Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6596
Komentářů: 1908

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Nové YRGO 2.3 beta 5 a příprava ostré verze!

Sponzorované odkazy:


Podle vyjádření autora tohoto výborného a česky "mluvícího" alternativního prostředí pro přístroje s Windows Mobile a dotykovou obrazovkou, je toto poslední betaverze YRGA před zapracováním do ostré verze 2.3. Podívejte se s námi na pěknou hromádku změn, které nová verze přináší. Pan Lukáš Haraga opět odvedl kus dobré práce!

Naposledy jsme vás o YRGU informovali v článku Nové YRGO 2.3 beta 4 je zde!, ale protože popisujeme vždy funkce rozdílových verzí, tak můžeme zájemcům doporučit návštěvu bloku "YRGOmánie" v levém sloupci Palmserveru. Tam naleznete jednotlivé články s popisemi nových funkcí. Novinky v 5. betaverzi jsou následující...

Z menu na plochu (desktop) se dostanete nejrychleji ťuknutím na horní lištu menu. není tedy nutné používat několikrát po sobě tlačítko "Zpět" jako tomu bylo doposud. Dále jsou k dispozici dva nové gadgety. Prvním je "Popisek", což je jednoduchý blok, ve kterém může být jakýkoliv text. Text popisku lze měnit obsahově i formou. Tento gadget může být použit pro důležitou poznámku nebo informaci, která má být na vybraném desktopu stále na očích. Druhým novým gadgetem je "Velký SMS panel", který umožňuje pomocí velkých šipek listování nezi SMSkami, operativní odpověď nebo vyvolání telefonického hovoru na číslo odesílatele vybrané SMS...

Dalšími novinkami jsou změny obrázků gadgetů "Signal" a "Baterie". Oba obrázky jsou nyní dynamické, resp. mění se podle aktuálního stavu signálu nebo baterie. Také lze zobrazit nebo naopak schovat textové informace popisující stav. Stačí použít v kontextovém menu volbu "Schovat text"...

Novou funkcí, která se rovněž týká textů u gadgetů, je možnost měnit text u všech ostatních gadgetů, které lze umístit na plochy desktopů.

Novinkou je změna chování po instalaci Yrga, ale to se týká pouze tzv. čisté instalace a nikoli upgrade. Pak se automaticky načte do Historie činností (Actions history) historie hovorů, všechny odeslané SMS a všechny aplikace z nabídek Start a Programy.

Odstraněno bylo několik menších chyb předchozí verze. Byla odstraněna chyba při vkládání položky nastavení na plochu a ve složkách "Odeslané" a "K odeslání" se nyní správně zobrazuje příjemce SMS zprávy. Při přepínání orientace displeje (horizontální vs. vertikální) by se nyní neměla poloha gadgetů samovolně měnit. Ovšem může se stát, že ikonka gadgetu může skončit i mimo plochu obrazovky.

Jak sami vidíte, je změn v novém YRGu více než dost a jistě si zaslouží, abyste si je sami vyzkoušeli. Novou betaverzi si můžete stáhnout z diskuzního fóra zde. ZIP soubor má cca 2,41 MB.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 20.01, 2009  Autor: Josef Tkáč   Téma: Windows Mobile
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Windows Mobile

"Nové YRGO 2.3 beta 5 a příprava ostré verze!" | Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Nové YRGO 2.3 beta 5 a příprava ostré verze! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 20.01. 2009 - 07:38:25
To je ale humus :-( Snad za toto nechteji jeste platit. 1. unora vyjde www.touchxperience.com alespon pro HTC Touch serii.


[ Odpovědět ]
Re: Nové YRGO 2.3 beta 5 a příprava ostré verze! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 20.01. 2009 - 07:50:44
 
humus? Nevím, co jsi zač a co jsi ty sám dokázal, ale asi nevíš, o čem píšeš. Tohle prostě konkurenci nemá. Žádný podobný program neumí tolik věcí uživatelsky nastavit! Komu vyhovuje jednoduchý, napevno udělaný GUI s vyhlazenou grafikou a animovaným počasím, tak pro toho to asi nebude, ale pro ty, kteří si potřebují hodně věcí nastavit podle sebe je yrgo ideální! Navíc srovnáváš něco, co ještě není s něčím, co se tady vyvvíjí už pěkně dlouho a v 99% na přání uživatelů. Více rozumu při hodnocení by ti neuškodilo.


[ Odpovědět ]

Re: Nové YRGO 2.3 beta 5 a příprava ostré verze! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 21.01. 2009 - 20:58:32
YRGO je super programek, rozhodne doporucuji vyzkouset! Je urcen predevsim pro domaci kutili, co si chteji sve PDA uzpusobit podle sebe, protoze podporuje spousty nastaveni! Pro kravataky co hledaji programek jen podle barvicek desktopu to myslim neni :-)
Fany


[ Odpovědět ]

Re: Nové YRGO 2.3 beta 5 a příprava ostré verze! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 08.02. 2009 - 12:27:34
JAK A KDE NAKONFIGUROVAT VZHLED A POLOŽKY NA VÝCHOZÍ OBRAZOVCE ?


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund