Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6553
Komentářů: 1887

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Nejlepší freewarové kontakty pro Windows Mobile

Sponzorované odkazy:


Někomu možná přijde tvrzení o "nejlepších" kontaktech příliš silné, ale jelikož jsme v poslední době vyzkoušeli hlavní konkurenty programu iContact Burt Edition v7.0 beta 2, můžeme si podobné tvrzení obhájit minimálně před sebou samými. Podívejte se s námi, co aplikace umí a v čem je opravdu dobrá.

Předem je třeba napravit omyl, kterého se mnozí uživatelé dopouštějí, protože neví, že existují 2 různé aplikace s velice podobnými názvy. Nedávno jsme psali o programu iContacts v0.9, která je od jiného autora a i když má podobný název a dokonce na první pohled vypadá podobně, tak oproti iContact Burt Edition v7.0 beta 2 má jiné vlastnosti.

První rozdíl je v instalaci, kdy stáhneme ZIP soubor, rozbalíme a rozbalené soubory a adresáře překopírujeme do přístroje, resp. do noě vytvořené složky. Spouštěcí soubor je asi nejlepší namapovat na nějaké hardwarové tlačítko nebo pomocí některé z utilit (zde nebo zde) jej namapovat na kontextové tlačítko na spodní liště úvodní obrazovky. Jedná se o betaverzi, takže tento trochu komplikovanější způsob můžeme omluvit. Snad bude plná verze v CABu.

Aplikace má dva spouštěcí soubory. První slouží k práci s kontakty (iContact) a druhý k nastavení aplikace (iContactCfg). Hlavní spouštěcí soubor nás dostane ihned do prostředí aplikace. V dolní liště je 5 ikon, které lze sandno ovládat prsty, takže na stylus můžeme zapomenout. První ikona (hvězdička) je určena pro oblíbené položky kontaktů. Následuje historie hovorů, kterou lze postupným klikáním filtrovat na zmeškané, příchozí, odchozí a všechny (velmi dobře vyřešeno!). Třetí ikona zobrazí obrazovku s komletními informacemi o kontaktu, kde v dolní části jsou další ikony (návrat, systémový sumář informací o kontaktu včetně posledního volání, formulář systémových kontaktů pro editaci, koš pro mazání kontaktu a ikona pro zařazení kontaktu k oblíbeným)...

Další ikona v hlavní nabídce je pro vytáčení (spouští dialer) a poslední umožňuje zrychlené vyhledávání podle abecedy, resp. podle prvního písmena jména kontaktu. Někomu možná bude chybět fultextové prohledávání a lepší práce s kategoriemi, ale pro většinu uživatelů tyto nedostatky nemusí znamenat vážný problém...

To co v nás vzbuzuje nadšení z aplikace je její rychlost a absolutní pohodlnost ovládání jednou rukou, ale nejsilnější zbraní programu je jsou jeho možnosti nastavení pomocí pomocného programu iContactCfg, které prostě nemají konkurenci, a to často ani mezi placenými programy. Tady si uživatel může nastavit spoustu detailů. Jde o velice obsáhlou záležitost, takže nejlepší je nejprve nastavit češtinu, uložit nastavení a pak program znovu spustit. Pak se lze pustit do "ladění" chování programu podle individuálních potřeb...

Voleb je opravdu mnoho a některé velice detailně definují chování programu. Nastavit lze i věci, o kterých se konkurenci může jen zdát...

Stránky programu jsou zde. Kromě betaverze, kterou jsme vám tímto článkem představili tam naleznete i starší stabilní verzi a další podrobnosti. S autorem můžete komunikovat i na serveru xda-developers a třeba se sním podělit o zkušenosti nebo mu navrhnout kudy by se měl vývoj programu ubírat.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 06.02, 2009  Autor: Josef Tkáč   Téma: Windows Mobile
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Windows Mobile

"Nejlepší freewarové kontakty pro Windows Mobile" | Přihlásit/Registrovat | 9 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Nejlepší freewarové kontaky pro Windows Mobile (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 06.02. 2009 - 09:37:52
Hm, to vypadá fakt dobře! Používal jsem kontakty od PocketCM, ale toto asi bude mnohem lepší. S tím fulltextem to nemusí být problém. Na to používám Total Commandera, jednou za čas to jde, ale pokud má někdo 5000 kontaktů a vybírá podle klíčových slov v poznámkách, tak pro něj to asi nebude, ale kolik takových extrémních uživatelů je?


[ Odpovědět ]

Re: Nejlepší freewarové kontaky pro Windows Mobile (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 06.02. 2009 - 14:49:51
Musím souhlasit, používám iContacts BE 6.4.5 a zkoušel jsem všechny podobné. Pouze Burt Edition se mi osvědčila. Jednozačně nejlepší co do stability, rychlosti, pohodlí ovládání a možností nastavení. Taky se mi líbí, jak se implementují do systému, takže o windows adresáři vím jen při případné editaci kontaktu, ale to vetšinou dělám na PC. Narazil jsem na jediný problém. Když hledám podle abecedy a zadám C, tak mi vždycky vleze v kontaktech na CH, takže když chci Cipíska, musím dát buď B nebo Č a přeskrolovat. Ohledně vyhledávání mi bohatě stačí podle jména. Při podržení ikony abecedy vyskočí jakási telefonní klávesnice a hledá pomocí T9, ale prohledává jen položku jména a příjmení, ale zase má problém s českými znaky. Lze ale hledat jen podle řetězce znaků, takže když zadám "sek", tak se Cipísek ve filtru objeví.

Osky


[ Odpovědět ]
Re: Nejlepší freewarové kontaky pro Windows Mobile (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 06.02. 2009 - 17:32:33
 
Od rána to zkouším a jsem z toho úplně nadšený, skvělý program!


[ Odpovědět ]

žádost o radu (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 12.02. 2009 - 22:31:00
Můžete mi prosím poradit, jakým způsobem dostat tuto aplikaci do mého E-ten X800. Orig.aplikace kontaktů mi nevyhovuje,ale bohužel nemám se stahováním takovýchto aplikací do tohoto přístroje vůbec žádné zkušenosti.Mám na mysli,zda stáhnout z odkazu do PC,zda rozbalit v PC a potom přetáhnout do E-tena a do jakého adresáře apod. Mockrát děkuji za vaši radu.Je zde spousta opravdu zajímavých aplikací,ale bohužel nemám s tímto typem zařízení ještě žádnou zkušenost. Díky Harry ( harryk@seznam.cz )


[ Odpovědět ]
Re: žádost o radu (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 25.02. 2009 - 20:31:07
 
CAB se stáhne někam do PPC, ideálně do složky Program Files (dělá se to přes ActiveSync a funkci Explore (procházet) a pak už jen stylusem kliknout na CAB a on se sám nainstaluje. Je to jednoduché :o)


[ Odpovědět ]

Re: Nejlepší freewarové kontakty pro Windows Mobile (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 15.02. 2009 - 15:51:57
Líbí se mi ten program, nahrál jsem jej do Internal Storage svého HTC Touch Diamonda, kontakty minutu fungují a pak se objeví hláška MIcrosoftu "že došlo k problému s produktem"... Poradí někdo, kde je chyba (ROM je origální). Dík


[ Odpovědět ]
Re: Nejlepší freewarové kontakty pro Windows Mobile (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 25.02. 2009 - 20:29:17
 
To je divné, možná by pomohlo vymazat, pročistit registry třeba ClearTempem a nainstalovat znovu...


[ Odpovědět ]

Re: Nejlepší freewarové kontakty pro Windows Mobile (Hodnocení: 1)
Od: Pijer (pijerek@seznam.cz) - Úterý, 31.03. 2009 - 13:17:14
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Program se mi moc líbí, ale spustím ho pouze z průzkumníku souborů. Neobjevuje se mi v nabídce progromů a ani v nabídce pro přemapování tlačítka v KeySwop v0.4. Poradí někdo, co s tím?


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.34 sekund