Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6484
Komentářů: 1833

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

GPS kompas - vychytávka roku 2009?

Sponzorované odkazy:


Společnost IDC - Intelligent Digital Compass Design Corporation představila GPS řešení, které možná změní dosavadní většinové využití této satelitní technologie. Malé, levné a extrémně snadno ovladatelné zařízení mohou používat děti, senioři i dospělí. Parádní vychytávka s překvapivě jednoduchým principem!

Hlavním produktem IDC je malé chytré zařízení s GPS modulem, které se ovládá několika málo tlačítky. Zapamatuje si 3 nejdůležitější místa, které pouhým stisknutím tlačítka uživatel "nahraje" do inteligentní klíčenky a následně uživatele může formou elektronického kompasu k těmto místům operativně navigovat. Žádné mapové podklady, žádná práce s výběrem cílů, tras a tak podobně. Děti tak mohou mít uloženy domov, družinu nebo sportovní halu, dospělí si mohou snadno poradit s tím, kde zaparkovali automobil před supermaketem, místo srazu s přáteli nebo kde mají hotel v cizím městě. Podobných možností využití asi budou stovky, možná i tisíce.

Jak jsme již uvedli, tento inteligentní kompas má formu malé klíčenky. Má monochromatický displej a odolné provedení. Tady jsou jeho obrázky...

Podrobnosti jsou zde. Přístroj by se měl začít prodávat během roku 2009. Chytrá maličkost, že? Více vám řekne i následující video...

Kapesní počítače a komunikátory, které jsou vybaveny GPS modulem, mohou mít takovou funkci také, je to jen věcí vhodně navržené aplikace, ideálně bez zbytečných složitostí a "rozšiřujících" funkcí. Již dnes existuje řada kompasů pro Windows Mobile, takže by stačilo dořešit funkci operativního zapamatování bodu a následnou navigaci k němu.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 07.11, 2008  Autor: Josef Tkáč   Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Všeobecné a nadplatformní záležitosti

"GPS kompas - vychytávka roku 2009?" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: GPS kompas - vychytávka roku 2009? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 07.11. 2008 - 08:17:58
je to supr, ale podle mého to na PDAčkách nemůže nikdy fungiovat stejně dobře. Vezměme si ten postup: Zapnout PDAčko, odheslovat PDAčko, najít aplikaci, spustit aplikaci, počkat až nastartuje GPS, zaznamenat pozici, vypnout GPS (ať nežere baterky). 2-3 minuty minimálně! Ta klíčenka je mnohem lepší! Po zkušenostech s GPS, resp. s rozdílem pohodlí mezi komunikátorem a 4" PND začínám pochybovat o smyslu zařízení vše v jednom a dávám přednost více zařízením s výrazně lepšími vlastnostmi.


[ Odpovědět ]
Re: GPS kompas - vychytávka roku 2009? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 07.11. 2008 - 13:56:21
 
no to je vec pohladu a priority...ja som na 100% za zariadenia ALL in ONE: mam PDA komunikator t.j. PDA+mobil+GPS v jednom a som max. spokojny. Aj ked pripustam, ze 3,5-4" displej je urcite prehladnejsi ako moj 2,8" ale nechcel by som vsade vlacit so sebou 1xPDA+1xmobil+1xGPS :-(


[ Odpovědět ]

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.29 sekund