Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2031

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Bomba! Yrgo je plně skinovatelné!

Sponzorované odkazy:


Parádní program pana Lukáše Haragy je opět v nové verzi a přináší neobvyklou možnost kompletní změny skinu aplikace. Podivuhodné na tom není jen podrobnost a množství detailů, které lze změnit, ale hlavně snadnost vytvoření vlastních vzhledů, a to doslova bezstylusově! Zveme vás na prohlídku alternativního grafického uživatelského rozhraní - Yrgo 2.2

Nedávno jsme se Yrgu věnovali v článku Supergadget - nová zbraň Yrga. Protože se jedná o skutečně rozsáhlou aplikaci a autor ji velmi energicky vylepšuje, je lepší dělat rozdílové recenze, než se zbytečně opakovat. Dole pod článkem jsou odkazy na předchozí recenze, kde si můžete prohlédnout naše screenshoty nebo si zjistit, jak se s programem pracuje.

Jak jsme již uvedli, hlavní novinkou je komplexní skinovatelnost, ale vezměme to pěkně popořádku. V položce "Settings/yrgo" nalezneme několik nových položek. Od poslední verze zde přibyla možnost zapnutí a vypnutí "Full screen" módu. Později si ukážeme, že ten Yrgu opravdu sluší. Dále je zde volba vypnutí a zapnutí animací. Podle našich zkušeností je sice vzhledem k rychlosti Yrga zbytečné animace vypínat, ale to může být subjektivní. Poslední a pro nás nejzajímavější volbou je "Skin settings", kterou si prohlédneme podrobněji...

Nastavení barev se tentokráte netýká pouze pozadí jako v minulé verzi Yrga, ale také popisků gadgetů, malých textů (např. u historie SMS zpráv), stínů nebo linky svislého posuvníku...

Nastavení obrázků je něco pro hračičky a perfekcionisty! Dovoluje změnu všech ikon, změnu pozadí o všech 4 desktopů a také variantní nastavení obrázků pro horizontální orientaci displeje u některých zařízení. Uživatel si tak může nastavit celkem 8 obrázků pro desktopy. Celkový počet položek, které může uživatel měnit, resp. nahradit vlastním obrázkem je 138!

Na následujících obrázcích si ukážeme, jak snadno a bez použití stylusu lze změnit pozadí aplikace. Nejprve si vybereme desktop, který chceme měnit a pak se jen proklikáme k obrázku, který chceme na pozadí umístit...

Program umožňuje náhled vybraného obrázku a nastavit lze i průhlednost...

Takto může vypadat výsledek, ale je třeba si dát pozor aby při nevhodném obrázku (pravý screenshot), nedošlo k nečitelnosti textů. To lze snadno vyřešit změnou barvy, jak jsme se o ni zmínili výše...

Naprosto stejným způsobem lze měnit i všechny ikony. Pokud si uživatel alespoň trochu rozumí s nějakým grafickým editorem, může mít jeho uživatelské prostředí jakýkoliv vzhled.

Novinkou verze 2.2 je i přednastavení desktopů, které již nejsou prázdné. Poslední novinkou, které jsme si všimli a které potěší zejména uživatele komunikátorů s výsuvnými klávesničkami, je podpora hardwarových klávesnic.

Co dodat závěrem? Yrgo zraje jako kvalitní víno. Dobrá programátorská práce, která produkt provází od počátku, se vyplatila a postupně přidávané funkce výrazně zlepšují možnosti aplikace, funkční rozsah a možnosti individuálního nastavení podle představ uživatelů.

Stránky aplikace 2daysoft Yrgo v2.2 jsou zde. Program stojí 10 USD a k dispozici je časově omezená trial verze, na které si můžete všechny funkce prověřit. Download CAB souboru má pouhých 834 KB. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet!

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 19.09, 2008  Autor: Josef Tkáč   Téma: Windows Mobile
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Windows Mobile

"Bomba! Yrgo je plně skinovatelné!" | Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Bomba! Yrgo je plně skinovatelné! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 19.09. 2008 - 09:46:30
Tak to je paráda, tahle věc mi tam chyběla. Začíná to být skvělá věc!


[ Odpovědět ]

Re: Bomba! Yrgo je plně skinovatelné! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 20.09. 2008 - 14:51:07
Fantazie! Je fajn, že se palmserver na rozdíl od ostatních mobilních webů se tak důkladně věnuje Yrgu. Považuji ho za nejlepší alternativu k Spb Shell, a to že je to původem český program je jen třešnička na výborném dortu!


[ Odpovědět ]

Re: Bomba! Yrgo je plně skinovatelné! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 21.09. 2008 - 20:00:32
No jo, co je nam to platne ze je to od ceskeho programatora kdyz to porad mluvi jen anglicky? Tohle melo byt vreseno jako prvni language pack, do nove verze bych prosil. :-) Nebo minimalne cestinu teda. ;-)


[ Odpovědět ]
Re: Bomba! Yrgo je plně skinovatelné! (Hodnocení: 1)
Od: LukasHaraga (2daysoft (at) lepsi.cz) - Neděle, 21.09. 2008 - 20:47:45
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.2daysoft.com/yrgo
 
Dobry den,

prozatim s podporou cestiny ani jinych lokalizaci nepocitame. Myslime si, ze je lepsi investovat cas do vyvoje novych a novych funkci, ktere prinesou uzivatelum vetsi uzitek. Samozrejme v budoucnu bude lokalizace nutna a bude do programu implementovana, ovsem jeste neni ten spravny cas.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund