Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6560
Komentářů: 1889

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Vynikající česká alkoholová kalkulačka zdarma!

Sponzorované odkazy:


Asi nejlepší počítadlo alkoholu, s jakým jsme se setkali! Na rozdíl od některých jiných programů umí pracovat s časovou osou odbourávání alkoholu, resp. s postupnou spotřebou různých nápojů a má plně české prostředí. Aplikace AlcControl 2.0 umí VGA a QVGA rozlišení a také existuje ve variantě pro PC s Windows.

Včera jsme vydali článek o mnohem primitivnější kalkulačce, která neumí česky, neumí časovou osu, ale umí vyšší rozlišení displejů. Při přípravě tohoto článku jsme si vzpoměli i na skvělý český program, o kterém jsme psali. Náš čtenář nás v diskuzi upozornil na na novou verzi 2.0, se kterou vás nyní seznámíme. Pochází z února tohoto roku a je skutečně skvělá!

Nová verze přináší podporu VGA rozlišení, ale hlavně zcela přepracované uživatelské rozhraní. To je nyní mnohem příjemnější na ovládání a je i hezčí a jednodušší. Dobrá práce! Po spuštění programu nás přivítá obrazovka pro záznam udajů o osobě, která alkohol konzumovala. Stačí doplnit pohlaví, hmotnost a typ postavy. Ikonka budíku nám dovolí zadat časy konzumace a druhy nápojů. Ikonka s motivem grafu nám pak ukáže výsledek, tj. maximální promile alkoholu v krvi a hlavně dobu bezpečného odbourání alkoholu v organismu...

I když výsledek je samozřejmě informativní, tak podle něj lze alespoň přibližně odhadnout dobu, kdy se dotyčná osoba zase vrátí do stavu střízlivosti a může například za volant. Další screenshoty ukazují jak lze přidat nebo editovat položky v seznamu nápojů. K tomu slouží krajní ikonka vpravo (nákup?). Program má i dobře zpracovanou nápovědu, kde nalezneme vysvětlení pojmů a mnoho dalších zajímavostí...

Oficiální stránky programu jsou zde. CAB pro QVGA má 149 KB, takže program šetří i místo v paměti. Aplikace je tak zdařilá, že jen litujeme, že autor není produktivnější a nezahrnuje nás podobnými perlami častěji. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet!

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 21.07, 2009  Autor: Josef Tkáč   Téma: Windows Mobile
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Windows Mobile

"Vynikající česká alkoholová kalkulačka zdarma!" | Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Vynikající česká alkoholová kalkulačka zdarma! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 21.07. 2009 - 16:39:26
suprovní! Už ta minulá verze byla fajn. Jinak souhlas, že autor programu nedělá více. TOHLE bych si třeba i koupil :o)


[ Odpovědět ]
Vojtěch Šrámek ( autor programu) (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 22.07. 2009 - 15:41:24
 
Děkuji za pochvalnou recenzi, potěšila. Rád bych programoval víc, ale času není nazbyt a musím v první řadě živit rodinu. AlcControl mi za ty 2 roky "vydělal" 2$ přes Google AdSense.


[ Odpovědět ]
Re: Vojtěch Šrámek ( autor programu) (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 27.08. 2009 - 07:15:44
 
Třeba by to chtělo více takových perel a normálně je prodávat, třeba za 100Kč SMSku, ono by se to možná pak vyplatilo mnohem více :o)


[ Odpovědět ]
Re: Vojtěch Šrámek ( autor programu) (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 27.04. 2011 - 14:49:19
 
Souhlas a co WVGA?


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.34 sekund