Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6628
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Moto G Stylus (2021)

Sponzorované odkazy:


Po neočekávaném úspěchu Moto G Stylus byla společnost Motorola velmi chytrá a vydala nový model této série vskutku rychle. Tentokrát se značce podařilo dvojnásobně posílit veškeré silné stránky modelu a přidat několik vítaných upgradů, díky nimž se stává impozantním telefonem vyšší střední třídy.

Design a displej

Nový G Stylus vypadá jako kříženec loňského modelu G Stylus s novými zařízeními Motorola One, které se vyznačují elegantní futuristickou konstrukcí a zakřivenými zády. Lesklá černá zadní strana telefonu je plastová, což není vyloženě špatná věc, ale sklo přece jen v ruce působí honosněji a pevněji.

Na spodní straně zařízení se nachází reproduktor, nabíjecí port, konektor pro sluchátka a mikrofon, zatímco tlačítka pro změnu hlasitosti a zamykací tlačítko jsou na pravé straně. Zamykací tlačítko navíc funguje také jako snímač otisků prstů a funguje docela spolehlivě i přesto, že je snímač úzký.

Na zadní straně je set fotoaparátů v obdélníkovém rozpoložení a minimalistické logo firmy Motorola. Telefon je obecně velmi dobře vyrobený, není příliš těžký a dobře se s ním manipuluje.

Co se týče displeje, Moto G Stylus je oproti svému předku větší - přešel ze 6,4 palce na 6,8 palce, což znamená, že nám poskytuje pohodlnější a rozsáhlejší plátno. 1080p LCD displej je adekvátní, nijak speciální, s poměrně příjemnými barvami a úrovněmi kontrastu. Na přímém slunečním světle trošku bojuje a je spíše průměrný, ale uvnitř za normálních světelných podmínek odvádí skvělou práci.

Stejně jako s loňským modelem se pero používá velmi snadno a po jeho vyjmutí ze zařízení automaticky otevře aplikaci Moto Notes - a to i když je uzamčený (výchozí aplikaci lze také přepnout na Google Keep). Pero je sice poměrně tenké, ale zato ergonomické a píše se s ním přirozeně s přesnou odezvou a plynulým klouzáním po displeji. Bohužel nedisponuje funkcemi jako rozeznání tlaku či ignorování dotyků dlaně, kterými se chlubí konkurenti ve vyšší cenové kategorii, ale to se vzhledem k jeho nízké ceně dá očekávat.

Fotoaparát

Fotoaparáty jsou další oblastí, ve které oproti předchůdci můžete pozorovat velké změny - s letošním modelem přichází nový 8MP širokoúhlý objektiv, jenž doplňuje primární 48MP fotoaparát, který je vzhledem k této cenové kategorii opravdu dobrý a nabízí všestrannost a ostrost v různých světelných podmínkách.

Širokoúhlý objektiv se hodí pro zachycování rozsáhlé krajiny, i když jeho záběry nejsou vždy tak detailní či dobře exponované. Motorola také zanechala 2MP makro senzor, který funguje fajn, ale jeho užitečnost je velmi omezena přírodou a prostředím obecně.

Selfie fotografie z předního fotoaparátu s rozlišením 16MP jsou jemné, s výjimkou tmavého osvětlení. Odstíny pleti a textura jsou ve většině případů zpracovány přesně.

Software a výkon

Vlastní uživatelské rozhraní Moto je čisté, rychlé a přátelské. Přizpůsobitelné estetičnosti a plynulé ovládací prvky jsou oproti standardnímu Androidu také vítány. Bohužel tato nová řada telefonů bude údajně zaručena pouze pro Android 11, bez potvrzené podpory pro budoucí verze.

Vylepšený SoC v podobě Snapdragonu 678 udržuje telefon plynulý a schopný rozjet i náročnější aplikace. Multitasking se 4 GB paměti RAM je také bez potíží a větších záseků.

Baterie

G Stylus možná nemá tak velkou baterii jako G Power, ale jeho 4000 mAh baterie je více než kompetentní a díky efektivnímu hardwaru je jeho životnost nadprůměrná. Při běžném používání můžete očekávat 3-4 nabíjení za týden.

Telefon také podporuje 18W TurboPower nabíjení, které baterii dobije na sto procent mezi šedesáti a devadesáti minutami. G Stylus sice nepodporuje bezdrátové nabíjení, což je u mnoha telefonů střední třídy běžné, ale to už posuďte každý sám, jaká ztráta a nevýhoda to ve skutečnosti je.


Zdroj:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 09.02, 2021  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: 
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund