Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6570
Komentářů: 1893

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Jít cestou konferenčních platforem 3IN a INVEX FORUM bylo správné rozhodnutí

Sponzorované odkazy:


Zajímá vás osud INVEXu, Digitexu a dalších původně termínově sjednocených veletrhů? Zveme vás na krátké interview s panem Ing. Radkem Malým, ředitelem projektu INVEX FORUM, 3IN, DIGITEX a INTERKAMERA.

INVEX byl nahrazen konferenčními akcemi 3IN a INVEX FORUM odděleně od DIGITEXU a INTERKAMERY. Jak se vám tyto změny osvědčily?
Mám jednoznačně pozitivní hodnocení. Není sice jednoduché skončit s něčím, co 18 let hýbalo naším světem ICT, ale INVEX zkrátka splnil svou historickou úlohu, přizpůsobil se změnám na trhu a transformoval se na soubor tematicky zaměřených odborných konferencí, jejichž společným jmenovatelem zůstaly informační a komunikační technologie, a to pod názvem INVEX FORUM. Vedle něj vznikla nová konference pro IT ve veřejné správě pod názvem 3IN e-governmentu. Ukázalo se, že jít cestou konferenčních platforem bylo správné rozhodnutí. Toto řešení však vyplynulo rovněž z celé řady diskusí s našimi obchodními partnery. Jsem proto velmi rád, že se 5.a 6. října budeme moci na výstavišti setkat v rámci jednotlivých konferencí s mnoha klíčovými firmami, které ovlivňují směřování ICT nejen u nás, ale i po celém světě.

O jaká konkrétní témata se jedná?
Pokud mám hovořit o jednotlivých konferenčních projektech, rád bych zmínil problematiku podnikových informačních systémů v rámci ERP Fora, počítačové bezpečnosti se bude věnovat Svět IT Security, chybět nebude ani tradiční ICT Forum pro školy, ale i nová témata jako Inovační potenciál ICT, Outsourcing a insourcing nebo IT 1.0/2.0.

Tedy striktně oddělená odbornost od programu pro široké masy?
Přesně tak. Již v minulosti jsme se snažili odborníky a širokou veřejnost v jednom čase a na jednom místě nějakým způsobem oddělit – prodejce podnikového informačního systému nepotřebuje masy lidí, ale kvalitu a klidné, důstojné prostředí pro prezentaci. Když už ale někdo vejde do areálu výstaviště, chce vidět všechno, i když ho to třeba přímo nezajímá. Ale jen pro pocit, že nic nevynechal, že o nic nepřišel. Firmy oslovující odborníky tak měly spousty návštěvníků, ale ne přesně takové, jaké si představovali a věnovat se právě tomu důležitému bylo obtížné. Rozhodli jsme se tedy k termínovému oddělení DIGITEXU a INTERKAMERY. Oslovují především širokou veřejnost, a proto se budou konat až na začátku listopadu souběžně s podobně zaměřeným veletrhem SPORT Life.

Co si slibujete od nového formátu?
Podporu odbornosti a samozřejmě i obchodního charakteru. Důležitá je změna našeho přístupu. Rozhodli jsme se jít cestou maximální efektivity pro všechny účastníky. Naše přidaná hodnota spočívá v tom, že vytváříme prostor, na němž se sejde kvalitní nabídka od výrobců a poskytovatelů ICT služeb na straně jedné a neméně kvalitní poptávka reprezentovaná kompetentními odborníky z řady firem napříč obory na straně druhé. Je tu možnost sejít se, načerpat informace, diskutovat, přicházet s okamžitou zpětnou vazbou, ale samozřejmě i vyjednávat o obchodních podmínkách.

Tradičně významnou úlohu hrál na Invexu program věnovaný státní správě a samosprávě. Jak bude tento segment v letošním roce zastoupen?
Velmi silně. Jak jsem již zmínil, připravujeme zcela samostatnou akci pod názvem 3IN e-governmentu. Naším cílem je vytvořit pravidelnou platformu pro neformální setkání zástupců státní správy a samosprávy a klíčových hráčů na trhu za účelem vzájemného poznání názorů, priorit a výměny praktických zkušeností s nasazením ICT ve státní správě. O aktuální témata nouze nebude. Jedním z těch hlavních budou první zkušenosti s datovými schránkami, novým systémem pro komunikaci mezi úřady a firmami, který byl spuštěn letos v červenci, chybět nebudou ani novinky z oblasti e-Justice, e-Školství nebo archivace dokumentů. Klíčovou problematikou pak bude stěžejní projekt e-governmentu pro příští rok, kterým jsou základní registry veřejné správy a jejichž zavedení přinese zásadní ulehčení všem občanům při kontaktu z úřady. Nepochybuji, že tato konference bude pro všechny její účastníky mimořádně přínosná.

Více informací o veletrhu INVEX Forum naleznete na oficiálních stránkách společnosti BVV a.s.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 25.09, 2009  Autor: Josef Tkáč   Téma: Názory a polemiky
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Názory a polemiky

"Jít cestou konferenčních platforem 3IN a INVEX FORUM bylo správné rozhodnutí" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Jít cestou konferenčních platforem 3IN a INVEX FORUM bylo správné rozhodnutí (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 25.09. 2009 - 07:37:19
Ať se to komu líbí nebo nelíbí, tak to oddělení asi muselo přijít. Doby velkého Invexu se už nevrátí ani po skončení krize. Prostě trend. Pojedeme na invex i digitex a věřím, že si to více užijeme, protože tím pádem bude na všechno více času.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.34 sekund