Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2038

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Nejlepší programy pro WM za rok 2009!

Sponzorované odkazy:


První měsíc nového roku pomalu končí, takže je nejvyšší čas se podívat, jaké placené i freewarové aplikace byly v tom minulém roce nejzajímavější a vybrat mezi nimi 10 absolutních vítězů roku 2009. Vybírali jsme z 860ti článků o aplikacích pro Windows Mobile! A vybírali jsme opravdu pečlivě!

Stejně jako v loňském roce vyberem ze všech vítězů jednotlivých měsíců 5 nejlepších aplikací placených a 5 nejlepších aplikací freewarových. Při tom může snadno dojít i ktomu, že aplikace, která se v daném měsíci umístila na druhé nebo třetí pozici. Aplikace vybíráme subjektivně, podle vlastních sympatií, měřítek účelnosti a tak podobně. Rok 2009 byl na nový software opět bohatější než ten předchozí a mezi freeware se objevila řada programů, které svým provedením konkurují i placeným aplikacím a mnohdy jsou lepší. Mezi placenými programy se můžete těšit na skutečné perly!

CENY REDAKCE - 2009 - FREEWARE:

I. místo
Pro aplikaci Meteoservis prostě máme slabost, ale myslíme si, že si první místo zaslouží. Jedná se o velice užitečný program a musíme autora pochválit za neustálou snahu aplikaci zlepšovat a přidávat nové praktické funkce. V roce přibyly online zprávy o počasí a varování před bouřkami, několik dalších užitečných funkcí a upraveno bylo i prostředí aplikace. Gratulujeme, těšíme se na nové verze programu.

II. místo
Druhým místem jsme pochválili producenta skvělého programu pro zamykání a odemykání displeje S2U2. Dnes vyšla nová verze a odkaz na ni je zde. Jedná se o velice propracovanou aplikaci s českou lokalizací, s pěknými pluginy pro baterii a hodiny a s možností používat vlastní pozadí. Moc hezký program!

III. místo
Nakupovací program WMM Shops, je již také v nové verzi. Skvělá aplikace nemusí sloužit pouze pro zaznamenání otevíracích dob obchodů, ale také úřadů, sportoviť, různých institucí a tak podobně. Program používáme k plné spokojenosti i v našich přístrojích a mnohokráte se nám osvědčil a ušetřil zbytečnou cestu. Velmi doporučujeme používat!

IV. místo
Asi by bylo nespravedlivé pominout nejlepšího freewarového správce souborů, který na Windows Mobile máme, takže čtvrté místo udělujeme proslulému programu Total Commander v.2.52 beta 2. Pokud nechcete platit za ještě lepší Resco Explorer, tak právě Total Commander je ideální volba. Výborný program, na který mnoho uživatelů nedá dopustit!

V. místo
U posledního hodnoceného místa je vždycky největší tlačenice, protože stále zbývá několik stovek(!!!) opravdu výborných programů. Kterému dát přednost? Internetovému prohlížeči Skyfire? Výborným kontaktům Nektra Contact Manager v1.05 ? Nebo snad bezkonkurenční utilitě Phonelog? My jsme se nakonec rozhodli pro možná nenápadnou a jednoduchou, ale neuvěřitelně praktickou aplikaci Photo Dialer. Jsme s ní maximálně spokojeni a nemůžeme než ji doporučit i ostatním uživatelům, kteří používají klasickou úvodní obrazovku...

CENY REDAKCE - 2009 - PLACENÉ:

I. místo
Unikátní a velice propracovaný program se spoustou užitečných funkcí a kompletně bezstylusovým ovládáním, tak takový je absolutní vítěz mezi placenými programy - sofistikovaná prohlížečka obrázků Resco Photo Manager v7.0! Program jsme sledovali od ranných betaverzí a již tehdy bylo jasné, že se dá očekávat fantastický program. A skutečně, nic lepšího v tomto segmentu mobilních programu nenajdete ani na jiných platformách!

II. místo
Hned druhé místo si zaslouží aplikace, která nás zaujala nejen množstvím funkcí, ale také grafickou dokonalostí provedení uživatelského rozhraní. Program Spb Time v3.0 s lehkostí překonává všechny multibudíky a časová centra, a to zdaleka nejen na platformě Windows Mobile. Program také má češtinu, což jeho výhodnost jen dále zvyšuje. Pěkná a užitečná aplikace.

III. místo
Jednoznačně nejpropracovanější alternativní uživatelské prostředí Spb Mobile Shell 3.5 (dnes již 3.5.3) si zaslouží jen samou chválu a třetí pozice mu jistě bude slušet. Ostatně, s výše uvedeným programem prohrál jen o fous, a to z důvodů čistě subjektivních (prostě už těch alternativních GUI je trochu moc). Ovšem třetí místo v našem hodnocení rozhodně není hanbou. Právě naopak. Aplikaci velice chválíme za to, že se pohodlně ovládá a přístrojům s Windows Mobile dává jako by "nový život", skinovatelnost a vychytávky typu karusel nebo pečlivé grafické zpracování při zachování rozumné rychlosti jsou jen dalšími kladnými vlastnostmi programu.

IV. místo
Čtvrtou pozici si zabrala vynikající telefonní aplikace PhonEx -Iconsoft Phone Extension v2.0, která velice pěkně pracuje s kontakty nebo s fotografiemi při telefonování. Je pohodlná a opět lze pochválit i grafické zpracování a také českou lokalizaci. Rozhodně stojí za to si ji minimálně vyzkoušet!

V. místo
Poslední vítěznou trofej získal luxusní program pro cestovatele Spb Traveler v2.6, který velice těsně předběhl české Yrgo a s trochu větším odstupem i Ilium eWallet 7 a další. Program Spb Traveler je praktickým nástrojem, který obsahuje mnoho podpůrných subaplikací pro cestování. Najdeme zde online služby, počasí i různé seznamy a převodníky. Aplikace jak má být...

Závěr
Toto je 10 nejlepších aplikací z těch, o kterých jsme psali v roce 2009. Většinou se jedná o špičkové programy, které mají vysokou užitnou hodnotu a ať už patří do skupiny freeware nebo mezi placené aplikace, vyplatí si je vyzkoušet a případě pouvažovat o jejich zařazení do vlastní softwarové výbavy.

Stejně jako v loňském roce, rádi konstatujeme, že přes konkurenci nových systému se počet podařených aplikací pro Windows Mobile neustále zvyšuje, a to i v situaci, kdy nám Microsoft podporou 9ti typů rozlišení poněkud tříští programátorské síly nezávislých vývojářů. Často jsou k dispozici aplikace, které konkurenční platformy nemají a dlouhou dobu mít ani nebudou.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 29.01, 2010  Autor: Josef Tkáč   Téma: Windows Mobile
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Windows Mobile

"Nejlepší programy pro WM za rok 2009!" | Přihlásit/Registrovat | 6 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Nejlepší programy pro WM za rok 2009! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 29.01. 2010 - 08:28:51
Opravdu skvělý výběr!


[ Odpovědět ]

Re: Nejlepší programy pro WM za rok 2009! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 29.01. 2010 - 10:23:52
Spb Time 3? To je vtip? Zkoušeli jste ho? Sice možná na pohled vypadá lépe, ale oproti předchozím verzím je to ústup ze slávy a chybí mu dost věcí z toho, co 1 a 2 uměly.


[ Odpovědět ]
Re: Nejlepší programy pro WM za rok 2009! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 29.01. 2010 - 13:23:15
 
SPB používám od 1. verze a se současnou 3.5 jsem naprosto spokojenej. Co Vám konkrétně schází oproti předchozím verzím?


[ Odpovědět ]
Re: Nejlepší programy pro WM za rok 2009! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 29.01. 2010 - 13:51:15
 
Já ho zkoušel, stejně jako předchozí verze a je supr. A tady je přece jeho recenze, takže ho museli zkoušet i oni, co se Ti nelíbí?


[ Odpovědět ]

Re: Nejlepší programy pro WM za rok 2009! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 29.01. 2010 - 11:28:56
Metoservis je super prográmek. Ještě bych doporučil komentované předpovědi počasí přes rss z jeho stránek http://magazin.softimage.cz .


[ Odpovědět ]

leilei123 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 25.08. 2018 - 13:18:50
2018825 leilei3915
nfl jerseys [www.cheapnfljerseysclearance.us.com]
rolex replica watches for sale [www.rolex-replicawatches.us.org]
coach outlet [www.coachoutletcoachoutletstore.us.com]
canada goose outlet [www.canadagooseoutletsaleonline.us.com]
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.27 sekund