Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6511
Komentářů: 1858

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

K čemu je PDA dobré?

Sponzorované odkazy:


PDA plní celou řadu úkolů. Nejdůležitější a zároveň nejlépe propracované jsou organizační funkce. Úkolem PDA je pamatovat si za vás všechny důležité informace a včas vás upozornit na termíny. PDA je velmi silný nástroj na organizování času a plánování činností. Správným rozvrhnutím času a stanovením priorit úkolů se výrazně zkvalitní práce. Z chaosu pracovních a soukromých aktivit, rodinných záležitostí, svátků, narozenin, schůzek, jednotlivých i opakovaných činností a úkolů se použitím PDA stává přehledný seznam. Dochází k vypracování základních návyků práce s časem, a po velmi krátké době uživatel dokáže včas eliminovat většinu časových kolizí. Sníží se konflikty mezi pracovními záležitostmi a soukromím. Celkově se sníží i stresová zátěž. PDA vám i několikrát (je-li to třeba) připomene, co je kdy nutno udělat nebo zařídit. Použitím kapesního počítače přestanete zapomínat!

Další fantastickou schopností PDA je možnost mít po ruce potřebné a aktuální informace. Do kapesního počítače si můžete převést řadu standardních dokumentů z PC. Smlouvy, ceníky, znění zákonů, zprávy, návody a další informace podle libosti uživatele. Z internetu si pomocí synchronizace nebo GSM stáhnete denní zpravodajství, televizní program, sportovní zprávy, ekonomické informace, počasí atd. Nutno podotknout, že toto všechno lze získat v češtině, jednoduše (rozuměj automatizovaně) a většinou zdarma. Objem takto přenesených informací je neuvěřitelně velký. Podle velikosti paměti a množství obrázků, si můžete stáhnout takové množství textů, že jejich čtení vám zabere mnoho hodin. Téměř každý významnější časopis nebo deník má svou elektronickou podobu a ta lze přenést do PDA.

Tato schopnost PDA vyústila do další funkční oblasti a tou je distribuce elektronických knih. Opět přes internet si můžete stáhnout značné množství české i zahraniční literatury. Romány, beletrie, detektivky, básně i odborná literatura, to vše je k dispozici a uzpůsobeno tak, aby se vešlo do kapesního počítače. Větší problémy se čtením by neměli mít ani lidé s brýlemi. Písmo lze přiměřeně zvětšit nebo naopak zmenšit. Snadno naleznete české weby, které se zabývají e-knihami. Anglicky psaných knih naleznete desetitisíce, v ostatních jazycích to je pochopitelně méně.

Pomalu jsme se dostali k dalšímu využití PDA, a tou je zábava. Nejlepší modely PDA mívají barevný displej, který umožňuje hraní her a přehrávání videosekvencí. I tak graficky náročné hry jako DOOM se dají hrát na PDA. Některé přístroje podporují multimédia, takže kromě obrazu nabízejí i záznam zvuku a jeho reprodukci. Záznam zvuku lze využít jako digitálního záznamníku, kdy lze velmi operativně uložit hlasovou poznámku. Užitečná pomůcka na rychlé zaznamenání myšlenky, nápadu, telefonního čísla, ceny nebo jiného údaje, kdy hledání pera a papíru je zdlouhavé a nepohodlné. Reprodukce zvuku pak lze využít jako přehrávače hudby v populárním formátu MP3. Jinými slovy se vaše PDA promění ve walkmana nebo lépe diskmana. Oblíbené skladby si můžete přehrát z CD nebo opět z internetu. Zde je ale třeba mít na paměti autorská práva. Běžně se používá prohlížeč obrázků. Na PDA můžete mít fotografie svých blízkých, stejně jako snímky z dovolené, svého vysněného Harleye nebo spoře oděné krásky. To stejné platí o záznamech z videokamery. Rozhoduje pouze velikost paměti.

Aplikace ze všech oborů lidské činnosti jsou na internetu zastoupeny opravdu bohatě. Jen Palmserver jich má několik set a týdně přibývají desítky. Potřebujete speciální aplikaci pro svůj koníček nebo profesi? Většinou ji najdete! Hodně programů je zdarma, ale někdy je třeba sáhnou do kapsy a zaplatit. Tehdy dostanete aplikaci na profesionální úrovni, s větší paletou funkcí, manuálem a máte výhodu při upgrade na novější verzi. Pokud potřebujete něco opravdu speciálního můžete se pustit do programování sami. Existuje celá řada vývojových nástrojů a některé jsou opět zdarma. I v naší malé zemičce existují firmy, které vyvíjejí programy pro PDA, a jak je zvykem, dělají to velmi dobře. Pokud máte firmu a chcete vybavit některé pracovníky PDA, pak by možná stálo za to popřemýšlet a podobné firmy kontaktovat. Za konzultaci platit nemusíte a možná budete udiveni, co všechno vám mohou nabídnout. Jednotlivé PDA jsou vynikající pomůcka, ale PDA začleněny do informačního systému firmy to je výrazný kvalitativní skok ve sdílení informací. Podniková řešení pro management, prodejce, skladníky a jiné, jsou na světě. Stačí jen přizpůsobit aplikace vašim potřebám a máte k dispozici velmi silný nástroj, který může představovat konkurenční výhodu.

Ke kapesním počítačům lze připojit řadu periferních zařízení. Od klávesnic, přes čtečky čárového kódu, GSM moduly až po navigační systémy GPS, to vše lze dokoupit. Výběr je opravdu široký. Většinu PDA lze rozšířit pomocí systému karet. Některé využívají technologii PCMCIA jiné Compact Flash, Secure Digital, MultiMedia Card nebo MemoryStick. Těmito kartami lze rozšířit paměť nebo obohatit přístroj o síťovou kartu, modem či jiné zařízení. Na Palmserveru pravidelně informujeme o novinkách v této oblasti a nemine týden, aby se neobjevila užitečná novinka. V poslední době je velmi populární výše zmíněný systém GPS. Do PDA si nahrajete mapy, připojíte snímač a hurá na dovolenou nebo služební cestu. PDA vás bude navádět oznamovat křižovatky, odbočky, objížďky a podávat další důležité informace. K dispozici jsou mapy všech větších evropských i amerických měst, trasy po Evropě, USA a nechybí ani ČR. K dispozici jsou i mapy jiných kontinentů a exotických zemí, ale zde již nemusí být požadovaná podrobnost map zajištěna.

Z výše uvedeného výčtu je patrná široká škála možností, které skýtá použití kapesních počítačů v praxi. Zdaleka nejde o výčet kompletní, ale pouze o úvodní informaci pro orientaci.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 23.10, 2006  Autor: Josef Tkáč   Téma: Popisy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 3
Účastníků: 1

Dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Popisy

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.34 sekund