modrá verze má lesklý povrch, tudíž pokud dáváte přednost matnému vzhledu, doporučujeme vám sáhnout po stříbrném modelu.

Na začátku roku 2020 jsme byli ohromeni displejem OnePlus 8, avšak displej na OnePlus 8T je ještě lepší. Jedná se o 6,5palcový OLED displej s rozlišením 1080p. Je dostatečně ostrý, ale tam, kde skutečně vyniká, jsou barvy, které na tomto displeji vypadají krásně. A co se týče používání displeje na přímém slunečním světle, ani tady vás 8T nezklame.

Novou funkcí je také rychlá obnovovací frekvence 120 Hz, díky níž je posouvání, přejíždění a multitasking vnímavě plynulejší.

Fotoaparát

I když existuje mnoho důvodů pro koupi 8T, je zde také jeden velký důvod, proč byste se mohli chtít podívat jinde - fotoaparát.

OnePlus totiž trval na tom, aby na zadní straně telefonu byly dva zbytečné senzory - makroobjektiv a černobílý objektiv, který je tak zbytečný, že je v aplikaci fotoaparátu umístěný jako poslední filtr a většina lidí ho ani nebude moct najít, natož použít. Makroobjektiv je další zbytečný objektiv s velmi průměrnou kvalitou - pomocí hlavního objektivu často pořídíte daleko lepší snímky zblízka.

A co víc - na tomto zařízení nenaleznete žádný teleobjektiv, který by byl skutečně užitečný například pro portréty a zooming. Frustrující? To si pište!

Pojďme však být spravedliví a uvést věci na pravou míru - za příznivých podmínek na OnePlus 8T stále pořídíte celkem slušné fotografie. Nemusíte očekávat žádné hrozné výsledky, vůbec ne, nicméně konkurence své kamerové systémy stále vyšperkovává, zatímco OnePlus ne a rozdíl je velmi patrný.

Baterie a nabíjení

Výdrž baterie je na 8T solidní. Je totiž dodáván s baterií o kapacitě 4 500 mAh, která při průměrném používání bez problému zvládá celý den bez nutnosti dobíjení - není to však dost na to, aby vydržel dva dny.

Co je však zajímavé, je revoluční 65W nabíječka, která telefon zvládne dobít přibližně za půl hodiny. Už nikdy tedy nemusíte smartphone nabíjet v noci.

OnePlus k dosažení takové rychlosti nabíjení používá dvě baterie a slibuje, že kondice baterie na toto nemá žádný vliv a bude se snižovat ve stejném poměru jako při běžném dobíjení. Společnost také tvrdí, že tato baterie vydrží 800 nabíjecích cyklů, dokud nepřejde na maximální kapacitu 80 %, což je stejné a v některých případech i lepší než při normálním nabíjení.

  • za 10 minut - 39 %
  • za 15 minut - 58 %
  • za 20 minut - 72 %
  • za 25 minut - 87 %
  • za 30 minut - 98 %
  • za 32 minut - 100 %


Zdroj:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 24.10, 2020  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: 
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund