Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6627
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

NetFront 4.0 - návrat krále mobilních browserů?

Sponzorované odkazy:


Společnost Access uvolnila koncepční verzi svého prohlížeče NETFRONT 4.0. Jeho předchůdci dlouho platili za nejlepší internetové prohlížeče pro mobilní přístroje s dotykovým displejem. Zveme vás na video a krátkou prohlídku možnostmi aplikace.

Nejedná se tedy o ostrou verzi, ale o předprodukční variantu, která nemusí být 100%ně bezchybná. Instalace je sice na vlstní nebezpeční, ale podle našich zkušeností, to nebude tak zlé. Program si při instalaci řekne o cca 7,5 MB, což není zrovna málo. O to větší je překvapení, když po spuštění NetFtontu 4.0 uvidíme prázdnou stránku! Stala se snad chyba?

Ale kdepak! Pouze chybí GUI, které v této předprodukční verzi zřejmě ještě není aktivní. A víte co je na tom nejlepší? Vůbec to nevadí! Je to trochu šokující zážitek, ale když NetFront 4.0 začnete zkoušet, brzy pocítíte tu neuvěřitelnou sílu. Vše je sice dostupné pouze z menu, ale ta rychlost a ty možnosti!

Rozhodně se jedná o nejrychlejší browser, s jakým jsme měli kdy dočinění. V menu je možno velmi snadno zapínat bezobrázkový režim, což snižuje transfer dat a dále zrychluje načtení stránky. Naprosto skvělé!

Jsou stránky, které v běžném režimu optimalizovaném pro malé displeje mobilních zařízení, jsou velmi obtížně použitelné. NetFront 4.0 si ovšem s nimi poradí tak lehce, že se tomu ani nedá věřit...

Nastavení velikosti písma je excelentní záležitost! Tím končí ničení si očí a mžourání na miniaturní fonty. Tento režim je ovšem jiný, než klasický zoom, který nový NetFront také umí. Jako vyhledávač se zde používá Yahoo, což považujeme snad za jedinou slabinu tohoto programu (máme raději Google), ale to je čistě subjektivní záležitost...

Práce záložkami, okny nebo historií, to vše je vyřešeno téměř dokonale. Pravda, bez stylusu to prozatím nejde, ale uživatel může brouzdat po Internetu s komfortem, který se velice blíží práci s PC. Tento browser sice prozatím nemá líbivé uživatelské rozhraní, ale co se týká výkonu a možností, představuje absolutní špičku!

Oficiální stránky, kde nalezneme možnost stažení aplikace, jsou zde. CAB soubor má 2,42 MB. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet! Následující video trochu nekorektně porovnává NetFront 4.0 a Opera Mobile 9.7 na HTC Touch HD2...

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 18.01, 2010  Autor: Josef Tkáč   Téma: Windows Mobile
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Windows Mobile

"NetFront 4.0 - návrat krále mobilních browserů?" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: NetFront 4.0 - návrat krále mobilních browserů? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 18.01. 2010 - 09:04:01
Naprosto šílené ovládání a naprosto geniální schopnosti. Tak skvěle se mi ještě nikdy nebrouzdalo. Pohodlné a rychlé. Lepší než Opera i Skyfire. Tohle je tak dobré, že se za to vyplatí i zaplatit!


[ Odpovědět ]

Re: NetFront 4.0 - návrat krále mobilních browserů? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 19.01. 2010 - 11:05:14
Já mám WM5 s atyp.rozlišením 240x240px a program mi po spuštění píše, že se nemůže spustit :-(


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund